Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες μου ότι αστειεύεσε....γιατι mame παίζει και μια Intel HD graphics.....

 

Οχι  απλα την καρτα την πηρα για επεξεργασια video και φωτογραφια (Photoshop κλπ)

Στην άλλαξαν τελικά έτσι???Αντε καλορίζικη Λευτέρη

 

Ναι χωρις δευτερη κουβεντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλορίζικη, από ποιό μαγαζί είπαμε είχες τέτοια αντιμετώπιση;

 

Χαλαρώστε ρε εσείς με τις 60ρες τις 290...Ούτε σε reviews δεν πιάνει τέτοιες θερμοκρασίες.Αν αντέχετε με 55% να είστε στο ίδιο σπίτι με την κάρτα, πάω πάσω.Εγώ θα την έχω στο αυτόματο για να παίζει μέχρι το 50% περίπου που δεν ενοχλεί και ας φτάνει πάνω από 75 βαθμούς.Δεν παθαίνει τίποτα.Εξάλλου δεν έχει δουλέψει ούτε 100 ώρες στη ζωή της!  :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλορίζικη, από ποιό μαγαζί είπαμε είχες τέτοια αντιμετώπιση;

 

Χαλαρώστε ρε εσείς με τις 60ρες τις 290...Ούτε σε reviews δεν πιάνει τέτοιες θερμοκρασίες.Αν αντέχετε με 55% να είστε στο ίδιο σπίτι με την κάρτα, πάω πάσω.Εγώ θα την έχω στο αυτόματο για να παίζει μέχρι το 50% περίπου που δεν ενοχλεί και ας φτάνει πάνω από 75 βαθμούς.Δεν παθαίνει τίποτα.Εξάλλου δεν έχει δουλέψει ούτε 100 ώρες στη ζωή της! :-D

Η tri-x που είχα ακόμα και στο 100%παρολο που ακουγόταν δεν ήταν ενοχλητικός ο θορυβος, είχα την r9 290 tri-x oc New edition ,σε σχέση με την απλή έκδοση που μου έδωσαν για αντικατάσταση (reference pcb) η New edition ήταν και πιο δροσερή αλλά και πιο αθορυβη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η tri-x που είχα ακόμα και στο 100%παρολο που ακουγόταν δεν ήταν ενοχλητικός ο θορυβος, είχα την r9 290 tri-x oc New edition ,σε σχέση με την απλή έκδοση που μου έδωσαν για αντικατάσταση (reference pcb) η New edition ήταν και πιο δροσερή αλλά και πιο αθορυβη

Δεν ξέρω τι παίζει με αυτές τις new edition.Η δικιά μου είναι του Φλεβάρη του 2014, από τις πρώτες custom, οπότε εκτός απροόπτου δεν ανήκει σ' αυτές.Και δεν πιάνει με τίποτα κάτω από 70 βαθμούς.Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η ροή του αέρα στο κουτί, μπορεί να κάνει και χαοτική διαφορά για την ακρίβεια, αλλά και ο ίδιος να μπω να φυσάω στο κουτί κάτω από 70 σταθερά πιστεύω δε θα πιάσει.Τουλάχιστον όχι αν δεν βάλω στο 80% ξερω γω τα ανεμιστήρια, το οποίο απλά δεν αντέχεται ούτε για μισό λεπτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη, από ποιό μαγαζί είπαμε είχες τέτοια αντιμετώπιση;

 

Χαλαρώστε ρε εσείς με τις 60ρες τις 290...Ούτε σε reviews δεν πιάνει τέτοιες θερμοκρασίες.Αν αντέχετε με 55% να είστε στο ίδιο σπίτι με την κάρτα, πάω πάσω.Εγώ θα την έχω στο αυτόματο για να παίζει μέχρι το 50% περίπου που δεν ενοχλεί και ας φτάνει πάνω από 75 βαθμούς.Δεν παθαίνει τίποτα.Εξάλλου δεν έχει δουλέψει ούτε 100 ώρες στη ζωή της!  :-D

 

Guaranty και οπως βλεπω απο 382 που την πηρα την πηγε 387

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξέρω τι παίζει με αυτές τις new edition.Η δικιά μου είναι του Φλεβάρη του 2014, από τις πρώτες custom, οπότε εκτός απροόπτου δεν ανήκει σ' αυτές.Και δεν πιάνει με τίποτα κάτω από 70 βαθμούς.Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η ροή του αέρα στο κουτί, μπορεί να κάνει και χαοτική διαφορά για την ακρίβεια, αλλά και ο ίδιος να μπω να φυσάω στο κουτί κάτω από 70 σταθερά πιστεύω δε θα πιάσει.Τουλάχιστον όχι αν δεν βάλω στο 80% ξερω γω τα ανεμιστήρια, το οποίο απλά δεν αντέχεται ούτε για μισό λεπτό.

