Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι εννοείς ?,φυσιολογικές μου φαίνονται εμένα αυτες οι θερμοκρασίες 

 

Οι ανεμιστηρες  που δουλευαν μονο στο 35%

Η 7970 Ghz edition που ειχα το Καλοκαιρι ειχα 64 βαθμους αλλα με τους ανεμιστηρες πανω απο το 80%

 

Ειναι δυνατον να την κραταει στους 70 βαθμους ενω μπορει να βαλει τους ανεμιστηρες να δουλεψουν ποιο δυνατα και να πεσει πχ στους 60 βαθμους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Bαλε το gputweak  https://www.asus.com/Graphics-Cards/R9280XDC2T3GD5/HelpDesk_Download/  απο εκει θα μπορείς να ρυθμίσεις τους ανεμιστήρες όπως τους θες.

Με 80% οι ανεμιστήρες η καρτα δεν εκανε σαν ελικόπτερο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαλε το gputweak  https://www.asus.com/Graphics-Cards/R9280XDC2T3GD5/HelpDesk_Download/  απο εκει θα μπορείς να ρυθμίσεις τους ανεμιστήρες όπως τους θες.

Με 80% οι ανεμιστήρες η καρτα δεν εκανε σαν ελικόπτερο?

 

Οχι λιγο θορυβο ειχα.

 

Το εβαλα αλλα δεν βρηκα που ρυθμιζω τυος ανεμιστηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε αυτό που είπε ο occultist, άκουσα την γνώμη του και σούταρα και εγώ τους crimson και όντως βρήκα την υγειά μου με τους 15.11.1 non crimson. Λέγοντας βρήκα την υγειά μου, χωρίς να έχω και καμιά κάρτα της προκοπής παρά μια ταπεινή igpu του apu, τυχόν fps drops σε παιχνίδια, απότομες βούτες δηλαδή μειώθηκαν αισθητά και επιτέλους έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Τελικα οντως εφτιαξε. Με τους 15.11.1 επεσε η θερμοκρασια στους 36C idle. Ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα οντως εφτιαξε. Με τους 15.11.1 επεσε η θερμοκρασια στους 36C idle. Ευχαριστω!

 

Εγω δεν εχω αυτο το προβλημα με τους 15.12

 

h7j.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 290/390 series είναι που είναι πραγματικά άθλιος ο Crimson - so far...

Τελικά μόνο σε μένα δεν έχει πρόβλημα? Ούτε θερμοκρασίες πρόβλημα, ούτε κολλήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μόνο σε μένα δεν έχει πρόβλημα? Ούτε θερμοκρασίες πρόβλημα, ούτε κολλήματα.

Αυτο ηθελα να πω και εγω.Ιδια καρτα εχουμε και ουτε και εγω εχω το παραμικρο θεμα.Εκανε και αναβαθμιση απο crimson 15.11.1 σε 15.12 μονο του το radeon update και δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που λέτε Crimson rocks :P σε 290/390 series, παίζετε κανα παιχνίδι να τεστάρετε ή κάνουμε πλάκα μεταξύ μας για το πως πάει σε idle, facebook και gpu-z; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...