Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραια,υπαρχει καποιος τροπος να δω αν εχει ενεργοποιηθει η καρτα;

η σε ποιο λινκ μπορω να την ενεργοποιησω;

 

Καλοριζικη η 290.Βγαλε την καρτα και πανω ακριβως απο τις επαφες του pci connector θα δεις ενα αυτοκολλητο που λεει R9 290.

 

Να συμπληρωσω για να μην ψαχνεις αδικα,η 290 εχει 2560 Shaders ενω η 290Χ εχει 2816

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλοριζικη η 290.Βγαλε την καρτα και πανω ακριβως απο τις επαφες του pci connector θα δεις ενα αυτοκολλητο που λεει R9 290.

 

Να συμπληρωσω για να μην ψαχνεις αδικα,η 290 εχει 2560 Shaders ενω η 290Χ εχει 2816

οκ,θα τους παρω αυριο τηλεφωνο να την παω πισω.

δεν παιζει να την κρατησω.

 

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας λες και το κατάστημα που την έκανε την "εξυπνάδα"?

 

Να το έχουμε στα υποψιν μας...

φυσικα,τα e-gate ειναι.

 

μενω κορυδαλλο και το καταστημα ειναι στο χαλανδρι,και εχω κανει την διαδρομη 2 φορες για την ολη υποθεση που ειναι 1 ωρα και δρομος πηγαινε-ελα.

 

και εκτος απο αυτο που εκαναν,ειχα δωσει την καρτα για αντικατασταση στις 6 του μηνος και η απαντηση ηρθε χθες!,αφου πηρα φυσικα τηλεφωνο ενω μου ειχανε πει οτι θα με ενημερωσουνε.

 

εξυπηρετηση υπο του μηδενος!

 

συν οτι θα χρειαστει να παω και 3η προφανως.

 

εαν ομως η καινουργια δεν ειναι σφραγισμενη στο ομορφο μπλε κουτι της (και οχι σε ενα μαυρο της γενικης ταχυδρομικης λες και ειμαστε γυφτοι) το μοντελο r9 290x 4gb oc και οχι κατι αλλο με διαφορα 50 ολοκληρα ευρω...δεν ξερω τι θα γινει πραγματικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μυγιά

φυσικα,τα e-gate ειναι.

 

μενω κορυδαλλο και το καταστημα ειναι στο χαλανδρι,και εχω κανει την διαδρομη 2 φορες για την ολη υποθεση που ειναι 1 ωρα και δρομος πηγαινε-ελα.

 

και εκτος απο αυτο που εκαναν,ειχα δωσει την καρτα για αντικατασταση στις 6 του μηνος και η απαντηση ηρθε χθες!,αφου πηρα φυσικα τηλεφωνο ενω μου ειχανε πει οτι θα με ενημερωσουνε.

 

εξυπηρετηση υπο του μηδενος!

Για τα άλλα θα έλεγα ότι είσαι μυγιάγγιχτος.. 

Αλλά αυτό με τη σκόνη δεν παίζεται  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάνω που είχα αρχίσει να τους έχω σε εκτίμηση από 1-2 θετικές εμπειρίες μαζί τους, μετά τα "λάθη" στο eshop τους πριν κάποια χρόνια.

 

"Λάθος" καρτα και ενδεχομένως μάλιστα μτχ...θα έλεγα για φτύσιμο, αλλά μάλλον για μήνυση είναι.

 

Καλά ξεμπερδέματα φίλε μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μυγιά

Για τα άλλα θα έλεγα ότι είσαι μυγιάγγιχτος.. 

Αλλά αυτό με τη σκόνη δεν παίζεται  :-D

Ρε συ....τους πήγε 290Χ και του έδωσαν 290!

 

Τί μυγιάγγιχτος!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα,τα e-gate ειναι.

 

μενω κορυδαλλο και το καταστημα ειναι στο χαλανδρι,και εχω κανει την διαδρομη 2 φορες για την ολη υποθεση που ειναι 1 ωρα και δρομος πηγαινε-ελα.

