Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις ανοιγω το afterburner,κολλαει το συμπαν.Μονο reset ακουει.Κοιτα να δεις που απο το 2009 που τρεχω amd καρτες δεν ειχα ποτε το παραμικρο θεμα με τους οδηγους,αυτοι οι crimson ομως ειναι χαλια.Εκτος αυτου,οταν τρεχει οτιδηποτε,τα ρολογια κολλανε τερμα,ειτε vlc,ειτε browser.Τεσπα,θα ξανακανω μια προσπαθεια απεγκαταστασης-επανεγκαταστασης και βλεπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ανοιγω το afterburner,κολλαει το συμπαν.Μονο reset ακουει.Κοιτα να δεις που απο το 2009 που τρεχω amd καρτες δεν ειχα ποτε το παραμικρο θεμα με τους οδηγους,αυτοι οι crimson ομως ειναι χαλια.Εκτος αυτου,οταν τρεχει οτιδηποτε,τα ρολογια κολλανε τερμα,ειτε vlc,ειτε browser.Τεσπα,θα ξανακανω μια προσπαθεια απεγκαταστασης-επανεγκαταστασης και βλεπουμε.

Τι να πω, με AMD Uninstall Program και πέρασμα τους Crimson όλα καλά μέχρι τώρα 2 μέρες.

 

post-166174-0-90355800-1448558857_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Uninstall το Overdrive-DDU-clean install crimson και θα στο κρατάει...

Eτσι βαζω οδηγούς εδώ και καιρό :-)

Το περίεργο είναι πως κράτησε το +10% που έβαλα στην αρχή και όλες τις άλλες παραμέτρους(fan speed,powerlimit κ.α)

αλλα όταν αλλάζω το core σε 9% που θέλω να διατηρήσω 24/7 μετά το restart πάει πάλι στο 10!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, με AMD Uninstall Program και πέρασμα τους Crimson όλα καλά μέχρι τώρα 2 μέρες.

 

attachicon.gifcrimson.jpg

 

Εστρωσε και μενα με μια επανεγκατασταση.Θα δειξει.Ουτε κρυο ουτε ζεστη παντως οι καινουργοι οδηγοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι βαζω οδηγούς εδώ και καιρό :-)

Το περίεργο είναι πως κράτησε το +10% που έβαλα στην αρχή και όλες τις άλλες παραμέτρους(fan speed,powerlimit κ.α)

αλλα όταν αλλάζω το core σε 9% που θέλω να διατηρήσω 24/7 μετά το restart πάει πάλι στο 10!

Μου κρατάει (Crimson), κανονικά, όλες τις ρυθμίσεις, από την αρχή - ανεξαρτήτως restart κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό το είπαμε, πως να είναι χειρότερα ή καλύτερα από την στιγμή που είναι ο ίδιος ακριβώς driver; Μια ματιά στα version 1000 λέξεις να πεις @$$##$@%#@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε, ανεβαίνει στο τέρμα η μνήμη σου και σου ανεβάζεις την θερμοκρασία, την ίδια κάρτα έχουμε. Εμένα κάθεται στο 300 ο πυρήνας και στο 150 η μνήμη σε iddle και όταν βάζω βίντεο η μνήμη πάει στα 1300. No problem man...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...