Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινωντας διευκρινιζω οτι ειμαι ψιλοασχετος με το ζητημα. Παμε στο ερωτημα λοιπον:

 

Εχω βρει μεταχειρισμενη gigabyte r9 290 με reference cooler στα 210 ευρω.

Κι αλλη μια μεταχειρα gigabyte wind triforce r9 290 στα 240 ευρω.

 

Αξιζει καποιο απο αυτα τα deal, κι αν ναι ποιο; Τι θα λεγατε;

 

Δεν πολυπαιζω games, αλλα επειδη δεν εχω καλη καρτα γραφικων στο pc , θα με ενδιεφερε να παρω κατι καλο σε μια ελκυστικη τιμη και το συγκεκριμενο ποσο ειναι το very max που μπορω να δωσω για μια gpu.

 

Αφου εισαι ψιλοασχετος και δεν πολυπαιζεις παιχνιδια τι την θελεις την 200 ευρω καρτα γραφικων?!?!??? Πετα τα αλλου τα λεφτα...Αν θες μπορεις μου δωσεις και μενα λιγα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εισαι ψιλοασχετος και δεν πολυπαιζεις παιχνιδια τι την θελεις την 200 ευρω καρτα γραφικων?!?!??? Πετα τα αλλου τα λεφτα...Αν θες μπορεις μου δωσεις και μενα λιγα :)

Γιαυτο εκανα ερωτηση, μπορει πχ να ηταν καποιο εξαιρετικο deal και να αξιζε τον κοπο απτην στιγμη που διαθετω το ποσο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρυσή αλλά ποιά?

Μια είναι η εταιρία και μια η καρτα.msi r9 290x lightning. :-)

Δύο 8pin και ένα 6pin, βαρβατούλα, λογικά θα σηκώνει τρελά ρολόγια.

Σηκώνει αλλά και τρώει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο εκανα ερωτηση, μπορει πχ να ηταν καποιο εξαιρετικο deal και να αξιζε τον κοπο απτην στιγμη που διαθετω το ποσο.

 

Μα αφου δεν παιζεις! Ειναι σαν να εχεις ενα lada αυτοκινητο και να πας να βαλεις turbo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τί ρωτάς ρε φίλε....ήμαρτον

Γιατι ρε μεγαλε τι ρωτησα? μπορει να την παρω και να μην σηκωσει μερικα next gen  ultra 60fps, να μην ρωτησω να εχω μια συμβουλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφου δεν παιζεις! Ειναι σαν να εχεις ενα lada αυτοκινητο και να πας να βαλεις turbo

Να ξαναπω το ιδιο πραγμα 3η φορα? Γιαυτο το λογο μπηκα κι εγραψα μια ερωτηση. Επειδη δεν ξερω.

Ελαβα απαντηση, ευχαριστω, καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε μεγαλε τι ρωτησα? μπορει να την παρω και να μην σηκωσει μερικα next gen  ultra 60fps, να μην ρωτησω να εχω μια συμβουλη?

 

Ρωτάς για μια επερχόμενη GeForce GTX960 ή κάνω λάθος; Αν δεν κάνω λάθος, βρίσκεσαι σε ενότητα ΑΜD Radeon και αμφότεροι που απόρησαν είχαν δίκιο. Για να στο πω πιο περιγραφικά: από την πόρτα σου περνώ και τηγανίζεις ψάρια....μου πετάς έναν κεφτέ και σου φωνάζω φχαριστώ δεν καπνίζω.

 

Η σωστή ενότητα μάλλον είναι: http://www.insomnia.gr/topic/542109-nvidia-geforce-series-900/

Να ξαναπω το ιδιο πραγμα 3η φορα? Γιαυτο το λογο μπηκα κι εγραψα μια ερωτηση. Επειδη δεν ξερω.

Ελαβα απαντηση, ευχαριστω, καλη συνεχεια.

 

Αν πάραυτα θελήσεις βοήθεια για αναβάθμιση κάρτας γραφικών, υπάρχει η ενότητα εδώ http://www.insomnia.gr/topic/515009-%CE%B2%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1%CF%83-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD/

 

Για την περίπτωσή σου ταπεινή μου άποψη θα ήταν ιδανικότερη μια καλή καινούργια κάρτα γραφικών των 100 ευρώ με 2 γίγα μνήμης και 3-ετή εγγύηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια στο αμαζον Αγγλιας η r9 290 tri x oc κατω απο 300ευρω!295 για την ακριβεια!

http://www.amazon.co.uk/Sapphire-TRI-X-Graphics-Card-PCI-E/dp/B00HFA44YQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1412926649&sr=8-1&keywords=r9+290

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...