Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι κερδίζεις με αυτό;

[δεν το ρωτάω άσχετα, έχει παραγγείλει φίλος ακριβώς την ASUS Radeon R9 280X DirectCU II http://www.asus.com/Graphics_Cards/R9280XDC2T3GD5/ και ρωτάω μήπως τον ενδιαφέρει]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω και γω κάτι, δε ξέρω αν έχει απαντηθεί προηγουμένως.

 

Αγόρασε προ μηνός από το Πλαίσιο μια κάρτα Γραφικών Shaphire R9 270x 4Gbs. Κάπου πήρε το μάτι μου ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα της AMD το never settle forever όπου και με κάθε αγορά κάρτας σου δίνουν έναν κωδικό με 2-3 παιχνίδια δώρο.

 

Εγώ τέτοιο κωδικό δεν πήρα. Τρέχει το πρόγραμμα αυτό στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στο Πλαίσιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κερδίζεις με αυτό;

[δεν το ρωτάω άσχετα, έχει παραγγείλει φίλος ακριβώς την ASUS Radeon R9 280X DirectCU II http://www.asus.com/Graphics_Cards/R9280XDC2T3GD5/ και ρωτάω μήπως τον ενδιαφέρει]

η μονή διαφορά που βλέπω είναι το ρολόι πυρήνα που στην top είναι 1070 ενώ στην matrix 1100. τώρα δεν ξέρω για άλλες αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και γω κάτι, δε ξέρω αν έχει απαντηθεί προηγουμένως.

 

Αγόρασε προ μηνός από το Πλαίσιο μια κάρτα Γραφικών Shaphire R9 270x 4Gbs. Κάπου πήρε το μάτι μου ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα της AMD το never settle forever όπου και με κάθε αγορά κάρτας σου δίνουν έναν κωδικό με 2-3 παιχνίδια δώρο.

 

Εγώ τέτοιο κωδικό δεν πήρα. Τρέχει το πρόγραμμα αυτό στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στο Πλαίσιο ?

 

Να ρωτήσεις τους ίδιους γιατί δίνουν με κάποια μοντέλα.

 

Ρίξε μια ματιά και στο Gaming Evolved Rewards program.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπότε τελικά το ξεκλειδώσανε στο Hawaii στις επαγγελματικές αγορές το 1:2 DP/SP. To είχα ακούσει ότι θα ισχύσει με το ΘΩΜΑ στις επαγγελματικές κάρτες πριν την κυκλοφορία του, αλλά αφού τόσο καιρό δεν είδα να κινείται κάτι το θεώρησα ράδιο αρβύλα.

 

16 GB framebuffer; Που είναι ο Psycho να μας πει ότι για την απειρελάχιστη εξαίρεση στο 1 δισεκατομυριοστό δεν θα φτάσει η μνήμη ούτε για ζήτω και θα έπρεπε να έχει 32 το λιγότερο :P

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπότε τελικά το ξεκλειδώσανε στο Hawaii στις επαγγελματικές αγορές το 1:2 DP/SP. To είχα ακούσει ότι θα ισχύσει με το ΘΩΜΑ στις επαγγελματικές κάρτες πριν την κυκλοφορία του, αλλά αφού τόσο καιρό δεν είδα να κινείται κάτι το θεώρησα ράδιο αρβύλα.

 

16 GB framebuffer; Που είναι ο Psycho να μας πει ότι για την απειρελάχιστη εξαίρεση στο 1 δισεκατομυριοστό δεν θα φτάσει η μνήμη ούτε για ζήτω και θα έπρεπε να έχει 32 το λιγότερο :P

 

Δε λες οτι εγκρίνεις όμως... :)

 

Για τον Psycho_warhead που λες είναι επειδή γράφει amd πάνω  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετώ τα παιδιά . μπορώ να φλασαρω το bios της asus r9 280x matrix σε asus r9 280x top?

ευχαριστώ προκαταβολικα για τις απαντήσεις.

επειδή το έψαξα λίγο και ρώτησε και ένας άλλος φίλος δεν γίνεται. γίνεται στην asus 7970 top να φλασαρεις asus 7970 matrix αλλά αυτές οι δυο έχουν το ίδιο pcb και βγάζουν τις ίδιες εξόδους για οθόνες 2 dvi kai 4 d-port. δηλαδή γίνεται μόνο όταν είναι πανομοιοτυπες οι κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...