Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν λες τι παιζει?απο specs?
απο οσο εχω διαβασει θα αντικαταστησει την 290...σε προηγουμε ποστ υπαρχουν διαφορα sites...τσεκαρε τα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ενδεχομενα.

Το πρωτο που κυκλοφορουσε εδω και καιρο ηταν οτι θα παει απεναντι στην titan 2 η οπως θα λεγετε.Το δευτερο ειναι να ειναι μια rebranded 290x 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανίς τι παίζει με την 380χ έχω δει απιρες ιστοσελίδες αλλά ο καθένας λέει τα δικά του

 

Yπάρχει αυτή εδώ η ενότητα http://www.insomnia.gr/topic/521370-amd-pirate-islands/page-22όπου εμείς λέμε το μακρύ και το κοντό μας όπως οι όλοι οι υπόλοιποι μέχρι να διαψευστούμε από τις επίσημες ανακοινώσεις όταν κυκλοφορήσει τελικά η AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια.η r9 280x oc θα ειναι οκ με εναν i5 4570?Θα υπαρξει μπουκαλι?

όχι φίλε μου μια χαρά θα παίξει, όπως θα έπαιζε ακόμη και με δυνατότερες κάρτες. δε νομίζω να υπάρχει single GPU που να την κρατάει πίσω ένα CPU στο range του 4570, ίσως σε high-end CF/SLI να τις κράταγε ελάχιστα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εναν υπολογιστη με παλιο επεξεργαστη(intel core2duo) αν του βαλεις μια πολυ καλη καρτα γραφικων θα μπορει να παιζει τουλαχιστον στα high settings αν οχι στο ultra high τα παιχνιδια ή οχι χρειαζεται υποχρεωτικα και πολυ καλητερο επεξεργαστη οπως και πολυ περισσοτερη μνημη απο 4gb.

 

Και αν την ιδια πολυ καλη καρτα γραφικων την βαλεις σε ενα μηχανημα με intel i3 επεξεργαστη και την ιδια μνημη θα δεις τρελλη διαφορα ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σορυ για την ασχετοσυνη πως ανεβαζω φωτο εδω?

 

Ιστοσελίδες που φιλοξενούν δωρεάν δεδομένα υπάρχουν δόξα τω Θεώ αρκετές. Ανεβάζεις εκεί ότι θέλεις, κρατάς την ηλεκτρονική διεύθυνση και απλά παραπέμπεις σε μια συμμετοχή σου στην διεύθυνση αυτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εναν υπολογιστη με παλιο επεξεργαστη(intel core2duo) αν του βαλεις μια πολυ καλη καρτα γραφικων θα μπορει να παιζει τουλαχιστον στα high settings αν οχι στο ultra high τα παιχνιδια ή οχι χρειαζεται υποχρεωτικα και πολυ καλητερο επεξεργαστη οπως και πολυ περισσοτερη μνημη απο 4gb.

 

Και αν την ιδια πολυ καλη καρτα γραφικων την βαλεις σε ενα μηχανημα με intel i3 επεξεργαστη και την ιδια μνημη θα δεις τρελλη διαφορα ή οχι?

 

Από δική μου εμπειρία με έναν Q6600 (τετραπύρηνο) και με 7 GB μνήμης θα σου έλεγα πως όχι, δε θα μπορείς να παίζεις καινούργιους τίτλους σε high settings και υψηλά fps. Εξαρτάται βέβαια και από τις απαιτήσεις του κάθε τίτλου, αλλά γενικά οι πιο καινούργιοι είναι και πιο απαιτητικοί.

Από τη στιγμή που άλλαξα σε έναν i7 ανέβηκε πάρα πολύ η απόδοση της GPU (της ίδιας που είχα και πριν) στους ίδιους τίτλους που έπαιζα πριν.

Για τον i3 δεν γνωρίζω, ας απαντήσει κάποιος πιο σχετικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα να ρωτησω κατι για να μην φτιαχνω καινουργιο θεμα αν δεν το εχω βαλει σωστα ας μεταφερεθει στην αναλογη ενοτητα..

 

 

εχω στησει crossfire στο pc μου 2x r280x ,  με τους drivers Catalyst-Omega-14.12  και μολις ετρεξα δοκιμαστικα 2 παιχνιδια fps..... μου εβγαλε στην οθονη τερμα πανω δεξια  <<crossfire enable>> αυτο ετσι θα εμφανιζετε??? σε ολο το παιχνιδι γιατι στην επιφανεια εργασιας δεν μου εμφανιζει κατι τετοιο μολις μπω σε game.... αν ξερει καποιος ας απαντησει ευχαριστω πολυ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...