Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως καλο αεροθερμο η 290x...ανοιγω το κουτι στο valley και μα το Χριστο ειναι λες και εxω arkoudition στο ζεστο :D

ετσι ειναι και η 970-980;Για να εχω ενα μετρο συγκρισης

Επεξ/σία από agligoros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χαχα

δεν θελω εξτρα θερμανση, :P

το ρωτησα μηπως οι νεες ψυκτρες εχουν τρομερα καλυτερη αποδοση με τις παλαιοτερες γιατι η καρτα παρολο που μπορει να ζεστανει δωματιο 20 τετραγωνικων στις θερμοκρασιες της ειναι αρκετα καλη,70 βαθμους σε load

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα οι νεότερες ψύκτρες ειδικά οι μη reference αυτό το στόχο έχουν να σου πάρουν τη ζέστη από τη κάρτα και αρχικά να τη βγάλουν έξω (από τα πίσω slot είτε είναι reference είτε όχι) αλλά και μέσα στο κουτί πλέον επειδή τα πίσω slot δεν αρκούν

 

αν το κουτί σου είναι κατάλληλα στημένο ώστε και αυτό με τη σειρά του να βγάζει έξω τη ζέστη που φεύγει από τη κάρτα αλλά υπάρχει μες στο κουτί έχεις ως αποτέλεσμα η κάρτα να μένει κρύα, αλλά ο χώρος γενικά να ζεσταίνεται

 

αυτό το έχω και γω με τη δίκη μου 7950, σε παιχνίδια. φτάνει επίσης μέχρι 70 αλλά μετά από κάποια ώρα το δωμάτιο έχει ζεσταθεί αισθητά :P

 

το χειμώνα να σου πω την αλήθεια μου αρέσει, αν με ενοχλήσει μπορώ να ανοίξω και μια χαραμάδα το τζάμι και να ισορροπήσει το πράγμα

 

το καλοκαίρι είναι το θέμα που από ένα σημείο και μετά θέλω σίγουρα a/c , αλλιώς παθαίνω αποπληξία

 

αν πάντως έχεις κάρτα που αμολάει ζέστη μες στο κουτί, αλλά το κουτί σου δε μπορεί να τη βγάλει έξω, τότε έχεις κακά αποτελέσματα και γενικά ο υπολογιστής σου ζεσταίνεται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αν η 290 στις ιδιες αναλυσεις με την 970 δεν γεμιζει ουτε 3gb ενω η 970 γεμιζει 3,5.Ασχετο αν η 290x που στην ελλαδα εχει ιδια τιμη με την 970 εχει χειροτερες επιδοσεις στα παιχνιδια.Τουλαχιστον εχω 512mbit bus λες και τα bit ειναι τα παιδια μου και θελω λεωφορειο να τα παω σχολειο.amd κοιτα να βγαλεις κανα καρτα γιατι σε βλεπω να μενεις με το bus στο χερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνεσαι πως μιλάς για δύο κάρτες που βγήκανε με διαφορά ενός ολόκληρου χρόνου φαντάζομαι... Άσε που κάτω από τα 300 ευρώ , η amd έχει καλύτερες προτάσεις σε κάθε περίπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνεσαι πως μιλάς για δύο κάρτες που βγήκανε με διαφορά ενός ολόκληρου χρόνου φαντάζομαι... Άσε που κάτω από τα 300 ευρώ , η amd έχει καλύτερες προτάσεις σε κάθε περίπτωση...

Αντιλαμβανεσαι οτι μιλαω για καρτες στην ιδια κατηγορια ομως ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι αυτό συζητήσιμο είναι. ΄Οπως και να' χει η ενότητα είναι για ότι θέματα έχουν να κάνουν με τις Radeon και όχι για βαρετές προκλήσεις που μπορεί να οδηγήσουν και σε αντιπαραθέσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αν η 290 στις ιδιες αναλυσεις με την 970 δεν γεμιζει ουτε 3gb ενω η 970 γεμιζει 3,5.Ασχετο αν η 290x που στην ελλαδα εχει ιδια τιμη με την 970 εχει χειροτερες επιδοσεις στα παιχνιδια.Τουλαχιστον εχω 512mbit bus λες και τα bit ειναι τα παιδια μου και θελω λεωφορειο να τα παω σχολειο.amd κοιτα να βγαλεις κανα καρτα γιατι σε βλεπω να μενεις με το bus στο χερι

Η 290Χ είναι πιο γρήγορη από την 970 κυρίως όσο ανεβαίνουν οι αναλύσεις...

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_960_STRIX_OC/29.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1440p έχουν πολλοί όμως και επίσης μας αρέσει και το μπόλικο antialiasing. Μικρές οι διαφορές, δε λέω, αλλά υπάρχουν και ο λόγος είναι το bandwidth. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογος τα παιχνιδια ναι.Μπορει να ειναι και 10 fps πιο γρηγορη.Το ιδιο και η 970.Σε αυτο δεν αντιλεγω.Εγω ειρωνευομαι οτι δεν στηριζονται στην αποδοση αλλα στην μνημη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...