Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σε επιδόσεις θα φανεί σε λίγο καιρό.Αν το πάει κανείς με τα 3DM Firestrike θα πρέπει να τη βγάλει κάπου 20%+ πιο γρήγορη από την 760...

 

 

Εγώ περιμένω βελτίωση κυρίως σε perf/watt,features level,compute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δε συγκρίνεται και με αυτήν.Δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα με τα benchmarks και νούμερα που δίνουν,το χούμε δει στο παρελθόν και με άλλα launch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα περιμένουμε, είπε κανείς το αντίθετο ; Εγώ την κόβω να 'ναι ανάμεσα στην 280 και στην 280Χ σε επιδόσεις, αλλά δεν έχει σημασία.Γιατί να πάρεις την 285 και όχι την 280Χ την στιγμή που έχουν ίδια τιμή, και όταν η 285 έχει 2GB Vram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μιλάμε και για τη μικρότερη tonga. Βλέπω μια βιασύνη όσον αφορά τα συμπεράσματα.Για συγκεκριμένους λόγους τον βγάζουν τον πυρήνα,δεν νομίζω πως είναι η απόλυτη προτεραιότητα τους οι επιδόσεις στο desktop gaming μέρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μιλάμε και για τη μικρότερη tonga. Βλέπω μια βιασύνη όσον αφορά τα συμπεράσματα.Για συγκεκριμένους λόγους τον βγάζουν τον πυρήνα,δεν νομίζω πως είναι η απόλυτη προτεραιότητα τους οι επιδόσεις στο desktop gaming μέρος.

Το τελευταιο κομματι τα λεει ολα.Intel microsoft amd ολοι πανε για mobile gaming.Ελπιζω να τους βγει σε κακο.Αποτι φενεται ειδικα οι intel Haswell -e Θα ειναι οι τελευταιοι (για τα επομενα δυο χρονια) που θα εχουν τετοιες αποδοσεις.6/8 cores και 140 tdp.Οι broadwell θα ειναι τετραπυρηνοι με χαμηλη καταναλωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μιλάμε και για τη μικρότερη tonga. Βλέπω μια βιασύνη όσον αφορά τα συμπεράσματα.Για συγκεκριμένους λόγους τον βγάζουν τον πυρήνα,δεν νομίζω πως είναι η απόλυτη προτεραιότητα τους οι επιδόσεις στο desktop gaming μέρος.

Στο site της AMD πάντος γράφουν αυτό

"The AMD Radeon™ R9 285 graphics card is faster than Nvidia’s GTX 760.1 That’s because we designed it for a single purpose: to play demanding PC games at maximum detail better than any card in its class" ​

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα λέγανε,τη δουλειά τους κάνουνε και καλώς τη κάνουνε.Ο συγκεκριμένος πυρήνας ή παραλλαγές του θα βρει τον δρόμο του και σε άλλες κάρτες και αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η tonga gpu είναι καινούρια φούρια να φανταστώ η επανέκδοση της επανέκδοσης ενός άλλου gpu core ?


Στο site της AMD πάντος γράφουν αυτό

"The AMD Radeon™ R9 285 graphics card is faster than Nvidia’s GTX 760.1 That’s because we designed it for a single purpose: to play demanding PC games at maximum detail better than any card in its class" ​

 

σαν να άργησαν λιγο η μου φαίνεται ???? 
το λεω απλα γιατι η 760 εχει γενέθλια αυτόν τον καιρό !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 280 αντικαθιστά.

Επί της ουσίας μια 280 αλλά με trueaudio,XDMA,και χαμηλότερο TDP.

Υπ όψιν πως πριν πράγματα όπως το trueaudio και XDMA ήταν μόνο στις 260/χ και 290/χ.

Οι 270/χ και 280/χ δεν τα είχαν. Ε,πλέον αντικαθιστούν τα παλιά rebranded μοντέλα,με νέα που θα έχουν και αυτά τα features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...