Οι New edition έχουν διαφορετικό διακόπτακι για το bios (φωτιζομενο με το σήμα της sapphire) και θέλουν 2 8πινα για τροφοδοσία,στη New edition που είχα μέχρι το 68% δεν τους άκουγα καν και ο υπολογιστής είναι σε benchtable πάνω στο γραφείο, στη άλλη που μου δώσατε από το 60%και πάνω Οι ανεμηστηρες ήταν ενοχλιτικοι σε βαθμό χαζομαρας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι New edition έχουν διαφορετικό διακόπτακι για το bios (φωτιζομενο με το σήμα της sapphire) και θέλουν 2 8πινα για τροφοδοσία,στη New edition που είχα μέχρι το 68% δεν τους άκουγα καν και ο υπολογιστής είναι σε benchtable πάνω στο γραφείο, στη άλλη που μου δώσατε από το 60%και πάνω Οι ανεμηστηρες ήταν ενοχλιτικοι σε βαθμό χαζομαρας

 

Αυτη εχω και εγω  με το φωτιζομενο σημα της Sapphire αυτο σβηνει μπορω να το σβησω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτη εχω και εγω  με το φωτιζομενο σημα της Sapphire αυτο σβηνει μπορω να το σβησω;

Aν το πατησεις σβηνει , απλα η sapphire οταν ειναι αναμενο εχει UEFI bios οταν οχι legacy bios οποτε μπορει να εχεις θεμα με το boot (φτιαχνετε ευκολα απο ρυθμισεις μητρικης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν το πατησεις σβηνει , απλα η sapphire οταν ειναι αναμενο εχει UEFI bios οταν οχι legacy bios οποτε μπορει να εχεις θεμα με το boot (φτιαχνετε ευκολα απο ρυθμισεις μητρικης)

 

Εχω δει στην Gigabyte soc force οτι εχει να ρυθμισεις αν το bios της καρτας γραφικων θα ειναι uefi η legacy και το εχω βαλει uefi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω δει στην Gigabyte soc force οτι εχει να ρυθμισεις αν το bios της καρτας γραφικων θα ειναι uefi η legacy και το εχω βαλει uefi

Aν πατησεις το κουμπι το bios ετσι ωστε να ειναι σβηστο , τοτε το γυρναει σε lecacy bios οποτε πρεπει να αλλαξεις και την ρυμθιση στο Bios αλλιως θα εχεις θεμα στο boot, παντως ειναι τοσο μικρο που δεν ενοχλει πιστευω το φως του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ενοχλει και δεν ειναι μονο αυτο τοσα λαμπιονια εχει αυτη η χαζη μητρικη λες και ειναι Χριστουγεννιατικο δεντρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά το guaranty το συστήνω σε όλους είναι άριστοι επαγγελματίες, έκανα χθες παραγγελία την msi r9 390 και μου ήρθε σήμερα γιατί τους είπα ότι την βιάζομαι. Άριστη εξυπηρέτηση, μπράβο στα παιδιά!

 

Anyway πάντως πολύ ωραία κάρτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά το guaranty το συστήνω σε όλους είναι άριστοι επαγγελματίες, έκανα χθες παραγγελία την msi r9 390 και μου ήρθε σήμερα γιατί τους είπα ότι την βιάζομαι. Άριστη εξυπηρέτηση, μπράβο στα παιδιά!

 

Anyway πάντως πολύ ωραία κάρτα!

 

Από guaranty πήρα και εγώ την μητρική της υπογραφής.Απόγευμα την παράγγειλα μέσω net (λόγω ότι είμαι από επαρχία) και την επόμενη το πρωί την είχα μέσω courier.Για πρώτη αγορά από εκεί μέχρι στιγμής έχω μείνει απόλυτα ικανοποιήμενος...

 

Είναι πολύ σκυλί αυτές οι κάρτες της sapphire τελικά.Σε είδα και στα

1200mhz

 

http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/page-1009?do=findComment&comment=54549505

 

να  φυσάει το καρτόνι.Ωραίος!!! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...