Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υ.γ.

ποιους οδηγούς έβαλες;

εβαλα τους τελευταιους απο το το site της amd.

την εκδοση 14.12

 

οσον αφορα τη θερμοκρασια εχω 2 ανεμιστηρες να βαζουν αερα εναν απο μπροστα και εναν απο κατω.προς το παρον εχω μονο τον ανεμιστηρα της υδροψυξης να βγαζει.αυτος απο κατω παντως χτυπαει πανς στη καρτα γραφικων ισως γιαυτο και αυτες οι θερμοκρασιες.βεβαια το τιμημα ειναι η σκονη που μαζευει

Εχω την r9 280 της gigabyte με τον ι5 4690(3,5ghz) και στο τεστ με τις ίδιες ρυθμίσεις μου έβγαλε λιγο μικρότερό σκορ απο το δικο σου ,868 ,αυτο που μου εκανε εντύπωση ειναι τα μινιμουν fps που μου εβγαλε 7,5 :cry:  

Οποτε εισαι μια χαρα.

της sapphire ειναι η δικια μου.το heaven μονο gpu μετραει?με κανει εντυπωση καθως εχεις καλυτερο επεξεργαστη απο το δικο μου 

επισης μια επιπλεον ερωτηση. τοσες μερες αναρωτιεμαι μηπως εκανα βλακεια που πηρα τη συγκεκριμενη και οχι μια 960.

αποτι ειχα δει οι επιδοσεις ειναι παραπλησιες απλα το λεω  για την υποστηριξη direct x 12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

της sapphire ειναι η δικια μου.το heaven μονο gpu μετραει?με κανει εντυπωση καθως εχεις καλυτερο επεξεργαστη απο το δικο μου 

επισης μια επιπλεον ερωτηση. τοσες μερες αναρωτιεμαι μηπως εκανα βλακεια που πηρα τη συγκεκριμενη και οχι μια 960.

αποτι ειχα δει οι επιδοσεις ειναι παραπλησιες απλα το λεω  για την υποστηριξη direct x 12.

 

Ξανα εκανα το τεστ και μου εβλαλε το ιδιο σχεδόν αποτέλεσμα με το δικο σου http://postimg.org/image/hthjsbbq3/full/ οπότε εισαι μια χαρα .

Ξεκαθαρα δεν μπορει να σου πει κανεις αν εκανες καλα η οχι που πήγες στην 280 ,θα φανεί αυτο μελλοντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Οι συμβατές με το DirectX 12 GPUs της AMD

 

 

 

  • AMD Radeon R9 Series graphics
  • AMD Radeon R7 Series graphics
  • AMD Radeon R5 240 graphics
  • AMD Radeon HD 8000 Series graphics for OEM systems (HD 8570 and up)
  • AMD Radeon HD 8000M Series graphics for notebooks
  • AMD Radeon HD 7000 Series graphics (HD 7730 and up)
  • AMD Radeon HD 7000M Series graphics for notebooks (HD 7730M and up)
  • AMD A4/A6/A8/A10-7000 Series APUs (codenamed “Kaveri”)
  • AMD A6/A8/A10 PRO-7000 Series APUs (codenamed “Kaveri”)
  • AMD E1/A4/A10 Micro-6000 Series APUs (codenamed “Mullins”)
  • AMD E1/E2/A4/A6/A8-6000 Series APUs (codenamed “Beema”)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,φιλος εχει το εξης θεμα.

εχει μια r9 290 tri-x και οταν κανει alt-tab ενα παιχνιδι του κρασαρει.

Δεν γνωριζω αν ειναι προβλημα της καρτας ή καποιο bug των windows 8.1

μιας και εχω και εγω τα 8.1 64bit και δεν μου εχει εμφανιστει ποτε αυτο το προβλημα.

Καμια γνωμη ; Απο τα λιγα που ειδα σε καποια αλλα φορουμ λενε να παιζεις το παιχνιδι σε windowed mode πραγμα που δεν θελουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως το παιχνιδι ειναι απο θειο?γτ με ονομα skidrow...;P 

αντε παλι τα ιδια :P

πρωτον δεν ειναι δικο μου το θεμα και ειναι φιλου,οχι δεν ειναι απο θειο ειναι αγορασμενο κανονικα και μεσω steam.

δευτερον το ονομα ειναι απο την μπαντα οπως και οι skidrow σαν ομαδα απο εκει το εχουνε παρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χω παιξει και τα 2 παιχνιδια,το tomb βεβαια δεν το εχω παιξει με την 290 της υπογραφης μου αλλα με ποιο παλιο PC,στο HOTS το παιζω τις τελευταιες μερες απροβληματιστα,τσεκαρε Drivers.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε παλι τα ιδια :P

πρωτον δεν ειναι δικο μου το θεμα και ειναι φιλου,οχι δεν ειναι απο θειο ειναι αγορασμενο κανονικα και μεσω steam.

δευτερον το ονομα ειναι απο την μπαντα οπως και οι skidrow σαν ομαδα απο εκει το εχουνε παρει.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα δεν το πιστεύω ρε φίλε! :'D Έκλαψα!

Νομίζω πρέπει να αλλάξεις όνομα! :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...