Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλλαξε πάστα μεν, αλλα να ξέρεις μεγάλη διαφορά με την 5770 δεν θα δεις, αν και η τιμή είναι σουπερ.

 

Η 4850 σου θέλει ενα ανεβασμα και στα ανεμιστήρια. Αν την ρίξεις στους 85 βαθμους full load για τη σειρά της θεωρείτε φυσιολογικο.

 

Πριν ένα 6μηνο μου ανέβαζε μέχρι 103. Το καθάρισα και είχα βάλει πάστα. Τόσο γρήγορα λέτε να στέγνωσε και γέμισε σκόνες :wacko:

Οκ θα το ξανακαθαρισω και το ξαναβάλω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις πάντως, και σου μιλάω σαν πρώην κάτοχος μιας 4890, ότι η σειρά 4 είναι θερμάστρα.

Καμμία σχέση με τις επόμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι κανεις με 14.1 beta;

εχω ενα θεμα μονο με τον συγκεκριμενο και αν αφησω τον υπολογιστη σε αδρανεια και σβησει ο οθονη,μολις κουνησω το ποντικι μου λεει οτι το προγραμμα σταματησε να αποκρινεται κλπ.

Κατα τα αλλα τρεχει μια χαρα η καρτα χωρις κανενα αλλο θεμα κλπ κλπ.

 

δοκιμαζω να δω και με 13.12 να δω αν και απ οτι θυμαμαι δεν μου το ειχε κανει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και οχι,απλα πρεπει να πεταξεις και να καθαρισεις το συστημα απο vga drivers.

 

λοιπον το δικο μου θεμα με 13.12 δεν εμφανιζεται,αρα ειτε το αποδεχομαι και βαζω 14.1 η μενω οπως ειναι.

Θα δω ποιος driver ειναι καλυτερος για το BF4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να κανω μια ερωτησω,αν αλλαξω την καρτα μου πρεπει να κανω και format αναγκαστικα?

 

Προς Θεού όχι. Απλά ιδανικό θα ήταν να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση οδηγών GPU για την νέα σου κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Θεού όχι. Απλά ιδανικό θα ήταν να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση οδηγών GPU για την νέα σου κάρτα γραφικών.

 

Toυς ειδη υπαρχων οδηγους πως τους βρισκω?

Μπαινω πινακα ελεγχου και απεγκατασταση προγραμματων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις το DDU και κάνεις απεγκατάσταση τους υπάρχοντες οδηγούς, κλείνεις το μηχάνημα , αλλάζεις κάρτες, επανεκκίνηση, εγκαθιστάς τους νέους και είσαι μια χαρά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλα τα παλικάρια, λοιπόν δώστε βάση έχω Ίδη μια 7950 Asus DCU II v2 top η οποία μαμά είναι 800hz και εγώ έχω φλασαρει και έχει πάει 925hz όλα μια χαρά παίζει πένα κλπ και λέω θα πάρω άλλη μια να γουστάρουμε, πήρα μια από ένα φίλο αλλά εδώ έρχεται η απορία!

Η κάρτα γράφει και αυτή 7950 dcu II v2 top αλλά έχει διαφορά

1) είναι 900hz μαμα

2) έχει λίγο πιο μεγάλη ψυχτρα (λογικο)

3) και πιο σημαντικό η πλακέτα από κάτω είναι λίγο διαφορετική

 

Θεωρώ ότι αν περάσω και στις 2 το ίδιο bios δεν θα είχα κάποιο πρόβλημα, απλά ρωτάω για σιγουριά

 

Ευχαριστώ :-)

Επεξ/σία από zax21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ'οσο γνωριζω,δεν θα'χεις κανενα προβλημα.

Απο την στιγμη που εχεις καρτα με το ιδιο τσιπακι εισαι μια χαρα.Δεν εχουν σχεση οι χρονισμοι.Η καθεμια θα δουλευει με αυτο που "εχει".

Δηλαδη απο την στιγμη που εχεις 2 7950 εισαι οκ.

 

Διορθωσε τον τιτλο,επειδη εχεις 7850 crossfire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις πάντως, και σου μιλάω σαν πρώην κάτοχος μιας 4890, ότι η σειρά 4 είναι θερμάστρα.

Καμμία σχέση με τις επόμενες.

 

Δεν ισχύει για όλες τις 48.

 

 

 

Βγήκαν Catalyst 14.2 Beta btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει για όλες τις 48.

 

 

 

Βγήκαν Catalyst 14.2 Beta btw.

Μόνο η 4850 ήταν η εξαίρεση αν δεν κάνω λάθος , η 4870 που είχα ήταν αρκετά ζεστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...