Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα τηλέφωνο τώρα και το specialprice (αφού μου ήρθε η απάντηση τους που έγραψα παραπάνω) για να τους ενημερώσω ότι η κάρτα βγάζει κάποιες φορές πρόβλημα στα συγκεκριμένα 3 παιχνίδια και όχι γενικά (και στα benchmark περνάει με επιτυχία και στο furmark) και ότι ίσως οι τεχνικοί του δεν διαπιστώσουν το πρόβλημα, αφού θα την βάλουν σε έναν υπολογιστή και θα δουλέψει και αμα κάνουν και 1-2 τεστ λογικά θα τα περάσει. Μου είπε λοιπόν ο άνθρωπος εκεί, ότι ναι, αν μπει, δουλεύει και περάσει και τα τεστ που κάνουν, τότε δεν μπορούν να αναγνωρίσουν πρόβλημα και θα την στείλουν πίσω.

 

Τους πρότεινα και να τους στείλω και τη συνομιλία από το ticket που έχω με τη Sapphire για να δουν και τα λινκ με τα βίντεο που παρουσιάζω το πρόβλημα, αλλά μου λένε ότι δεν θα βοηθήσει κάτι τέτοιο. Αν η κάρτα παίζει και περάσει και τα τεστ που θα κάνουν οι τεχνικοί τους, θα επιστραφεί σε μένα..

 

Πιάσ'το αυγό και κούρευτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ήρθε η απάντηση στην rma- φόρμα που έστειλα από το specialprice:

 

''Γεια σας.

Aποστείλετε το προϊόν για έλεγχο στην διεύθυνση specialprice , Επισκοπή Ηράκλειο 70008 8011143333 (με δικό σας μέσο –κουριερ η ΕΛΤΑ –δικά σας έξοδα αποστολής-) , μαζί με μια φωτοτυπία του παραστατικού αγοράς και ολόκληρη την συσκευασία με τα παρελκόμενα του προϊόντος όπως το είχατε λάβει . Σε περίπτωση που δεν διαπιστωθεί πρόβλημα από τους τεχνικούς μας η εάν το προϊόν δεν συνοδεύτε με τα ανώτερο , θα επιστρέφετε με χρέωση σας. ''
 
H ερώτηση μου τώρα είναι η εξής:
 
Πώς θα μπορέσω εγώ να δείξω σε εκείνους ότι η κάρτα έχει πρόβλημα, από τη στιγμή που δουλεύει κανονικά στα windows και δεν παρουσιάζει πρόβλημα σε όλα τα παιχνίδια;;; (τα παιχνίδια στα οποία έχει κάνει το πρόβλημα είναι τα: bf4\3 και insurgency)

 

τελικα τα ποιο πολλα μαγαζια στην ελλαδα (για να μη πω ολα)τα ιδια @@@ εχω καρτα απο eshop δε με καλυψε φυσικα για ασχετο λογο ενω ειχα εγγυηση ενω παραλληλα δε την εστελναν καν στη saphire ανοιγω ticket στη saphire και ιδου η απαντηση τους  Sorry to explain more clear for you.

Due to our distributor purchased the card from us as a discount product without carrying manufacturer warranty.

So that there is no warranty since the card shipped from us.

The distributor got a discount due to they don't want the warranty so that they can sell with more cheaper in the market.

That is why we cannot warranty this SN and we would suggest you to contact the retailer directly.

Hope you can understand.

Thanks.     μακρια απο ελληνικα μαγαζια κανουν τα παντα για να αποφυγουν να πληρωσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο τώρα και το specialprice (αφού μου ήρθε η απάντηση τους που έγραψα παραπάνω) για να τους ενημερώσω ότι η κάρτα βγάζει κάποιες φορές πρόβλημα στα συγκεκριμένα 3 παιχνίδια και όχι γενικά (και στα benchmark περνάει με επιτυχία και στο furmark) και ότι ίσως οι τεχνικοί του δεν διαπιστώσουν το πρόβλημα, αφού θα την βάλουν σε έναν υπολογιστή και θα δουλέψει και αμα κάνουν και 1-2 τεστ λογικά θα τα περάσει. Μου είπε λοιπόν ο άνθρωπος εκεί, ότι ναι, αν μπει, δουλεύει και περάσει και τα τεστ που κάνουν, τότε δεν μπορούν να αναγνωρίσουν πρόβλημα και θα την στείλουν πίσω.

