Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με μια αναζήτηση που έκανα για το error αυτό , λέγανε ή για παλιά κάρτα που δεν υποστηρίζει vce ή για drivers. Δεν ξέρω κάτι παραπάνω στην παρούσα φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διευκρίνησα, λάθος μου.

 

Πλέον, δεν μου βγάζει αυτό το error.

 

Απλά δεν γράφει με χειροκίνητο έλεγχο (τα κουμπιά που εγώ έχω ορίσει).

 

Θα δοκιμάσω να πάρω και hilight (Ctrl+F2, όπως λέει), μήπως και τα προκαθορισμένα λειτουργούν.

 

Δοκίμασα πάντως και σε DX παιγνίδι και προκοπή δεν είδα. Τουλάχιστον εκεί το ΑΒ με το Lagarith λειτουργούσε μια χαρά.

 

Αν είναι "σπασμένο" το ίδιο το πρόγραμμα+οι οδηγοί, ε μπράβο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το VR ειναι το μελλον δεν νομιζω οτι υπαρχει αμφιβολια επ'αυτου,δεν νομιζω οτι θα ξεφουσκωσει σαν μια ακομη τεχνολογια.. Απλα θελει λιγο χρονο ακομη και δουλεια. Καλες οι multi monitor λυσεις, καλες οι τεραστιες οθονες και τα 3D, αλλα το immersion και η διαδραστικοτητα που δινει το VR δεν νομιζω οτι υπαρχει σε καμια αλλη λυση.

Ας ελπισουμε οτι θα δουμε καλυτερη υποστηριξη και μεγαλυτερες επενδυσεις μακροπροθεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το VR ειναι το μελλον δεν νομιζω οτι υπαρχει αμφιβολια επ'αυτου,δεν νομιζω οτι θα ξεφουσκωσει σαν μια ακομη τεχνολογια.. Απλα θελει λιγο χρονο ακομη και δουλεια. Καλες οι multi monitor λυσεις, καλες οι τεραστιες οθονες και τα 3D, αλλα το immersion και η διαδραστικοτητα που δινει το VR δεν νομιζω οτι υπαρχει σε καμια αλλη λυση.

Ας ελπισουμε οτι θα δουμε καλυτερη υποστηριξη και μεγαλυτερες επενδυσεις μακροπροθεσμα.

Υπερβολές  :-D 

Έχεις παίξει το Half-Life σε 2D?  Όταν βγήκε το demo δεν είχα κάρτα γραφικών. Το μόνο που θυμάμαι από όλα αυτά τα 15 χρόνια είναι όταν πήρα την πρώτη κάρτα γραφικών μου. 

Δε νομίζω το VR να μου αφήσει κάποιο σημάδι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολές  :-D 

Έχεις παίξει το Half-Life σε 2D?  Όταν βγήκε το demo δεν είχα κάρτα γραφικών. Το μόνο που θυμάμαι από όλα αυτά τα 15 χρόνια είναι όταν πήρα την πρώτη κάρτα γραφικών μου. 

Δε νομίζω το VR να μου αφήσει κάποιο σημάδι...

Τι πηγές κ έπιασες κ εσυ τον βασιλιά των fps.. ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναρωτιέμαι πόση ώρα θα μπορεί κανείς,πιο συγκεκριμένα εγώ,να κρατάει αυτό το πράγμα στο καιφάλι...καθώς και πόση κούραση θα νιώθεις μετά.Ακόμα και ακουστικά όταν φοράω,μετά απο μία το πολύ δύο ώρες νιώθω αισθητά πιο κουρασμένος απο το αν παίξω χωρίς αυτά.

Επίσης καλό το βλέπω προσωπικά μόνο για κάνα παιχνίδι τρόμου first person ή σε rpg στυλ skyrim.Στα άλλα προσωπικά δεν έχω καθόλου ενδιαφέρον να το δοκιμάσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το βλέπω ότι θα είναι πολύ κουραστικό να το χρησιμοποιείς αυτό, για λογικό χρόνο gaming, με την επιληψία να σε περιμένει στην πρώτη στροφή.

Πολύ πειραματικό το κόβω και θέλει πολύ μέλλον για : επιδόσεις, εργονομία, δικλείδες ασφαλείας για την υγεία του παίκτη κλπ. Ενδεχομένως να ακολουθήσουν, μελλοντικά, πρότυπα ποιότητας για την χρήση του...

Το πιθανότερο είναι να συνεχίσω να απολαμβάνω το gaming για πολύ καιρό ακόμα σε οθόνη και όχι με αυτή τη βλακεία τυλιγμένη στο κεφάλι μου...

Επεξ/σία από Occultist
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που δεν συγκινείται από την προοπτική χρήσης του VR; :unsure:

 

Εξαρτάται το περιεχόμενο. Αν είναι για παρακολούθηση ενός πολύ συγκεκριμένου είδους ταινιών/video δεν θα με βρεις απαραίτητα αντίθετο  :P Απαραίτητο αξεσουάρ μαζί με το headset θα είναι και μια ολόσωμη σαλιάρα....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος οπότε θα το πετάξω και ο Θεός βοηθός. Εχω μια 4850 και έχω περάσει windows 10. Με τα Win 8.1 δεν είχαμε ουσιαστικά σωστούς drivers. Εχει αλλάξει κάτι για τα 10 γιατί δεν βρίσκω τίποτα και έχω περασμένο τον driver που αυτόματα έβαλαν τα windows κατά το πέρασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...