Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα το επαναλάβω και εδώ : Οι Crimson που έχουν βγει μέχρι τώρα έχουν χοντρά προβλήματα, που, ανάλογα τις γνώσεις του καθενός και το τι συνδυασμό τρέχει, γίνονται περισσότερο ή λιγότερο φανερά. Αυτά που έχω εντοπίσει είναι τόσο χοντρά που μπορώ να τα δείξω και με screenshots - πέρα του ότι έχω βρει εύκολο τρόπο να τα αναπαράγω όποτε θέλω.

Η πρόταση μου είναι να γυρίσετε σε 15.11.1 <σκέτο> και να δώσετε πίστωση χρόνο στο AMD Driver Team, μέχρι να ισιώσουν τους Crimson σε 3-4 εκδόσεις - όσο τους πάρει.

 

Αυτά

Ποιον εννοείς να κατεβάσουμε αυτόν http://www.guru3d.com/files-details/amd-catalyst-15-11-1-beta-driver-download.htmlείναι beta από ότι βλέπω.....καποιον άλλον ? Για δωσε λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοώ αυτόν --> Catalyst 15.11.1 Beta x64 - NON Crimson

 

Μακράν η καλύτερη επιλογή για σχετικά σύγχρονες κάρτες και Win10, αυτήν την στιγμή...

Επεξ/σία από Occultist
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ αυτόν --> AMD Catalyst 15.11.1 Beta x64

 

Μακράν η καλύτερη επιλογή για σχετικά σύγχρονες κάρτες και Win10, αυτήν την στιγμή...

 

 

 

Αυτόν εννοείς;;   http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ αυτόν --> AMD Catalyst 15.11.1 Beta x64

 

Μακράν η καλύτερη επιλογή για σχετικά σύγχρονες κάρτες και Win10, αυτήν την στιγμή...

ε αυτος που είπα είναι...... το λινκ σου δεν οδηγεί σε download.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, απλώς είναι προσωρινό το link - δείχνει τους εκάστοτε τελευταίους 2 beta που έχουν κυκλοφορήσει.

 

 

AMD Catalyst™ Display Driver version 15.201.1151.1010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι η Sapphire σκίζει στις r9 3ΧΧ υλοποιήσεις...

Νομίζω πως οι καλύτερες υλοποιήσεις είναι αυτές της msi με την gaming σειρά της......φοβερο σύστημα αεροψυξης και χοντρά heatpipes.....επισης backplane

 

 

Edit: εδώ και και 10 λεπτά περιμένω να ολοκληρωθει η εγκατάσταση των 15,11,1 και η μπαρα έχει κολλήσει στο AMD gaming evolved app.....  τι στο καλό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως οι καλύτερες υλοποιήσεις είναι αυτές της msi με την gaming σειρά της......φοβερο σύστημα αεροψυξης και χοντρά heatpipes.....επισης backplane

 

Ισάξιες υλοποιήσεις θα έλεγα πως είναι!! Οι sapphire έχουν και αυτές πολύ καλό σύστημα ψύξης και backplate και μάλιστα βγαίνουν και σε χαμηλότερη τιμή!! Από την άλλη ο ένας χρόνος λιγότερη εγγύηση για κάποιους είναι μείον αν και η sapphire έχει αποδείξει πως δεν έχει θέμα..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως οι καλύτερες υλοποιήσεις είναι αυτές της msi με την gaming σειρά της......φοβερο σύστημα αεροψυξης και χοντρά heatpipes.....επισης backplane

 

 

Edit: εδώ και και 10 λεπτά περιμένω να ολοκληρωθει η εγκατάσταση των 15,11,1 και η μπαρα έχει κολλήσει στο AMD gaming evolved app.....  τι στο καλό ?

Σε εμένα περνάνε κανονικά. Έλεγξε μήπως δεν του αρέσει κάτι από αυτά που τρέχεις background πχ. antivirus

 

(Το Gaming Evolved δεν το περνάω ποτέ, προσωπικά)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα περνάνε κανονικά. Έλεγξε μήπως δεν του αρέσει κάτι από αυτά που τρέχεις background πχ. antivirus

 

(Το Gaming Evolved δεν το περνάω ποτέ, προσωπικά)

​ok thanks.....ξαναπροσπαθω.....

 

Όλα οκ ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν υπηρχε ετοιμοπαραδοτη καπου κοντα να παω να την παρω και στο τελος θα ετρωγα τα λεφτα σε βλακειες και θα ελεγα τι ωραια καρτα γραφικων ειναι η 4600 του 4790k

 

Τοτε καλα εκανες.Εχω αλλη μια ερωτηση.Γιατι δεν βλεπω την παραμικρη πληροφορια σχετικα με τα ρευματα της καρτας στο gpu-z?Δεν υποστηριζει voltage control/monitoring η Gigabyte?

 

gpuz_zps890beptd.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι η Sapphire σκίζει σε όλες, σχεδόν, τις υλοποιήσεις από πολύ παλιότερα...Απλώς, στις High End των τελευταίων 2 χρόνων μας έχει καλομάθει υπερβολικά :P

Όταν τα έλεγα παλιότερα...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαμπη οπως μου ειπες με στοκ ρολογια.

 

 

Υποθέτω είναι πιο ανεκτά από θόρυβο πλευρά τώρα.Αν την έχεις stock βάλε max μέχρι 80% τα fan πάνω από 80 βαθμούς.Τώρα αν την έχεις κλοκαρισμένη σίγουρα πρέπει να πας σε πολύ πιο επιθετικό προφίλ fan λόγω της dual διάταξης fan.Στο auto μην την έχεις για κανένα λόγο πάντα (εγώ από την αρχή το απενεργοποίησα πάντως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...