Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn.htm?CHIPSET_TYPE=R7%20265 κυκλοφορησε η 265 στα 180 ευρω.ελεος γιατι να μη παρει καποιος την 270 η την 270χ δεν εχουνε τρελη χρηματικη διαφορα.αν ηταν στα 150 τοτε ναι θα αξιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να ήμουν ποτέ τόσο ανεγκέφαλος να έχω ελάχιστες επιδόσεις στα 78 fps και να έχω απενεργοποιημένο το AA.

 

H σωστή εικόνα για το εν λόγω φαινόμενο είναι:

 

Thief_Mantle_Beta_1080p_SSAA_-_fixed-pcg

 

Kαι ναι χεστήκαμε που είναι supersampling με τέτοιες επιδόσεις. Μόνο στις 290 κάνει κούκου εδώ ο Μανδύας, στις υπόλοιπες έλλειψη εύρους μνήμης το αυτόσαμε και τσόφησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε με δυο παιχνίδια άκρη δε βγαίνει πάντως – και φυσικά δεν είναι λόγος αγοράς – απλά ένα μικρό feature για την ώρα.

 

Οι προσωπικές μου παρατηρήσεις για το bf4 είναι ότι το mantle βοηθάει στην ισοκατανομή των frames

To bf4 είναι φυσικά ο ορισμός των bugs και μόνιμα κινούμενος στόχος

Συγκρίνοντας την αίσθηση που αποκομίζει κανείς με r9 290 σε phenom 1090T και ι5 4770Κ, είναι σαν το παίγνιο να σκαλώνει σε διαφορετικά σημεία, διαφορετικές περιπτώσεις. Έχω λίγο πιο μεγάλες βουτιές καρέ σε διάρκεια με τον 4870κ αν και πιο συχνές βουτιές με τον 1090Τ. Perceived και όχι μετρημένα αυτά, αλλά μετά από ώρες.

Το ευχάριστο νέο δηλαδή εδώ είναι για τους παλιότερους επεξεργαστές, που έχουν ζωή ακόμα όπως ΙΜΗΟ ο 1090τ

 

Thief yak… δε θα ασχοληθώ να με συγχωράτε.

 

Κρίμα εντωμεταξύ που για true audio δεν κυκλοφορεί κανα API, μια χαρά θα μπορούσαμε να κάνουμε offload ένα audio convolution engine ή drc, μέσω foobar plugins etc. Χωρίς independent developer support … άπατο θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι και γω, εχει κανενας Asus 270x, 280x?

 

Αυτο με το Bios update που λεει στη σελιδα της για τις DirectCU II καρτες

("BIOS update to remove rare artifacting events during gaming") το ειχε παρατηρησει κανεις?

Εφυγε μετα το update? Ηταν προβλημα σε καποιες στην αρχη και τωρα εχει διορθωθει?

Ρωταω επειδη τοσο εγω, οσο και ενας φιλος λεμε να αγορασουμε τις συγκεκριμενες καρτες, μην εχουμε τιποτα θεματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Σημείωση: Ο στριμμένος συντονιστής εδώ έχω παρακαλέσει κατ' επανάληψη να μην μου βάζετε ξερές φωτογραφιούλες ή βιντεάκια σε μια συμμετοχή γιατί είμαστε forum και όχι η διαφημιστική ζώνη του Star channel. Για να έχετε μια όσο το δυνατόν πιο καθαρή άποψη από το παραπάνω video θα συνιστούσα να το ακούσετε με ακουστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...