Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχει φίλος και μάλλον το Σάββατο θα ασχοληθώ, που θα μαζευτούμε για τον αγώνα.

 

Πιθανότατα θα "φτιάξω" κάποιον custom οδηγό με εργαλεία που κυκλοφορούν.

 

Αν καταφέρω κάτι, θα ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλιστα, πολύ ενδιαφέρον πάντως. Εντάξει καταλαβαίνω ότι η κάρτα είναι αρχαία αλλά έλεος δηλαδή να μην έχει ούτε official έναν legacy driver. 

Ερώτηση κρίσεως : Πιστεύεις ότι το 2015 με 4850 υπάρχει περίπτωση να κάνεις κάτι περισσότερο από αυτό που προσφέρει ο ενσωματωμένος driver των Windows 10; :huh:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος οπότε θα το πετάξω και ο Θεός βοηθός. Εχω μια 4850 και έχω περάσει windows 10. Με τα Win 8.1 δεν είχαμε ουσιαστικά σωστούς drivers. Εχει αλλάξει κάτι για τα 10 γιατί δεν βρίσκω τίποτα και έχω περασμένο τον driver που αυτόματα έβαλαν τα windows κατά το πέρασμα. 

 

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχει φίλος και μάλλον το Σάββατο θα ασχοληθώ, που θα μαζευτούμε για τον αγώνα.

 

Πιθανότατα θα "φτιάξω" κάποιον custom οδηγό με εργαλεία που κυκλοφορούν.

 

Αν καταφέρω κάτι, θα ενημερώσω.

 

Στα γρήγορα, γιατί μου τα έσπασε τα νεύρα.

 

Τζίφος.

 

Το μόνο που κατάφερα, κι αυτό μέσω registry, ήταν να κόψω το underscan και να γεμίζει η εικόνα την οθόνη του.

 

Δοκίμασα 1-2 modded οδηγούς που βρήκα, τπτ...το CCC δεν λειτούργησε ποτέ.

 

Έφτιαξα δύο Frankenstein drivers με κάποια εργαλεία που είχα χρησιμοποιήσει παλιότερα, τα ίδια (αν και δεν είμαι και τόσο σίγουρος πως ήμουν σωστός στη διαδικασία).

 

Ταυτόχρονα, είχα θέμα για 3-4 ώρες με το internet (αρνούνταν να κρατήσει το συγχρονισμό, οποτε έχω φάει κι από εκεί ξενέρα).

 

Αυτά, μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση κρίσεως : Πιστεύεις ότι είναι υποχρεωτικό όλοι να παίζουν ό,τι πιο καινούργιο και απαιτητικό βγαίνει;

Ερώτηση κρίσεως : Πιστεύεις ότι η 4850 μπορεί να παίξει και τα θεωρητικά ελάχιστα, όχι σε οθόνη γραμματόσημο, σήμερα; Μην το πάμε και στο ότι σηκώνει games από Windows 95 σε 640x480, όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ο νταλκάς του ήταν να παίζει παιχνίδια του 2006 στο 2015, για ποιο λόγο να πάει και στα Windows 10, εξαρχής;! Συνήθως, θεωρείται κοινά αποδεκτό ότι υπάρχει μια ισορροπία σε μια σύνθεση hardware-software-χρήση...Αν τώρα ο άλλος θέλει να χτίσει skylake, με Windows 98, για να του κοτσάρει 8800 GTS και να παίζει Doom 1, ok, by all means, αλλά να μην περιμένει και απαντήσεις που δε συμβαδίζουν με το λαλημένο της υπόθεσης... :wacko:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 3xx σειρά είναι ακόμα φρέσκια και δεν έχει ακουστεί τίποτα για 4xx, ούτε καν σαν φήμη - όπως είναι και λογικό.

Μερικοί μιλάτε λες και βγαίνουν νέες σειρές κάθε μήνα... :wacko:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...