Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυκλοφορούν εδώ και κάποιο καιρό...Τους εγκατέστησα και δεν έχω κάποιο παράπονο με αυτούς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα.. 

 

AMD ceases Mantle optimizations

 

 

Λογικό αφού περιμένουμε το Dx12 και, αν θυμάμαι καλά, το mantle έχει σταματήσει να αναπτύσσεται εδώ και μήνες.

 

Κάπως πιο offtopic:

 

 

Τα πράγματα δε φαίνονται πολύ καλά για την AMD:

 AMD issues Q2 sales warning @Fudzilla

 AMD prepares another round of lay-offs @Fudzilla

 

Περιμένω να δω η nano σε τι τιμή θα έρθει αλλά οτιδήποτε άλλο κυκλοφόρησαν το τελευταίο καιρό δυσκολεύεται να ανταγωνιστεί τις προτάσεις της nvidia στην ίδια τιμή. Zen και οι 400 series πρέπει να αργούνε πολύ ακόμα και price drops τόσο σύντομα μετά το launch imo είναι δύσκολο να δούμε στις fury/300 series οπότε δε ξέρω πως περιμένουν να βελτιωθεί η κατάσταση.

 

 

 

Ναι για το Mantle δεν κάνουν optimization αλλά τα παιχνίδια υποστηρίζονται και θα βγουν και κάποια ακόμα με υποστήριξη.

 

Το Mantle δεν εγκαταλείφθηκε ακριβώς...πλέον ενσωματώθηκε/οδήγησε στο Vulkan οπότε θα πάρει από εκεί υποστήριξη (όταν με το καλό εμφανιστεί και υποστηριχτεί βεβαίως-βεβαίως) ,παράλληλα με το DX12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mantle δεν εγκαταλείφθηκε ακριβώς...πλέον ενσωματώθηκε/οδήγησε στο Vulkan οπότε θα πάρει από εκεί υποστήριξη (όταν με το καλό εμφανιστεί και υποστηριχτεί βεβαίως-βεβαίως) ,παράλληλα με το DX12.

 

Ναι έτσι είναι.Αν και δεν έχω δει τα παιχνίδια που είναι υπό ανάπτυξη με mantle με ποιά ετικέτα υποστήριξης θα βγουν; Mantle support; Vulkan; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον, η κάρτα τα φτύνει...Ίσως να είναι θέμα αποκατάστασης καλύτερης ψύξης.

τελικά το προγραμμα ddu unistaller ηταν gtp και δεν μου έσβηνε κανένα driver..αλλά είδα μια καλυτέρευση γιατί την τροφοδοτούσα με μία έξοδο απο το τροφοδοτικό(μία έξοδο διαχωριζόταν σε σύνδεση ενα 8Pin και ένα 6Pin)και όταν  το σύνδεσα με 2 έξουδους απο το thermaltake εξαφανίστηκαν οι τελίτσες (ροζ,μπλέ κτλ)..με λίγα λόγια και το ρεύμα είχε κάποιο παράγοντα μιας και από ότι κατάλαβα υστερούσε...αλλά απο τις επανεκκινήσεις τι πολλές και απο τα drivers που τα μπέρδεψε μου πέταξε μπλέ οθόνη,δημιούργησε corrupted αρχείο και δεν έμπαινε ούτε με safe mode.....αναγκάστηκα να το σταυρώσω και να το κάνω φορματ....ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά με το φορματ έστρωσε πέρασα τους τελευταίους drivers (catalyst 15.6) και παίζω τώρα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Billas τουλάχιστον έστρωσε το pc σου με το format και όλα καλά. Το ddu να ξέρεις είναι το πιο αξιόπιστο για την ολική αφαίρεση οδηγών καρτών γραφικών, τώρα εσένα σου παρουσίασε πρόβλημα από ότι κατάλαβα και το πρόγραμμα σε ξενέρωσε. Κατά τα άλλα είναι ότι καλύτερο υπάρχει σαν πρόγραμμα και κάθε τρεις και λίγο βγαίνει και ενημερωμένη έκδοσή του. Συμβαίνει σε αρκετούς κάτι που δουλεύει καλά στους άλλους να τους παρουσιάζει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...