Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μετά από καθαρή εγκατάσταση, βάζοντας τους 15.7.1 όπως μου είπαν για να δοκιμάσω στο support, στο bf3 που έβαλα γίνεται ακριβώς το ίδιο με το παραπάνω βίντεό (έκατσα στο ίδιο σημείο με άλλο sniper και άλλη διόπτρα).

Edit: Τα ίδια και με καθαρή εγκατάσταση των 14.12.

 

Απάντηση στο ticket από την Sapphire μετά από τα βίντεο που τους έστειλα και μετά από τις δοκιμές που έκανα με τους 15.7.1, 14.12 και τους είπα ότι το πρόβλημα παραμένει:

 

Dear Sir:

The card seems like hardware failures. According serial numbera(εδω γραφει το σεριαλ στην παρενθεση), the card is already out of warranty. Please refer warranty policy: http://www.sapphiretech.com/support.asp?lang=eng 

 

Η κάρτα έχει απόδειξη αγοράς 31\01\14. Κανονικά δεν έχω 2 χρόνια εγγύηση από την ημερομηνία αγοράς;;

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη στέλνεις στο κατάστημα που την έχεις αγοράσει ή αν θες να τη στείλεις κατευθείαν στη sapphire, επικοινώνησε μαζί τους και στείλτους και φωτογραφία/αντίγραφο τις απόδειξης όπου φαίνεται η ημερομηνία αγοράς. Αυτοί από το S/N λογικά δε μπορούν να δουν το πότε αγοράστηκε, αλλά το πότε κατασκευάστηκε, άρα ίσως έχει κατασκευαστεί >2 χρόνια, οπότε αυτοί το βλέπουν σαν εκτός εγγύησης, πράγμα που δε σε ενδιαφέρει, αν φυσικά έχεις απόδειξη ή τρόπο να αποδείξεις ότι αγοράστηκε στις 31/01/14.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση στο ticket από την Sapphire μετά από τα βίντεο που τους έστειλα και μετά από τις δοκιμές που έκανα με τους 15.7.1, 14.12 και τους είπα ότι το πρόβλημα παραμένει:

 

Dear Sir:The card seems like hardware failures. According serial numbera(εδω γραφει το σεριαλ στην παρενθεση), the card is already out of warranty. Please refer warranty policy: http://www.sapphiretech.com/support.asp?lang=eng 

 

Η κάρτα έχει απόδειξη αγοράς 31\01\14. Κανονικά δεν έχω 2 χρόνια εγγύηση από την ημερομηνία αγοράς;;

Απο που έχει γίνει η αγορά;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απο που έχει γίνει η αγορά;

Στειλε στην Sapphire μια φωτογραφια της αποδειξεις , αν γραφει το serial επανω θα το δεχτουν αν οχι εκει ειναι που θα εχεις θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απάντηση της Sapphire:

 

Dear Sir
Just check from your card P/N, S/N number and shows your card out of manufactory warranty on 04/Jan/2014.  Should be discount product from your original reseller. Suggest you contact their support again and confirm their store warranty policy again. Check this way.
Regards

 

Μίλησα τώρα με το specialprice, τους είπα ακριβώς τί μου είπε η sapphire και μου είπαν να συμπληρώσω τη φόρμα που έχουν στο site (service-φορμα rma) και θα μου απαντήσουν.

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τοτε που εβαλα τους Crimson η καρτα μου σε idle ειναι σταθερα 50 βαθμους. Σε max load δεν ξεπερναει τους 65 βεβαια, αλλα και παλι, δεν ειναι κουλο;; 

 

Αν θυμαμαι καλα, πριν τους Crimson, ημουν 32-34 σε idle. 

 

Ανοιξα το κουτι, καθαρισα το συμπαν, αλλαξα παστα στην καρτα, αλλα τα ιδια....

 

Γουατ δε φακ ιζ γκοϊνγκ ον ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τοτε που εβαλα τους Crimson η καρτα μου σε idle ειναι σταθερα 50 βαθμους. Σε max load δεν ξεπερναει τους 65 βεβαια, αλλα και παλι, δεν ειναι κουλο;; 

 

Αν θυμαμαι καλα, πριν τους Crimson, ημουν 32-34 σε idle. 

 

Ανοιξα το κουτι, καθαρισα το συμπαν, αλλαξα παστα στην καρτα, αλλα τα ιδια....

 

Γουατ δε φακ ιζ γκοϊνγκ ον ??

Επειδή έχω δοκιμάσει όλους (3) τους Crimson που έχουν βγει μέχρι σήμερα και έχουν ΟΛΟΙ χοντρά θέματα που δεν υπήρχαν στις προηγούμενες εκδόσεις, θα σου έλεγα να μείνεις με τον 15.11.1 <σκέτο> για την ώρα, μέχρι να ωριμάσουν οι Crimson σε 3-4, πόσες εκδόσεις θα τους πάρει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε αυτό που είπε ο occultist, άκουσα την γνώμη του και σούταρα και εγώ τους crimson και όντως βρήκα την υγειά μου με τους 15.11.1 non crimson. Λέγοντας βρήκα την υγειά μου, χωρίς να έχω και καμιά κάρτα της προκοπής παρά μια ταπεινή igpu του apu, τυχόν fps drops σε παιχνίδια, απότομες βούτες δηλαδή μειώθηκαν αισθητά και επιτέλους έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παλικαρια μου εκατσε σημερα μια ASUS R9280X-DC2T-3GD5 κατεβασα απο AMD τους τελευταιους drivers και ειπα να της κανω ενα stress test

 

Στο GPU-Z εβλεπα οτι ηταν 68-70 βαθμους αλλα οι ανεμιστηρες στο 35% τι δεν παει καλα;

 

Την εκανα και βιδες και της εβαλα MX4 παστουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...