Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για Xenon.


spysoumi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους, έχω ένα Ford Focus Hatchback 1.6 και θα ήθελα να βάλω Xenon και σκέφτομαι να καταφύγω λόγο οικονομικών σε παραγγελία από Ebay και Κίνα. Οι λάμπες είναι οι μικρές Η7 και οι μεγάλες Η1. Τι άποψη έχετε για την επιλογή μου; Αξίζει η τζάμπα λεφτά; Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουμ μαγαζια που τα πουλανε κ στα περνάνε με 45 ευρω το σετ... google it... Δεν αξίζει να δώσεις 20-25 στο ebay και αλλα τοσα για τοποθέτηση και αν πάθουν κατι να τρέχεις να βρεις τον κινέζο κατα τη γνώμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αφηνεις καλυτερα τα xenon στην ακρη να μη στραβωνεις τον κοσμο αφου να φαντασω δεν εχεις φαναρια τυπου projector αλλα τα κλασσικα με καθρεφτη για λαμπα αλλογονου? :) Αν δεν εισαι ευχαριστημενος με τα φωτα σου γιατι δε δοκιμαζεις κατι σε καλη λαμπα? Π.χ osram night breaker, philips crystal vision (4300Κ Λευκο σαν το φως της ημερας και ειμαι πουλυ ευχαριστημενος προσωπικα), philips blue vision (εντελος xenon look), philips diamond vision (5000K, καταλευκο)...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν αφηνεις καλυτερα τα xenon στην ακρη να μη στραβωνεις τον κοσμο αφου να φαντασω δεν εχεις φαναρια τυπου projector αλλα τα κλασσικα με καθρεφτη για λαμπα αλλογονου? :) Αν δεν εισαι ευχαριστημενος με τα φωτα σου γιατι δε δοκιμαζεις κατι σε καλη λαμπα? Π.χ osram night breaker, philips crystal vision (4300Κ Λευκο σαν το φως της ημερας και ειμαι πουλυ ευχαριστημενος προσωπικα), philips blue vision (εντελος xenon look), philips diamond vision (5000K, καταλευκο)...

Έχεις απόλυτο δίκαιο για το στράβωμα αλλά....με έχουν καταστραβώσει όλοι πλέων οπότε δεν μπορώ να οδηγήσω έτσι όπως καταντήσαμε σήμερον ημέρα. Κάτι πρέπει να κάνω κι εγώ ώστε να βλέπω όταν έρχεται από απέναντι μου κάποιος με xenon+καθρέπτη. Έχω ήδη νέο σετ από λάμπες αλλά πάλι τίποτα, δεν με βοήθησαν καθόλου αλλά είναι noname θα δοκιμάσω επώνυμη και εάν δεν δω αποτέλεσμα μία είναι η οδός.

 

Υ.Γ. Έχω μόνο την μεγάλη την Η1 σε philips crystal vision αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος.

Υ.Γ. Είχα τις Type-R Galaxy White και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος, πια από τις παρακάτω πιστεύεται θα μου αρέσει;

 

http://www.kris-karras.gr/philips-x-treme-vision-100-h4.html  VS http://www.kris-karras.gr/philips-diamond-vision-5-000-k.html  ??

Επεξ/σία από spysoumi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκαιο για το στράβωμα αλλά....με έχουν καταστραβώσει όλοι πλέων οπότε δεν μπορώ να οδηγήσω έτσι όπως καταντήσαμε σήμερον ημέρα. Κάτι πρέπει να κάνω κι εγώ ώστε να βλέπω όταν έρχεται από απέναντι μου κάποιος με xenon+καθρέπτη. Έχω ήδη νέο σετ από λάμπες αλλά πάλι τίποτα, δεν με βοήθησαν καθόλου αλλά είναι noname θα δοκιμάσω επώνυμη και εάν δεν δω αποτέλεσμα μία είναι η οδός.

 

Υ.Γ. Έχω μόνο την μεγάλη την Η1 σε philips crystal vision αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος.

