Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεωρείς ότι 2*8pin δεν είναι αρκετά ; 150W προδιαγραφή έχει το 8pin νομίζω και αν το τροφοδοτικό είναι βαρβάτο μπορεί να δώσει και παραπάνω.Όταν είχα την GTX295, ζήταγε ένα 6pin και ένα 8pin και το τροφοδοτικό μου ήταν 750W αλλά δεν είχε 8pin.Έβαζες 2*6pin στην κάρτα και τις άλλες 2 τρυπούλες τις κάλυπτες με ένα τέτοιο :

 

6to8pinpcie01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70 βαθμούς max για factor υδροψυξη είναι απλά για γέλια. 1000 φορές fanακια με 100 ευρώ λιγότερα και τις ίδιες θερμοκρασίες πάρα αυτό. Ας μη ξεχνάμε ότι ένα Block κοστίζει από 90 έως 150ευρω και έχει πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από αυτό που κάποιοι ίσως θεωρούν ιδανικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αποκλείεται να έβαλε το asetek καθαρά για λόγους marketing ή για να δικαιολογήσει το εξτρα κόστος σε σχέση με 2 290χ..


Θεωρείς ότι 2*8pin δεν είναι αρκετά ; 150W προδιαγραφή έχει το 8pin νομίζω και αν το τροφοδοτικό είναι βαρβάτο μπορεί να δώσει και παραπάνω.Όταν είχα την GTX295, ζήταγε ένα 6pin και ένα 8pin και το τροφοδοτικό μου ήταν 750W αλλά δεν είχε 8pin.Έβαζες 2*6pin στην κάρτα και τις άλλες 2 τρυπούλες τις κάλυπτες με ένα τέτοιο :

 

6to8pinpcie01.jpg

η 7990 μου είχε 3 οκτάπινα, μια 290χ έχει 1χ6 και 1χ8 άρα εφόσον 295=2χ290χ θα έπρεπε να έχει 2 οκτάρια και 2 εξάρια= 3 οκτάρια. νομίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό Zapee, και είναι κάτι που δεν το πιάνουν οι περισσότεροι γιατί φοράνε κόκκινο κασκόλ και στα μάτια.

 

Aπό ένα σημείο και μετά ξεχειλώνει το αστείο και φτάνεις άνετα στα επίπεδα του τρολλαρίσματος. Επειδή εδώ άλλους με το καλημέρα τους χώνω πόντους μην θεωρήσεις ότι θα στην χαρίσω για πολύ και όχι ΔΕΝ θα συζητήσουμε συντονιστική προειδοποίηση. Πριν το κάνεις διάβασε τους όρους χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πάνε αυτά συνήθως.

 

Yπάρχει το λογικό όριο και υπάρχει και η υπερβολή. Το να μου δώσεις ένα όχημα το οποίο σε ορισμένες περιπτώσεις είναι 2 φορές πιο γρήγορο από ένα άλλο, καίει ωστόσο πάντα την διπλάσια βενζίνη χάρισμά σου. Δώσε μου ένα όχημα που θα είναι κατά 50% γρηγορότερο από αυτό που έχω και να καίει την μισή βενζίνη και θα εντυπωσιαστώ. Πως το λέτε εσείς εδώ γιατί δεν θυμάμαι πως το λέμε εμείς εκεί.....αααα ναι επάρκεια α μα γεια σου :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν λογικά όρια αλλά όταν απευθύνεσαι σε τέτοιο συγκεκριμένο κοινό ,κάνεις και υπερβολές,δε τα κοιτάς αυτά.Πότε κοίταξαν τα όρια και την λογική οι enthusiasts άλλωστε.Τα ίδια ισχύουν και για την nv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...