 

και εκτος απο αυτο που εκαναν,ειχα δωσει την καρτα για αντικατασταση στις 6 του μηνος και η απαντηση ηρθε χθες!,αφου πηρα φυσικα τηλεφωνο ενω μου ειχανε πει οτι θα με ενημερωσουνε.

 

εξυπηρετηση υπο του μηδενος!

 

συν οτι θα χρειαστει να παω και 3η προφανως.

 

εαν ομως η καινουργια δεν ειναι σφραγισμενη στο ομορφο μπλε κουτι της (και οχι σε ενα μαυρο της γενικης ταχυδρομικης λες και ειμαστε γυφτοι) το μοντελο r9 290x 4gb oc και οχι κατι αλλο με διαφορα 50 ολοκληρα ευρω...δεν ξερω τι θα γινει πραγματικα.

 

Πραγματικα αυτο που καναν ειναι εξωφρενικο.Εμ σου δωσαν μεταχειρο,εμ σου δωσαν λαθος καρτα και πως ετυχε να ειναι κατωτερη απο αυτη που ειχες. :devil:

 

Αν ειχες καμια 290 και σου διναν την 290Χ να παει στο διαολο,τωρα οταν πας ριξε κανενα καντηλι γιατι μου φαινεται θα μας μπουνε καβαλα στο τελος αυτοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν πηγα σημερα το πρωι μαλιστα,μου την εφερε ο τυπας και μου λεει..δες! ολοκαινουργια!

την κοιταω λιγο βλεπω οτι ειναι κομπλε μεσα στην ζελατινα της,δεν ηθελα να καθομαι να ανοιγω τωρα και να ξεψιριζω,γιατι ηταν αλλος ενας κυριος και περιμενε.λαθος μου βεβαια.

 

πραγματικα,αυτο που εχει γινει ειναι σκετη κοροιδα....να σου λεει ο αλλος"δες,ολοκαινουργια"

και απο το τηλεφωνο οτι καλυτερα να παρεις την gigabyte απο το να σου ξαναδωσουμε asus γιατι βγαζει προβληματα"

 

μετα απο αυτο που σταθω και οπου βρισκομαι θα δυσφημιζω το καταστημα τους.

 

ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες,αναμενονται αυριο πρωινα νεα,εχει να πεσει γελιο....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πρόσεξα..  :confused:

Που το λέει αυτό;

νομιζα οτι εκανες πλακα.

καταρχην ειναι ανηκουστο εστω και αν ηταν το σωστο μοντελο να μου κανουν αντικατασταση με μεταχειρισμενη βρωμικη καρτα.

προφανως και με νοιαζει που το πηρα σε ενα μαυρο κουτι προφανως και με νοιαζει που ηταν βρωμικη.

 

εσυ αν εδινες 400 ευρω για μια καρτα γραφικων δεν θα ηθελες ολα να ειναι ολοκαινουργια και σφραγισμενα;

 

ποσο μαλλον δηλαδη να μου δινουν και λαθος καρτα η οποια κανει 320 ευρω...μην λεμε οτι θελουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζα οτι εκανες πλακα.

καταρχην ειναι ανηκουστο εστω και αν ηταν το σωστο μοντελο να μου κανουν αντικατασταση με μεταχειρισμενη βρωμικη καρτα.

προφανως και με νοιαζει που το πηρα σε ενα μαυρο κουτι προφανως και με νοιαζει που ηταν βρωμικη.

 

εσυ αν εδινες 400 ευρω για μια καρτα γραφικων δεν θα ηθελες ολα να ειναι ολοκαινουργια και σφραγισμενα;

 

ποσο μαλλον δηλαδη να μου δινουν και λαθος καρτα η οποια κανει 320 ευρω...μην λεμε οτι θελουμε

Όχι δεν είδα ότι σου έδωσαν την κάρτα με τους λιγότερους shaders. 

Νόμισα ότι διαμαρτυρόσουν για τις λεπτομέρειες ... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς εχουμε πιάσει πάτο στα Ελληνικά καταστήματα.

 

Στο τέλος θα ψωνίζουμε τα πάντα από amazon.

ετσι πρεπει φιλε μου για να μαθουν μερικοι μερικοι να μην μας πιανουν τον κωλο μας επειδη μπορουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...