Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δευτερα πρωϊ πρωϊ θα παω και οπως ειδα εχουν ετοιμοπαραδοτη την αλλη οποτε η θα τους δωσω αλλα 12 ευρω η θα μου σκασουν το κασερι αλλιως θα πεσει φασαρια οπως ειχα κανει και στο Πλαισιο και μου εσκασαν 600 ευρωπουλα στο χερι.

 

Τοτε ημουν και 80 κιλα τωρα που το κοντερ γραφει σχεδον 110 δεν νομιζω να εχουν προβλημα. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατι για 7 εργασιμες εχω ακουσει εγω και απο τις 31 του μηνος 8:30 το βραδυ που την πηρα εγω η επομενη εργασιμη ειναι την Δευτερα 4 του μηνος.

Δηλαδη την πηρες περσι???ενα χρονο την εχεις.τρολολο

Καλη χρονια σε ολους!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα την εχει 370 και εχει και 382 την αλλη.

 

Και στην ουσια θα τους την παω πισω την επομενη εργασιμη απο την εργασιμη που την πηρα.

 

 

Έχεις το δικαίωμα να το γυρίσεις πίσω βλέπω μέσα σε 14 ημερολιακές μέρες...

 

http://www.guaranty.gr/menu/41/apostoles-kai-plirwmes.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν εχω το δικαιωμα σαν καταναλωτης να πω οτι δεν με ικανοποιησε το προϊον;

Aν εκανες την αγορα μεσω ιντερνετ (χωρις παραλαβη απο καταστημα) τοτε εχεις 14 μερες για να την επιστρεψεις μπορεις να επεξεργαστεις την καρτα οπως αν πηγαινες στο καταστημα , παρολα αυτα εσυ την εχεις ανοιξει και την δουλεψες οποτε δυσκολα να την δεχτουν η αν την δεχτουν παιζει να σου πουνε οτι αφαιρουν ενα ποσοστο μιας και αυτοι δεν θα μπορουν να το πουλησουν ως καινουργιο (στην αμερικη πχ που ξερω σιγουρα κοβουν ενα 30% )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εκανες την αγορα μεσω ιντερνετ (χωρις παραλαβη απο καταστημα) τοτε εχεις 14 μερες για να την επιστρεψεις μπορεις να επεξεργαστεις την καρτα οπως αν πηγαινες στο καταστημα , παρολα αυτα εσυ την εχεις ανοιξει και την δουλεψες οποτε δυσκολα να την δεχτουν η αν την δεχτουν παιζει να σου πουνε οτι αφαιρουν ενα ποσοστο μιας και αυτοι δεν θα μπορουν να το πουλησουν ως καινουργιο (στην αμερικη πχ που ξερω σιγουρα κοβουν ενα 30% )

 

Και πως θα εβλεπα την καρτα αν δεν την βαλω πανω απο την φωτογραφια στο κουτι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την αλλάξουν.Δεν μου άρεσε το προιόν θέλω αντικατάσταση.Μόνο στην Ελλάδα δεν το δέχονται αυτό.Στην Αμερική μετά από 6 μήνες στο αλλάζουν όπως και σε άλλες χώρες.Εγώ αλλάζω στυλό στο μαγαζί μου των 30 λεπτων το κερατό μου και αυτοί τόσα λεφτά αι σιχτιρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως η sapphire 290 trix παίζει στους 78-82 βαθμούς μονίμως, χειμώνα-καλοκαίρι, αυξομειώνοντας ανάλογα τις στροφές των ανεμιστήρων της από 40 έως 55% περίπου, ανάλογα την εποχή και το κουτί μου.Δε βλέπω το λόγο που η 390 θα πρέπει να παίζει ντε και σώνει στους 70 και πως θα τα καταφέρει αν δε γίνει αεροπλάνο.Προσωπικά δε θα έμπαινα καν στη διαδικασία να ασχοληθώ.Στους 80 βαθμούς έχουν ορίσει να ψήνονται οι κάρτες αυτές, δεν παθαίνουν κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την αλλάξουν.Δεν μου άρεσε το προιόν θέλω αντικατάσταση.Μόνο στην Ελλάδα δεν το δέχονται αυτό.Στην Αμερική μετά από 6 μήνες στο αλλάζουν όπως και σε άλλες χώρες.Εγώ αλλάζω στυλό στο μαγαζί μου των 30 λεπτων το κερατό μου και αυτοί τόσα λεφτά αι σιχτιρ

Ποιος κάνει αλλαγή τον ορισμό του vfm στυλό που ακούει στο όνομα bic???  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου MSI 390X GAMING, αυτήν την εποχή, έχει : idle 62, συνηθισμένο load 66, ακραίο load (πολλή ώρα, πολύ βαρύ παιχνίδι, bench βαρβάτο) 70. Το καλοκαίρι είναι 64-67-71.

