Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής σα να είναι βγαλμένος από την πρίζα!


Pintsie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά! 
Πήρα πριν λίγο καιρό τον HP 3525 και εδώ και ένα διάστημα είναι λες και δεν είναι στην πρίζα (δεν είναι το πίσω φωτάκι καν αναμμένο!) και για να λειτουργήσει, πρέπει να βγάζω το καλώδιο και να το ξαναβάζω (και ανάβει αμέσως το φωτάκι)! 
Δεν το θεωρώ λογικό. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι; Στην αρχή δεν το έκανε. Και τον έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα. 

 

Κατά τα άλλα, οι ρυθμίσεις του και όλα γενικά λειτουργούν φυσιολογικά. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως παίζει κατι με το καλώδιο του ρεύματος για δοκιμασε ενα αλλο , το αλλο που σκέφτομαι ειναι μηπως πείραξες κατι στις ρυθμίσεις και οταν και καλα δεν κανει τιποτα μπαίνει σε stand by για να μην καταναλώνει ρεύμα. Οταν ειναι ετσι κλειστός οπως λες για δοκίμασε να δώσεις μια εκτύπωση απο τον υπολογιστή μηπως οταν πάρει εντολή αρχίζει και τυπώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγινε τίποτα με το να του δώσω εντολή να εκτυπώσει. 
Το έβγαλα από την πρίζα και το ξανάβαλα και άναψε το πράσινο φωτάκι. 

Δεν έχω τώρα καλώδιο άλλο για να δοκιμάσω. Αλλά αν είχε πρόβλημα το καλώδιο, δεν θα σταματούσε γενικά να λειτουργεί ο εκτυπωτής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρεις σίγουρα , βασικά κανε αν μπορεις καποιο reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις που εχει ο εκτυπωτής γιατι οπως σου ειπα φαντάζομα οτι απο εκει κατι εχει πειραχτεί , αλλιως αν δεν φτιάξει ουτε ετσι ουτε με αλλο καλώδιο ισως να εχει καποιο πρόβλημα , το καλο σε αυτην την περίπτωση ειναι οτι εχεις εγγύηση μιας και ειπες οτι τον πήρες πρόσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καλώδιο εχει το κλασσικό χοντρό του ρεύματος ? αν ναι τοτε δεν εχεις πρόβλημα , αν ειναι τωρα καποιο με μετασχηματιστή ισως να μην κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα επαναφορά στις εργαστηριακές ρυθμίσεις. Θα τσεκάρω το βράδυ αν γίνεται πάλι το ίδιο και αν ναι θα πάω να πάρω κανένα καλώδιο για να δοκιμάσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην,ειναι ο 3525 ο laserjet ή ο inkjet?Aν ειναι o inkjet που υποθετω τοτε εχει μετασχηματιστη 32v σωστα?

Θα πρεπει να μετρηθει ο μετασχηματιστης γιατι μαλλον εχει προβλημα.

Δεν ξερω αν ο μετασχηματιστης καλυπτεται απο εγγυηση,θα πρεπει να το ρωτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

inkjet είναι. Δεν έχει μετασχηματιστή. Ένα απλό καλώδιο είναι αυτό που έχει. 

ΥΓ: έκανα αυτό με την επαναφορά και πάλι τα ίδια. Άρα δεν έφταιγε αυτό. Τώρα δοκιμάζω με το καλώδιο του lexmark και βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειναι και το καλώδιο τοτε ισως εχει καποιο πρόβλημα οποτε βουρ με την απόδειξη πισω για έλεγχο και πιθανή αλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Ούτε με την αλλαγή έγινε τίποτα! 
Αχ τα νεύρα μου!!! 
Να σας πω. Το πάω στο πλαίσιο από όπου και το πήρα ή στην HP? δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά εγγύηση σε προϊόν και δεν ξέρω πώς γίνεται! :/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιο πυκνωτακι στο πανελ του εκτυπωτη τα παιξε. και οταν του βαζεις - βγαζεις ρευμα συνερχεται. μου το κανει και μενα σε αλλο μοντελο hp. μονο που για να μου ανοιξει του βγαζω την πριζα παταω το on μεχρι να ακουστει απο μεσα ενα τσαφ. Μετα βαζω τη πριζα και on κανονικα μεχρι το standby mode να τον ριξει στα ...ναρκωτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ενός μήνα εκτυπωτή;! μου έκανε τρομερή εντύπωση! από δευτέρα θα τον δώσω στο πλαίσιο. Ελπίζω να το φτιάξουν και να μην μείνω και μέρες χωρίς εκτυπωτή :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...