Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τη τιμή της 970 ναι,αν και οι τιμές αλλάζουν.Η τιμή βέβαια ωφείλεται και στη πτώση των πωλήσεων στις κάρτες της nvidia αλλά και στην 290,συν οτι είναι 28nm πάλι για αυτό και δεν υπάρχουν οι μεγάλες διαφορές στις επιδόσεις.Το perf/w είναι αδιάφορο για τους περισσότερους desktop gamers πράγμα που έχει αποδειχθεί πολλάκις σε παλιότερες amd και nvidia.H amd ετοιμάζει μεγάλο πυρήνα εδώ και πόσο καιρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αγχος 0. κλασσικός αυτός ο "πόλεμος", προτιμάμε amd για οικονομία.

μια χαρά το πάει και νομίζω με το mantle πήρε κι ένα πονταλάκι στο "ρινγκ".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγχος 0. κλασσικός αυτός ο "πόλεμος", προτιμάμε amd για οικονομία.

μια χαρά το πάει και νομίζω με το mantle πήρε κι ένα πονταλάκι στο "ρινγκ".

περισσότερο ενδιαφέρον δείχνουν οι εταιρίες για το mantle παρα οι gamers, εξάλλου αυτό είναι για δυνατές κάρτες με μικρούς επεξεργαστές, σκέψου Ότι είναι όσοι παίζουν παιχνίδια Συνέχεια στον υπολογιστή κ ασχολούνται Συνέχεια με το άθλημα έχουν καλό υπολογιστή σε σφαιρικό επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω αρκετούς με υπολογιστές εξαετίας σαν τον δικό μου της υπογραφής που θέλουν να είναι μέσα στην υπόθεση αλλά με το μικρότερο δυνατό κόστος.

Φαντάσου το rig αυτό το πήρα με οθόνη 22 full hd το 2007 600 ευρώ και από τότε έχω αναβαθμίσει ssd κάρτα γραφικών και επεξεργαστή μόνο με 150 ευρώ. Άρα και χωρίς να έχω κάρτα με mantle νομίζω ότι η πολιτική της AMD κρατάει το μπατζετ χαμηλά χωρίς μεγάλο ζήτημα αναξιοπιστίας.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δε θα έχουμε κάτι σημαντικό αύριο τελικά.Έγινε update το post στο videocardz.

 

http://videocardz.com/52764/amd-teasing-new-product-is-it-radeon

 

 

UPDATE: Looks like all this hype was about Indian launch this whole time. Move along folks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD India Officially Unveils FirePro W8100, FirePro W9100 and Radeon R9 285 Graphics Cards
 

http://www.gizbot.com/tech-biz/amd-india-officially-unveils-firepro-w8100-firepro-w9100-radeon-graphics-cards-019669.html

 

Λάθος του videocardz τελικά αλλά θα προτιμούσα να είχε επέμβει η AMD ώστε να μην δημιουργηθούν τέτοιες προσδοκίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Tweets είχαν αέρα ''Απάντηση στην πράσινη'' πάντως..

Απάντηση στην πράσινη δεν νομίζω να έχουμε μέχρι τα 20nm/16nm.

 

Ήδη το GCN έχει περάσει 2 γενιές. Αυτό που θα δούμε σίγουρα είναι price drops σε 290/290x που είναι καλο για τους πάντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

AMD India Officially Unveils FirePro W8100, FirePro W9100 and Radeon R9 285 Graphics Cards

 

http://www.gizbot.com/tech-biz/amd-india-officially-unveils-firepro-w8100-firepro-w9100-radeon-graphics-cards-019669.html

 

 

 

 

Αρκετά σημαντική η κυκλοφορία των πρώτων για επαγγελματίες και για την amd,για gamers,benchers κλπ όχι.

Απάντηση στην πράσινη δεν νομίζω να έχουμε μέχρι τα 20nm/16nm.

 

 

Για high end/enthusiast πυρήνα όχι και 16nm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση στην πράσινη δεν νομίζω να έχουμε μέχρι τα 20nm/16nm.

 

Ήδη το GCN έχει περάσει 2 γενιές. Αυτό που θα δούμε σίγουρα είναι price drops σε 290/290x που είναι καλο για τους πάντες.

Ο CEO της AMD όμως νομίζω στο Tomshardware το είδα και έλεγε ότι τα 28nm έχουν ζουμί ακόμα και ότι θα μείνουν για κανά 2 χρονάκια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο CEO της AMD όμως νομίζω στο Tomshardware το είδα και έλεγε ότι τα 28nm έχουν ζουμί ακόμα και ότι θα μείνουν για κανά 2 χρονάκια..

 

Δεν το έλεγε μόνο για τις κάρτες ούτε αναφερόταν σε καινούριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...