Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει καμία δόση αλήθειας αυτό ;

 

Rumor: Microsoft in Talks to Buy AMD

 

Μνηστήρες υπάρχουν πολλοί. Εάν και ποιός θα κάτσει δεν ξέρω. Προσωπικά δεν θα στοιχημάτιζα στον συγκεκριμένο μνηστήρα αλλά σε άλλον ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μνηστήρες υπάρχουν πολλοί. Εάν και ποιός θα κάτσει δεν ξέρω. Προσωπικά δεν θα στοιχημάτιζα στον συγκεκριμένο μνηστήρα αλλά σε άλλον ;)

 

Γκουχ Σαμσουνγκ γκουχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως παει η amd θα χρεωκοπησει ετσι και αλλιως οποτε ας πουλησει οσο οσο μπας και την παρει καποια σοβαρη εταιρεια γιατι εχουμε βαρεθει τις μπαρουφες αυτης της εταιρειας εδω και πολλα χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως παει η amd θα χρεωκοπησει ετσι και αλλιως οποτε ας πουλησει οσο οσο μπας και την παρει καποια σοβαρη εταιρεια γιατι εχουμε βαρεθει τις μπαρουφες αυτης της εταιρειας εδω και πολλα χρονια.

Γιατί βρε παλληκάρι μου τέτοιο μένος,σε υποχρέωσε κανείς να πάρεις προιόντα ή μετοχές της εν λόγω εταιρείας ?

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βρε παλληκάρι μου τέτοιο μένος,σε υποχρέωσε κανείς να πάρεις προιόντα ή μετοχές της εν λόγω εταιρείας ?

Οχι αλλα μπορει να θελει εναν καλυτερο ανταγωνισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επιδοσεις μια χαρα ειναι ο ανταγωνισμος που προσφερει και πολλες φορες και μπροστα.. Το προβλημα εγκειται κυριως στην καταναλωση και στην υποστηριξη μεσω οδηγων..

Και εκει μπορει να βοηθησει τα μεγιστα μια εξαγορα απο την Sammy νομιζω για προφανεις λογους, ιδιως στο τμημα των επεξεργαστων.. Θα ειναι αμοιβαια καλη και για τις 2 εταιρειες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επιδοσεις μια χαρα ειναι ο ανταγωνισμος που προσφερει και πολλες φορες και μπροστα.. Το προβλημα εγκειται κυριως στην καταναλωση και στην υποστηριξη μεσω οδηγων..

Και εκει μπορει να βοηθησει τα μεγιστα μια εξαγορα απο την Sammy νομιζω για προφανεις λογους, ιδιως στο τμημα των επεξεργαστων.. Θα ειναι αμοιβαια καλη και για τις 2 εταιρειες..

Προσωπικά, παίρνω ΑΤΙ/AMD κάρτες από την εποχή της θρυλικής 9700. Τότε (2002) είχα συναντήσει κάποια μικροπροβλήματα με drivers, αλλά ήταν η τελευταία φορά που είδα αξιοσημείωτο πρόβλημα με AMD drivers. Και έχω αλλάξει κάμποσες κάρτες, σε όλες τις γενιές. Ε, εδώ και 12 χρόνια, τουλάχιστον, ΔΕΝ είχα θέμα, με το μηνιαίο driver update...

Τώρα, άμα είναι νουμπόσκυλο ο άλλος, μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα driver μέχρι και με το mouse που γίνεται autodetect...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε εχει beta κ Omega απο οτι βλεπω γιατι εχω να παρω ATI απο 9800pro. WHQL δεν εχει πολλούς απο οτι βλεπω, και γενικα ψιλοκαθυστερει να επιλύσει θεματα που προκυπτουν. Σε αυτο συμβάλλουν κ τα exclusive contents που κ οι δυο θέλησαν, αλλα η Nvidia φαίνεται να παίζει καλύτερα το παιχνίδι. Γενικά δεν ακουω κ τα καλύτερα στα φόρα απο πολλούς σε αυτο τον τομέα οπως κ στα crossfire profiles που δεν δουλεύουν σωστα εξ αρχής. Για παράδειγμα η Fury X σε xfire ή αποδίδει άριστα ή χαλια τελείως. Στα τελείως ακούω οτι υπάρχει τρομερη καθυστέρηση να φτιαχτουν.

 

Κατα τα αλλα η νεα γενιά ειναι αρκετα ελπιδοφορα σε αρκετούς τομείς ειδικα αν αναλογιστουμε οτι έρχονται κ νεα fury παραγωγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τους έχω βάλει (εννοείται με display driver unistaller καθαρισμό)και όταν μπαίνω στα windows στην επιφάνεια εργασίας μου δείχνει κουκίδες και μου πετάει συνεφάκι ότι δεν αναπτοκρίνεται ο driver...τι να κάνω??? να φταίει ο driver ή να τα έπαιξε η κάρτα...??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα.. 

 

AMD ceases Mantle optimizations

 

 


In discussing the performance results of the R9 Fury X with Mantle, AMD has confirmed that while they are not outright dropping Mantle support, they have ceased all further Mantle optimization. Of particular note, the Mantle driver has not been optimized at all for GCN 1.2, which includes not just R9 Fury X, but R9 285, R9 380, and the Carrizo APU as well," the site explained. "Mantle titles will probably still work on these products—and for the record we can’t get Civilization: Beyond Earth to play nicely with the R9 285 via Mantle—but performance is another matter. Mantle is essentially deprecated at this point, and while AMD isn’t going out of their way to break backwards compatibility they aren’t going to put resources into helping it either. The experiment that is Mantle has come to an end

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό αφού περιμένουμε το Dx12 και, αν θυμάμαι καλά, το mantle έχει σταματήσει να αναπτύσσεται εδώ και μήνες.

 

Κάπως πιο offtopic:

 

 

Τα πράγματα δε φαίνονται πολύ καλά για την AMD:

 AMD issues Q2 sales warning @Fudzilla

 AMD prepares another round of lay-offs @Fudzilla

 

Περιμένω να δω η nano σε τι τιμή θα έρθει αλλά οτιδήποτε άλλο κυκλοφόρησαν το τελευταίο καιρό δυσκολεύεται να ανταγωνιστεί τις προτάσεις της nvidia στην ίδια τιμή. Zen και οι 400 series πρέπει να αργούνε πολύ ακόμα και price drops τόσο σύντομα μετά το launch imo είναι δύσκολο να δούμε στις fury/300 series οπότε δε ξέρω πως περιμένουν να βελτιωθεί η κατάσταση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τους έχω βάλει (εννοείται με display driver unistaller καθαρισμό)και όταν μπαίνω στα windows στην επιφάνεια εργασίας μου δείχνει κουκίδες και μου πετάει συνεφάκι ότι δεν αναπτοκρίνεται ο driver...τι να κάνω??? να φταίει ο driver ή να τα έπαιξε η κάρτα...??

Μάλλον, η κάρτα τα φτύνει...Ίσως να είναι θέμα αποκατάστασης καλύτερης ψύξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...