Υ.Γ. Είχα τις Type-R Galaxy White και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος, πια από τις παρακάτω πιστεύεται θα μου αρέσει;

 

http://www.kris-karras.gr/philips-x-treme-vision-100-h4.html  VS http://www.kris-karras.gr/philips-diamond-vision-5-000-k.html  ??

φίλε τι λογική είναι αυτή; επειδή σε στραβώνουν οι άλλοι θα τους στραβώσεις κι εσύ;

 

δηλαδή αν τους στραβώσεις κι εσύ θα πάψεις να στραβώνεσαι ή απλά θες να πάρεις την εκδικησή σου;

 

το να έχεις κινεζο-xenon σε φανάρι που δεν είναι σχεδιασμένο για αυτό το πράγμα σε καθιστά δημόσιο κίνδυνο, οπότε ξανασκέψου το 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε τι λογική είναι αυτή; επειδή σε στραβώνουν οι άλλοι θα τους στραβώσεις κι εσύ;

 

δηλαδή αν τους στραβώσεις κι εσύ θα πάψεις να στραβώνεσαι ή απλά θες να πάρεις την εκδικησή σου;

 

το να έχεις κινεζο-xenon σε φανάρι που δεν είναι σχεδιασμένο για αυτό το πράγμα σε καθιστά δημόσιο κίνδυνο, οπότε ξανασκέψου το 

Η λογική της επιβίωσης είναι φίλε, γιατι άμα με στραβώνει ο απένταντι εγώ πως θα δω το σκυλί-ελάφι-αλεπού-λύκο-ζαρκάδι-αγελάδα-πρόβατο-άνθρωπο που είναι για κακή μου-του τύχη στην λωρίδα μου;;;;;;;;;;;;;;;;; Και σε παρακαλώ μην μου απαντήσεις με @@ρολογίες τις έχω ακούσει άπυρες φόρες και είναι όλα τα επιχειρήματα άκυρα.

 

 

Υ.Γ. Και βασικά έχω ένα ερώτημα και θα παρακαλούσα να επικεντρωθούμε σε αυτό, όπως είδες ψάχνω τελικά για συμβατικές λάμπες, άσχετα με το τι πραγματικά θα έπρεπε να πράξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την δικιά σου τι ακριβώς πιστεύεις ότι θα γίνει?
Επειδή θα γίνεις και εσύ ακόμα ένας παράνομος θα σταματήσεις να τυφλώνεσαι?
Θα ακυρώνεις κάπως η δικιά σου δέσμη φωτός τη δικιά του? Απλά θα τυφλώνεις και εσύ τους απένταντι.
Αν δεν μπορείς να καταλάβεις κάτι τόσο απλό δεν υπάρχει και νόημα για κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ δώσε λύση............λύση δεν βλέπω όλοι έχετε να μου την πείτε αλλά λύση δεν ακούω;;;;

 

Δεν υπάρχει η λύση που θες και το να βάλεις xenon στα φανάρια που χεις δεν θα σε βοηθήσει, όπως είπε κι ο NickTG.

 

Με την δικιά σου τι ακριβώς πιστεύεις ότι θα γίνει?

Επειδή θα γίνεις και εσύ ακόμα ένας παράνομος θα σταματήσεις να τυφλώνεσαι?

Θα ακυρώνεις κάπως η δικιά σου δέσμη φωτός τη δικιά του? Απλά θα τυφλώνεις και εσύ τους απένταντι.

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις κάτι τόσο απλό δεν υπάρχει και νόημα για κουβέντα.

 

Δε θα σε βοηθήσουν τα δικά σου xenon να βλέπεις. Απλά θα στραβώνεστε κι οι δύο. Που αν το σκεφτείς είναι λίγο χειρότερο απ το να στραβώνεται μόνο ο ένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πέρα από την πλάκα, μην το κάνεις. Είναι άκρως ενοχλητικό.