 

Τους πρότεινα και να τους στείλω και τη συνομιλία από το ticket που έχω με τη Sapphire για να δουν και τα λινκ με τα βίντεο που παρουσιάζω το πρόβλημα, αλλά μου λένε ότι δεν θα βοηθήσει κάτι τέτοιο. Αν η κάρτα παίζει και περάσει και τα τεστ που θα κάνουν οι τεχνικοί τους, θα επιστραφεί σε μένα..

 

Πιάσ'το αυγό και κούρευτο..

Παρομοιο προβλημα ειχα και εγω με μια xfx 5770(πισω στο 2010) αγορασμενη απο pc1 η οποια κρασαριζε σε συγκεκριμενα παιχνιδια.Furmark εβγαζε χωρις προβλημα ωρες να την αφηνες.Τα ιδια ακριβως μου ελεγε ο τεχνικος απο το σερβις.Αυτες τις εντολες εχουμε μου λεει,αν περναει furmark ειναι λειτουργικη.Δεν μπορω μου λεει να παιξω παιχνιδια.Του εξηγησα με ωραιο τροπο οτι την καρτα δεν την αγορασα για να τρεχω stress tests αλλα για να παιζω παιχνιδια.Να μην στα πολυλογω,το παλικαρι απο το σερβις ηταν πολυ καλο παιδι και μου ειπε,το μονο που μπορω να κανω ειναι να την βαλω να τρεχει furmark για ωρες μεχρι να κρασαρει.Τελικα μετα απο δυο μερες με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οντως εχει θεμα η καρτα και μου εδωσαν πιστωτικο και πηρα μια 5870.Εξηγησε τους τι συμβαινει.Αν δεις και δεν βγαζεις ακρη,μην την στελνεις καθολου,τσαμπα μεταφορικα θα πληρωσεις.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγησε τους τι συμβαινει.Αν δεις και δεν βγαζεις ακρη,μην την στελνεις καθολου,τσαμπα μεταφορικα θα πληρωσεις.

 

Ναι και εγώ έτσι λέω, αν είναι να μη βγάλω άκρη και να φάω το χρόνο μου, δεν τη στέλνω καθόλου. Εντάξει, είναι και περίεργο το θέμα (αν είναι όντως θέμα/πρόβλημα) και δεν είναι υποχρεωμένοι από τη στιμγή που η κάρτα δουλεύει, περάσει τα τεστ και τον έλεγχο τους να κάνουν κάτι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τους τελευταίους crimson,αντιμετωπίζει κανείς το πρόβλημα με foul load στα video του youtube;η κάρτα μου είναι r9 290

βγαλε τους crimson και βαλε προηγουμενους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το επαναλάβω και εδώ : Οι Crimson που έχουν βγει μέχρι τώρα έχουν χοντρά προβλήματα, που, ανάλογα τις γνώσεις του καθενός και το τι συνδυασμό τρέχει, γίνονται περισσότερο ή λιγότερο φανερά. Αυτά που έχω εντοπίσει είναι τόσο χοντρά που μπορώ να τα δείξω και με screenshots - πέρα του ότι έχω βρει εύκολο τρόπο να τα αναπαράγω όποτε θέλω.

Η πρόταση μου είναι να γυρίσετε σε 15.11.1 <σκέτο> και να δώσετε πίστωση χρόνο στο AMD Driver Team, μέχρι να ισιώσουν τους Crimson σε 3-4 εκδόσεις - όσο τους πάρει.

 

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα να παθεις.Ας επερνες Sapphire :-D

 

Και δεν υπηρχε ετοιμοπαραδοτη καπου κοντα να παω να την παρω και στο τελος θα ετρωγα τα λεφτα σε βλακειες και θα ελεγα τι ωραια καρτα γραφικων ειναι η 4600 του 4790k

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι η Sapphire σκίζει σε όλες, σχεδόν, τις υλοποιήσεις από πολύ παλιότερα...Απλώς, στις High End των τελευταίων 2 χρόνων μας έχει καλομάθει υπερβολικά :P

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...