Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για 970 πηγαινα αλλα δεν βλεπω να φτανουν το 300αρι που εχω μαξ budget μεχρι τα χριστουγεννα.Οποτε με βλεπω να παιρνω μια 290 απο τωρα και να καθαριζω.Αλλωστε στα 1080p που θα παιζω δεν θα εχω προβλημα για κανα 2-3 χρονια 

 

Παντως η powercolor εχει την πιο καλη εκδοση για overclock , pcs+ :P.Η συγκεκριμενη αν σου καει απο θερμοκρασιες σου την αλλαζουν xD (παινεψε το σπιτι σου...).Ωστοσο ναι η turboduo ειναι λιγο καλυτερη απο την στοκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebw.gr/el/product/290765/POWERCOLOR-AXR9-290-4GBD5-PPDHE-Graphics-Card-Radeon-R9-290-4GB-PCI-E-DVI-HDMI-DisplayPort-PCS-Edi

 

Στα 280€ ;).Αν την πούλαγε κάποιο άλλο μαγαζί μπορεί να τη τσίμπαγα αλλά δεν εμπιστεύομαι καθόλου το support του ebw και αν δε κάνω λάθος η powercolor δε δέχεται rma απο ιδιώτες.Φαίνεται πάντως οτι θα δούμε ωραία πράγματα στο άμεσο μέλλον (τιμολογιακά τουλάχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο εκει μονο xbox games εχω παρει οποτε δεν μπορω να πω κατι για το μαγαζι εκτος οτι εχει καλες τιμες.Παντως ναι στα 280-290 ευρω για τετοιες επιδοσεις ειναι τρομερη τιμη.+ τα 3 παιχνιδια που παιρνεις απο την amd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινωντας διευκρινιζω οτι ειμαι ψιλοασχετος με το ζητημα. Παμε στο ερωτημα λοιπον:

 

Εχω βρει μεταχειρισμενη gigabyte r9 290 με reference cooler στα 210 ευρω.

Κι αλλη μια μεταχειρα gigabyte wind triforce r9 290 στα 240 ευρω.

 

Αξιζει καποιο απο αυτα τα deal, κι αν ναι ποιο; Τι θα λεγατε;

 

Δεν πολυπαιζω games, αλλα επειδη δεν εχω καλη καρτα γραφικων στο pc , θα με ενδιεφερε να παρω κατι καλο σε μια ελκυστικη τιμη και το συγκεκριμενο ποσο ειναι το very max που μπορω να δωσω για μια gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνεις πολλά αν δε παίζεις παιχνίδια.That being said πας για την windforce έκδοση.Τη reference μη τη σκέφτεσαι κάνει τρελό θόρυβο.Ίσως είναι καλύτερα να ρωτήσεις εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...