Επίσης, οι σύγχρονες κάρτες ξεκινάνε να κάνουν thermal throttling κάπου μεταξύ 80-85 βαθμούς, ανάλογα το μοντέλο. Μην κοιτάτε, πάντως, να βγάλετε συμπεράσματα από Furmark, γιατί είναι σχεδιασμένο να ζορίζει εκτός προδιαγραφών όλες τις κάρτες και δεν πρόκειται να πάρετε θερμοκρασίες Furmark σε οποιοδήποτε ρεαλιστικό σενάριο. Τσεκάρετε με απαιτητικά παιχνίδια, 3DMark, Unigine κλπ.

Οπότε, νομίζω ότι βγαίνουν κάποια συμπεράσματα και με αυτά τα δεδομένα...

 

Edit : Stock όλα και fan profile auto. Με χεράτο fan σίγουρα πάει καλύτερα, αλλά θα ακούγεται και περισσότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως η sapphire 290 trix παίζει στους 78-82 βαθμούς μονίμως, χειμώνα-καλοκαίρι, αυξομειώνοντας ανάλογα τις στροφές των ανεμιστήρων της από 40 έως 55% περίπου, ανάλογα την εποχή και το κουτί μου.Δε βλέπω το λόγο που η 390 θα πρέπει να παίζει ντε και σώνει στους 70 και πως θα τα καταφέρει αν δε γίνει αεροπλάνο.Προσωπικά δε θα έμπαινα καν στη διαδικασία να ασχοληθώ.Στους 80 βαθμούς έχουν ορίσει να ψήνονται οι κάρτες αυτές, δεν παθαίνουν κάτι.

Στοκ ρολογια?.Καποιο προβλημα εχει η καρτα η το airflow του κουτιου σου ειναι χαλια.Δεν το λεω να στο παιξω εξυπνος αλλα πως γινεται ιδια καρτα να εχει 20 βαθμους διαφορα?Εμενα full load πιανει μεχρι 62 βαθμους με τα fans στο 55% περιπου(2550-2650 στροφες περιπου).Αντε σε κανενα θεοβαρο παιχνιδι να παει 63 βαθμους.Σε φιλο μου με την ιδια καρτα και κουτι παρομοιο(λιγο κατωτερο απο το δικο μου) παιζει επισης στους 62.Παραξενα μου φαινονται αυτα που λες,με την καλη εννοια παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα πάντως η sapphire 290 trix παίζει στους 78-82 βαθμούς μονίμως, χειμώνα-καλοκαίρι, αυξομειώνοντας ανάλογα τις στροφές των ανεμιστήρων της από 40 έως 55% περίπου, ανάλογα την εποχή και το κουτί μου.Δε βλέπω το λόγο που η 390 θα πρέπει να παίζει ντε και σώνει στους 70 και πως θα τα καταφέρει αν δε γίνει αεροπλάνο.Προσωπικά δε θα έμπαινα καν στη διαδικασία να ασχοληθώ.Στους 80 βαθμούς έχουν ορίσει να ψήνονται οι κάρτες αυτές, δεν παθαίνουν κάτι.

Kατι παιζει με το airflow σοy η r9 290x trix oc New edition Που ειχα μεχρι προσφατα το καλοκαιρι δεν πηγαινε πανω απο 65 βαθμους

 

Η δικιά μου MSI 390X GAMING, αυτήν την εποχή, έχει : idle 62, συνηθισμένο load 66, ακραίο load (πολλή ώρα, πολύ βαρύ παιχνίδι, bench βαρβάτο) 70. Το καλοκαίρι είναι 64-67-71.

Επίσης, οι σύγχρονες κάρτες ξεκινάνε να κάνουν thermal throttling κάπου μεταξύ 80-85 βαθμούς, ανάλογα το μοντέλο. Μην κοιτάτε, πάντως, να βγάλετε συμπεράσματα από Furmark, γιατί είναι σχεδιασμένο να ζορίζει εκτός προδιαγραφών όλες τις κάρτες και δεν πρόκειται να πάρετε θερμοκρασίες Furmark σε οποιοδήποτε ρεαλιστικό σενάριο. Τσεκάρετε με απαιτητικά παιχνίδια, 3DMark, Unigine κλπ.

Οπότε, νομίζω ότι βγαίνουν κάποια συμπεράσματα και με αυτά τα δεδομένα...

 

Edit : Stock όλα και fan profile auto. Με χεράτο fan σίγουρα πάει καλύτερα, αλλά θα ακούγεται και περισσότερο.

γιατι τοσο ψηλα idle ? ειναι απο zero fan techology ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι παιζει με το airflow σοy η r9 290x trix oc New edition Που ειχα μεχρι προσφατα το καλοκαιρι δεν πηγαινε πανω απο 65 βαθμους

 

γιατι τοσο ψηλα idle ? ειναι απο zero fan techology ?

Το έχει το zero fan, αλλά δεν έχω προσέξει αν όντως λειτουργεί. Μπορεί επειδή δεν πέφτουν πολύ τα ρολόγια με τις δύο οθόνες πάνω, να μη λειτουργεί και αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου δηλαδή με 29-32 σε idle & 59 σε gaming είναι ψυγείο...... στην κάρτα μου προφανώς κανει πολύ καλή δουλειά το σύστημα ψύξης της msi.....

 

Βοηθάει πιστεύω και το πολύ καλό airflow του case μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...