Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο μπερδεμένα είναι ή απλώς εγώ μπερδεύτηκα , στην αρχή του πίνακα αναφέρει την κάρτα σαν 2GB και στην συνέχεια ως 4GB ή εκτός αν βγει σε δύο εκδόσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 διαφορετικές εκδόσεις είναι και αν Trinidad=Tonga είναι λογικό να βγει και με 4gb.Μου φαίνεται περίεργο που δεν έχει ήδη βγει (ίσως έχει να κάνει με τις πωλήσεις της 285; ).

 

Το μπέρδεμα για εμένα είναι η κατανάλωση.Αυτό και η αξιοπιστία του leak :P.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Ασχετα με το τι κυκλοφορεί στο τέλος ένα προιόν, οι εταιρείες πάντα αφήνουν περιθώρια να μπορεί ο κατασκευαστής να βάλει παραπάνω μνήμη χωρίς τροποποιήσεις. Για αυτό υπάρχουν π.χ. και τελευταία κάποιες εκδόσεις των 290 με 8 γίγα μνήμης. Η κατανάλωση είναι φυσιολογική σε αυτή την κατηγορία που ανήκει ο συγκεκριμένος πυρήνας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ailoure ο Trinidad έλεγαν οτι προορίζονταν για τις r7 360(x). Δηλαδή μετονομάσανε τις 360 σε 370 και τις 370 που θα φορούσαν τις tonga σε 375 ?  Οταν λές οτι η κατανάλωση (120W-130W) είναι φυσιολογική για αυτή την κατηγορία τί εννοείς δηλαδή για τι επιδόσεις μιλάμε ? Απο οτι κατάλαβα ο Trinidand δεν θα είναι κάποιο rebrand.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Tonga θα το χαρακτηριζες νεα γενια; Ποσο TDP εχει και γιατι η αναφερομενη καταναλωση για πυρηνα που βρισκεται κατω απο αυτο να ειναι φυσιολογικη;

 

Να θυμασαι οτι οι περισσοτεροι "αρθρογραφοι" στο δικτυο περισσοτερο υποθετουν και λιγοτερα ξερουν. Ειδικα κατι φυντανακια απτο βιντεοκαρτζ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Tonga θα το χαρακτηριζες νεα γενια; Ποσο TDP εχει και γιατι η αναφερομενη καταναλωση για πυρηνα που βρισκεται κατω απο αυτο να ειναι φυσιολογικη;

 

Να θυμασαι οτι οι περισσοτεροι "αρθρογραφοι" στο δικτυο περισσοτερο υποθετουν και λιγοτερα ξερουν. Ειδικα κατι φυντανακια απτο βιντεοκαρτζ :P

ξεψαχες το ςψψφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ενταξει θελουμε να χαλασουμε το launch των απεναντι but still αρχιζουν και επιβεβαιωνονται οι φημες..Και μαλιστα καποιες προς τα πανω.. Μμμμμ

 

http://www.techpowerup.com/210740/more-radeon-r9-390x-specs-leak-close-to-70-faster-than-r9-290x.html

post-286547-0-21118000-1426580227_thumb.jpg

post-286547-0-19034000-1426580231_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο η μνημη.. Eαν ισχυουν οι 4096 SP χρονισμενοι εκει θα δουμε πολλα γλεντια.. Για κανα 3μισαρι την περιμενα..Αν δε τιμολογηθει κοντα στα 750, εκει να δεις γλεντια.. Μαμω τα XFire μου μεσα.. Το φοβαμαι ρε γαμωτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας  εχω προβλημα με καρτα  HD 7770 τοποθετημενη σε υπολογιστη με τροφοδοτικο 630watt  amd fx 6300 asus M5a99x ram 4gb(2x2). Ενω παιζω καλει ο υπολογιστης εμφανιζετε πρασινη οθονη με γραμμες και πρεπει να κανω ρεσετ στο συστημα. Εχω δοκιμασει ολα τα drivers και καποιες λυσεις  που βρηκα στο ιντερνετ.Θα ηθελα να μου πειτε μια οριστικη λυση (αν υπαρχει) γτ εχω βαρεθει. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...