Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε προηγούμενους drivers, δηλαδή πριν τους 15.7.1 που όπως είπες δεν είχες θέματα.

Βρήκες και εσύ να προτείνεις έκδοση driver...Ο 15.7.1 είναι αισχρός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, τα συγκεκριμένα "artifacts" που αναφέρεις, εμφανίζονται ορισμένες φορές σε συγκεκριμένους συνδυασμούς hardware-software, ανεξαρτήτως. Είναι βλακιούλες του στυλ "δοκιμάσαμε το engine μόνο σε nvidia" και κάνει κάποια διαφορά στον τρόπο που λειτουργεί σε amd. Μπορεί να μην είναι artifacts λόγω αστάθειας hardware, δηλαδή.

Μπορεί να δεις διαφορά από driver σε driver, ή με κανα update του παιχνιδιού, αλλά, μάλλον, δεν υπάρχει λόγος να πειράζεις ρολόγια και ιστορίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα ρολόγια τα πείραξα σαν μια προσπάθεια για το ''μπας και'' γιατί έτσι είπαμε να δοκιμάσω και στο θέμα του bf4 εδώ όταν τους είχα αναφέρει ότι έχω artifacts, μιας και είναι oc boost η κάρτα.

 

Και άλλες 280-280x καθώς και nvidia έχουν artifacts στο συγκεκριμένο παιχνίδι (αν ψάξετε στο youtube έχει πολλά βιντεο bf4 artifacts)

 

Μπορεί στο παιχνίδι να μην μου δημιουργεί πρόβλημα, αλλά όπως και να'χει, θα προτιμούσα να μην τα είχα.

 

(το πιο τρελό που μου είχε κάνει σε μια πίστα όταν έβαλα τους 15.7.1...ήταν το πρώτο που είδα έτσι, μετά έβαλα αμέσως τους επόμενους beta και είχα μόνο μικρά artifacts, αλλά τα έχω μέχρι και σήμερα): 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα ρολόγια τα πείραξα σαν μια προσπάθεια για το ''μπας και'' γιατί έτσι είπαμε να δοκιμάσω και στο θέμα του bf4 εδώ όταν τους είχα αναφέρει ότι έχω artifacts, μιας και είναι oc boost η κάρτα.

 

Και άλλες 280-280x καθώς και nvidia έχουν artifacts στο συγκεκριμένο παιχνίδι (αν ψάξετε στο youtube έχει πολλά βιντεο bf4 artifacts)

 

Μπορεί στο παιχνίδι να μην μου δημιουργεί πρόβλημα, αλλά όπως και να'χει, θα προτιμούσα να μην τα είχα.

 

(το πιο τρελό που μου είχε κάνει σε μια πίστα όταν έβαλα τους 15.7.1): 

Καλά, αυτά που έχει στο video αυτός, είναι από μηχάνημα ένα βήμα πριν τη Fukushima...το έχει ψοφήσει στην κλοκα... :fear:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν κατάλαβες... δικό μου είναι το βίντεο... :P

Κάτι πηγαίνει πολύ στραβά και δεν είναι (μόνο) οι drivers. Είναι πολύ χαρακτηριστικά artifacts, τα συγκεκριμένα και είμαστε γνώριμοι από παλιά...Μου φαίνεται πολύ απίθανο να στα βγάζει stock μηχάνημα - εκτός και αν το έχεις δίπλα σε σόμπα :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου λέω, μόλις είχα βάλει τους 15.7.1 και άνοιξα το bf4 και μπήκα σε αυτόν τον χάρτη. Μόλις έκλεισα το παιχνίδι, μπήκα σε άλλους και δεν είχα κάποιο θέμα. Βάζοντας μετά τους 15.8 beta νομίζω δεν έτυχε να ξαναδω τόσο μεγάλα art αλλά μόνο μικρούλια που έχω μέχρι σήμερα (πχ στην shangai έχω πάντα σε συγκεκριμένα μακρινά μέρη, βλέποντας με το sniper)

 

Από θερμοκρασίες, άστο, όλα τέλεια. H κάρτα δεν πάει πάνω από 60.

 

Σε κανένα άλλο παιχνίδι, τίποτα.. (επεξεργαστής, μνήμες κλπ όλα στοκ)

 

Και μερικά βίντεο άλλων:

 

(αυτό το τρεμόπαιγμα που φαίνεται στην αρχή του βίντεο στις επιφάνειες που κάνει ζοομ, αυτό έχω και εγώ σε λίγο μικρότερο νομίζω βαθμό, στην shangai)

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=C_thIeJImJ4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το θέμα είναι όμως ότι σε άλλα παιχνίδια δεν μου κάνει κάτι... μόνο στο bf4 που τα έχουν και άλλοι.

 

Εσένα η κάρτα με το πρόβλημα στο έκανε σε ένα παιχνίδι μόνο δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...