Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 95% των σχολιων γινονται απτο ιδιο το e-shop.Εχω τυχει καθως κοιτουσα πριν κατι χρονια προιοντα asus ενας τυπας να σχολιαζει σε οτι asus υπηρχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι και τόσο απίθανο να κρατήσει σε κάποιον 5 χρόνια μια 290.Ξέρω κάποιους που την παλεύουν ακόμα με την 5850.Ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθένα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και τόσο απίθανο να κρατήσει σε κάποιον 5 χρόνια μια 290.Ξέρω κάποιους που την παλεύουν ακόμα με την 5850.Ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθένα.

Έχω στο δεύτερο pc την 5850 και παίζει έστω και στα low το Battlefield 4 ! Όταν κυκλοφόρησε ακόμα το BF3 δεν είχε βγει . Μακρά η πιο πετυχημένη αγορά κάρτας γραφικών που έχω κάνει .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 95% των σχολιων γινονται απτο ιδιο το e-shop.Εχω τυχει καθως κοιτουσα πριν κατι χρονια προιοντα asus ενας τυπας να σχολιαζει σε οτι asus υπηρχε

 

Ακόμα και να αληθεύει, στην εποχή μας ούτε κατά διάνοια δεν έχουν πια τόσο προσωπικό. Ούτε για ζήτω δεν φτάνει πια το τελευταίο.

Δεν είναι και τόσο απίθανο να κρατήσει σε κάποιον 5 χρόνια μια 290.Ξέρω κάποιους που την παλεύουν ακόμα με την 5850.Ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθένα.

 

΄Οπως είπα σε άλλη ενότητα η 9700PRO που είχα αγοράσει το 2002 ζει ακόμα σε υπολογιστή φίλου που του την είχα χαρίσει. Με αυτή τη λογική και η 290 είναι μια κάρτα που την αγοράζεις μια φορά και με αυτήν θα πεθάνεις. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

΄Οπως είπα σε άλλη ενότητα η 9700PRO που είχα αγοράσει το 2002 ζει ακόμα σε υπολογιστή φίλου που του την είχα χαρίσει. Με αυτή τη λογική και η 290 είναι μια κάρτα που την αγοράζεις μια φορά και με αυτήν θα πεθάνεις. :P

 

Δεν νομιζω πως ανεβαινουν τοσο ραγδαια  οι απαιτησεις των παιχνιδιων σημερα, που μια 290 δεν θα μπορει να παιξει στα low και σε 1080p τίτλους σε μια 5αετία.... όπως γινοταν στο παρελθόν .

 

Εγώ βλέπω άτομα και με 4870 για χαλαρό gaming .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω πως ανεβαινουν τοσο ραγδαια  οι απαιτησεις των παιχνιδιων σημερα, που μια 290 δεν θα μπορει να παιξει στα low και σε 1080p τίτλους σε μια 5αετία.... όπως γινοταν στο παρελθόν .

 

Εγώ βλέπω άτομα και με 4870 για χαλαρό gaming .

 

Το σχόλιο άξιζε τον σαρκασμό που έλαβε και μπορούμε όλοι να χαλαρώσουμε λιγάκι. Εκτός από αυτονόητες εξαιρέσεις ελάχιστοι gamers μένουν 5 ετία με την ίδια GPU όσο ακριβή ή ταπεινή και αν είναι αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και τόσο απίθανο να κρατήσει σε κάποιον 5 χρόνια μια 290.Ξέρω κάποιους που την παλεύουν ακόμα με την 5850.Ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθένα.

 

 

Γιεπ. Νοτ εβριμπαντι ενθουζιαστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω πως ανεβαινουν τοσο ραγδαια  οι απαιτησεις των παιχνιδιων σημερα, που μια 290 δεν θα μπορει να παιξει στα low και σε 1080p τίτλους σε μια 5αετία.... όπως γινοταν στο παρελθόν .

 

Εγώ βλέπω άτομα και με 4870 για χαλαρό gaming .

 

Μέχρι το καλοκαίρι την radeon 3850 είχα. Μια χαρά έπαιζε skyrim, max payne 3, nba2k14 σε οθόνη με οθόνη 1680x1050.

 

Δεν είναι και αυτοσκοπός το 1080p ούτε το 1440p για πολύ κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το καλοκαίρι την radeon 3850 είχα. Μια χαρά έπαιζε skyrim, max payne 3, nba2k14 σε οθόνη με οθόνη 1680x1050.

 

Δεν είναι και αυτοσκοπός το 1080p ούτε το 1440p για πολύ κόσμο.

 

΄Οχι δεν υπάρχει τέτοιος αυτοσκοπός (αν και αν σου τον δίνανε τσάμπα σαφώς και δεν θα έλεγες όχι...). Αν πάρεις το ένα άκρο που ισχυρίζεται ότι η κάρτα γραφικών πρέπει ντε και καλά να έχει 8 γίγα μνήμης και το σύστημα κάτι σε τετραπλάσιο και το δικό σου και ψάξεις και βρεις την μέση δεν θα απέχει κατά πολύ η χρυσή τομή. Μια κάρτα γραφικών της τάξης της 290 δεν είναι ούτε ο μέσος όρος ούτε αγγίζει την χρυσή τομή, αλλά ανήκει στο πάνω άκρο και την μειοψηφία που αντιπροσωπεύει αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχονται οι Catalyst ''Omega'', up to 19% more performance, VSR(Αντίστοιχο με το DSR της πράσινης) και άλλα.

 

http://translate.google.dz/translate?hl=fr&sl=sv&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.sweclockers.com%2Fnyhet%2F19727-amds-prestandadrivrutin-catalyst-omega-lacker-ut-pa-natet

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια βοήθεια.........σε καινούριο σύστημα με amd καρτα(r9 280) εχω ενα προβληματάκι στα βιντεο,εμφανίζονται με έντονο πιξελιασμα .

Με την ενσωματωμένη ιντελ κάρτα δεν υπάρχει αυτο το πρόβλημα.

 

 

Εντάξει το βρήκα , στο Chrome ηταν το πρόβλημα ,το έλυσα απο εδω http://banglagamer.c...-but-fine-in-IE .

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...