Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχε περάσει και από τα δικά μου χέρια είναι, to 530W, και σ'αυτά που λέτε να προσθέσω ότι μου φάνηκε πολύ ήσυχο, ακόμη και σε furmark/occt load σε 4670k+hd7950.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια, χθες ο αδερφος μου εφερε την amd r9 280 δωρο. την εβαλα στο συστημα της υπογραφης μου και αρχισα να τρεχω διαφορα τεστς και παιχνιδια.θελω να σας πω τα αποτελεσματα να με πειτε αν ειναι οκ και τι βελτιωσεις μπορω να κανω.

 

υποψιν η οθονη μου ειναι 1650χ1080. επισης τα settings στα τεστς ειναι απειραχτα καθως ειναι και free εκδοσεις.

 

στο Heaven Benchmark 4.0 εβγαλε 965 ποντους και 38.3 fps μ.ο

στο 3d mark vantage εβγαλε 22252 ποντους

ετρεξα και το 3d mark του steam αλλα δεν θυμαμαι ακριβη νουμερα καθως δεν τα αποθηκευσα

 

στα παιχνιδια τωρα δοκιμασα 2 . shadow of mordor ολα στα τερμα εκτος απο τα textures (high) και πηγαινε με 35-40 fps

far cry 3 ολα στο τερμα και πηγαινε με 40-45 fps

 

μην ξεχνατε πως παιζω σε 1650χ1080

 

το ερωτημα μου ειναι αν τα νουμερα ειναι καλα και κατα δευτερον επειδη τον επεξεργαστη τον εχω σε στοκ ρολογια αν τον αυξησω ποσα fps θα κερδισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι θα κερδίσεις πάνω από 5-7 fps αν κάνεις ένα oc τύπου 15% οπότε στη θέση σου δεν θα το ζόριζα άδικα.

Πολύ καλά είναι τα αποτελέσματα σου, καλοτάξιδη η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λεω να τον ζορίσω  και να τον φτασω στα ακρα απλα να εκανα ενα safe oc μεχρι 4.2 - 4.3ghz. 

επισης μια αλλη ερωτηση. ποια ρυθμιση μπορω να χαμηλωσω ωστε να ανεβουν αρκετα τα fps χωρις να εχω καποια εντονη μεταβολη στην ποιοτητα των γραφικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως το παιχνίδι, πολλές ρυθμίσεις μπορούν να κάνουν αυτό που λες.

 

Δοκίμασε το oc και βλέποντας και κάνοντας, άλλα παιχνίδια είναι περισσότερο cpu εξαρτημένα και άλλα λιγότερο, οπότε οι διαφορές θα είναι λιγότερες ή και περισσότερες σε κάποιες περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες επειδη βαριομουν να εφαρμοσω εναν οδηγο oc που βρηκα στο youtube ειπα να δοκιμασω για λιγο το αυτοματο oc μεσα απο τo bios.με το που πατησα τη ρυθμιση και πατησα save για να κανει επανεκκίνηση αρχισε και και εκανε ενα διπλο μπιπ η μητρικη.το εκλεισα μπηκα παλι bios και το επανεφερα στα νορμαλ.ξερει κανεις τι μπορει ναναι? μαλλον πρεπει να συμβουλευτω τον οδηγο και να παω σε manual oc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dropbox.com/s/rhgou7bi29h1rlh/Screenshot%202015-04-26%2011.23.51.png?dl=0

 

οριστε σε 1680χ1050

 

επισης μεγιστη θερμοκρασια που επιασε , βεβαια το τεστ κρατησε πολυ λιγο χρονο ηταν 59 βαθμοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dropbox.com/s/rhgou7bi29h1rlh/Screenshot%202015-04-26%2011.23.51.png?dl=0

 

οριστε σε 1680χ1050

 

επισης μεγιστη θερμοκρασια που επιασε , βεβαια το τεστ κρατησε πολυ λιγο χρονο ηταν 59 βαθμοι

και bench η καρτα κ 59c !

παρά πολύ καλά!

 

Η κάρτα που έχεις είναι απ τις καλύτερες που θα μπορούσες να έχεις σύμφωνα με το υπόλοιπο σύστημα σου.

 

καλορίζικη κ καλο gaming !

 

υ.γ.

ποιους οδηγούς έβαλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dropbox.com/s/rhgou7bi29h1rlh/Screenshot%202015-04-26%2011.23.51.png?dl=0

 

οριστε σε 1680χ1050

 

επισης μεγιστη θερμοκρασια που επιασε , βέβαια το τεστ κρατησε πολυ λιγο χρονο ηταν 59 βαθμοι

 

Εχω την r9 280 της gigabyte με τον ι5 4690(3,5ghz) και στο τεστ με τις ίδιες ρυθμίσεις μου έβγαλε λιγο μικρότερό σκορ απο το δικο σου ,868 ,αυτο που μου εκανε εντύπωση ειναι τα μινιμουν fps που μου εβγαλε 7,5 :cry:  

Οποτε εισαι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...