Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλυτερα να το αφησεις στην ακρη και να βαλεις 290 απλη με νεο τροφοδοτικο στην τιμη της 290Χ. Much value.

 

 

+1.η 290 ειναι πιο vfm

 

Μεταχείρο η 290Χ οπότε δεν τίθεται ζήτημα vfm. Το θέμα είναι αν θα τα καταφέρει το ΕΤΑSIS που έχω η θα πρέπει να βάλω και παραπάνω εουρος για PSU. Γιατί σε αυτή την περίπτωση, screw it δεν την παίρνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλε μου με τροφοδοτικο 10ετιας προσωπικα δεν θα το επιχειρουσα!αν πας σε μεταχειρο τοτε 290χ μιας και τις δινουν πανω κατω τα ιδια!!!Αλλα και τροφοδοτικο υπολογισε.Γιατι δεν πας σε nvidia που εχουν πιο μικρη καταναλωση ρευματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το Etasis που λες, και είναι πολύ καλό τροφοδοτικό, με τέσσερις +12V των 18Α έκαστη και 52Α (624W) combined.

 

Επίσης, λίγο δύσκολο να το έχεις 10 χρόνια, είναι του 2007 αν δεν κάνω λάθος, οπότε άντε να το έχεις 7 χρόνια. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι και φρέσκο πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες...μία γρήγορη ερώτηση αν βάλω μία r9 290x reference στο σύστημα της υπογραφής, το οποίο έχει ένα τροφοδοτικό 650W 10ετίας, το οποίο να προσθέσω με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο μέχρι τώρα χωρίς ψεγάδι, θα σηκώσει πιστεύετε; 

γιατι η 770 δεν σου κανει δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το Etasis που λες, και είναι πολύ καλό τροφοδοτικό, με τέσσερις +12V των 18Α έκαστη και 52Α (624W) combined.

 

Επίσης, λίγο δύσκολο να το έχεις 10 χρόνια, είναι του 2007 αν δεν κάνω λάθος, οπότε άντε να το έχεις 7 χρόνια. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι και φρέσκο πράμα.

 

Μπορεί και 7 δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά :P . Θυμάμαι ότι το είχα πάρει όταν είχε βγει και θεωρούταν από τα top στην κατηγορία του.

 

γιατι η 770 δεν σου κανει δουλεια?

 

Μια χαρά την κάνει αν κρίνεις από την οθόνη μου...αλλά που θα πάει, θα την πάρω την 1440p στα κοντά....

 

@siegfried_gr μάλλον δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Έτσι πιστεύω αλλά αυτό το μάλλον με φοβίζει. Στα νιάτα του ήταν κορυφή το PSU, 7 χρόνια μετά δεν ξέρω αν αντέχει ακόμα και αν την πατήσω μετά θέλει λεφτά και για PSU. You don't want to mess with the lady of the house when she hears it.... :angry:  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια r9 280 θα το αντεξει το τροφοδοτικο?Γιατι ειδα οτι επεσε πολυ η τιμη της.

 

Θα πέσει γενικά η τιμή της γιατί μείωσε το MSRP της η amd.Ποιό είναι το τροφοδοτικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η AMD ετοιμάζει μια κάρτα να χτυπήσει την 780Ti

http://www.e-pcmag.gr/news/nea-monopurini-karta-grafikon-upsilon-epidoseon-etoimazei-i-amd

 

http://www.insomnia.gr/topic/509954-amd-radeon/page-364?do=findComment&comment=53181379

 

@SearchEngine επαρκεί αν δεν το χεις ταλαιπωρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...