Χαχαχ σε μένα το λες; Και Όπως είπα ποιο πάνω, έχω κατάληξη ότι θα βάλω κανονικές λάμπες και έχω παράθεση δυο είδη και θα ηθελα να μου πείτε πια είναι καλύτερη. Αλλά όλοι ασχολείστε και γω δεν ξέρω με τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική της επιβίωσης είναι φίλε, γιατι άμα με στραβώνει ο απένταντι εγώ πως θα δω το σκυλί-ελάφι-αλεπού-λύκο-ζαρκάδι-αγελάδα-πρόβατο-άνθρωπο που είναι για κακή μου-του τύχη στην λωρίδα μου;;;;;;;;;;;;;;;;; Και σε παρακαλώ μην μου απαντήσεις με @@ρολογίες τις έχω ακούσει άπυρες φόρες και είναι όλα τα επιχειρήματα άκυρα.

 

 

Υ.Γ. Και βασικά έχω ένα ερώτημα και θα παρακαλούσα να επικεντρωθούμε σε αυτό, όπως είδες ψάχνω τελικά για συμβατικές λάμπες, άσχετα με το τι πραγματικά θα έπρεπε να πράξω.

 

αυτη ειναι απαραδεκτη λογικη... επειδη σε στραβωνουν εσενα θα γινεις ενας ακομα απο αυτους που στραβωνει εμας τους υπόλοιπους;;

 

καλυτερα παρεδωσε το διπλωμα σου αν οδηγας γενικα ετσι προτου σκοτωσεις κανεναν...

 

αλλιως ψαξε μεταχειρισμενα εργοστασιακα φαναρια με ξενον αν αυτα που εχεις ειναι παλιου τυπου... εγω θεωρησα οτι για να τα ζητας ταιριάζουν στα φαναρια σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκαιο για το στράβωμα αλλά....με έχουν καταστραβώσει όλοι πλέων οπότε δεν μπορώ να οδηγήσω έτσι όπως καταντήσαμε σήμερον ημέρα. Κάτι πρέπει να κάνω κι εγώ ώστε να βλέπω όταν έρχεται από απέναντι μου κάποιος με xenon+καθρέπτη. Έχω ήδη νέο σετ από λάμπες αλλά πάλι τίποτα, δεν με βοήθησαν καθόλου αλλά είναι noname θα δοκιμάσω επώνυμη και εάν δεν δω αποτέλεσμα μία είναι η οδός.

 

Υ.Γ. Έχω μόνο την μεγάλη την Η1 σε philips crystal vision αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος.

Υ.Γ. Είχα τις Type-R Galaxy White και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος, πια από τις παρακάτω πιστεύεται θα μου αρέσει;

 

http://www.kris-karras.gr/philips-x-treme-vision-100-h4.html  VS http://www.kris-karras.gr/philips-diamond-vision-5-000-k.html  ??

 

 

Η λογική της επιβίωσης είναι φίλε, γιατι άμα με στραβώνει ο απένταντι εγώ πως θα δω το σκυλί-ελάφι-αλεπού-λύκο-ζαρκάδι-αγελάδα-πρόβατο-άνθρωπο που είναι για κακή μου-του τύχη στην λωρίδα μου;;;;;;;;;;;;;;;;; Και σε παρακαλώ μην μου απαντήσεις με @@ρολογίες τις έχω ακούσει άπυρες φόρες και είναι όλα τα επιχειρήματα άκυρα.

 

 

Υ.Γ. Και βασικά έχω ένα ερώτημα και θα παρακαλούσα να επικεντρωθούμε σε αυτό, όπως είδες ψάχνω τελικά για συμβατικές λάμπες, άσχετα με το τι πραγματικά θα έπρεπε να πράξω.

 

 

Δώσε λύση..............

 

Υ.Γ. Πάλι άκυρο post.

 

 

Ναι οκ δώσε λύση............λύση δεν βλέπω όλοι έχετε να μου την πείτε αλλά λύση δεν ακούω;;;;

 

 

Χαχαχ σε μένα το λες; Και Όπως είπα ποιο πάνω, έχω κατάληξη ότι θα βάλω κανονικές λάμπες και έχω παράθεση δυο είδη και θα ηθελα να μου πείτε πια είναι καλύτερη. Αλλά όλοι ασχολείστε και γω δεν ξέρω με τι.

 ΕΙΠΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΥΜΒΑΤΙΚΕΣ ΛΑΜΠΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΤΤΌ ΚΡΆΞΙΜΟ. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...