Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει τροπος να δω αν μου δημιουργει προβλημα το τροφοδοτικο??Ετρεξα ενα bench της OCCT που ειναι για τροφοδοτικα για ενα μισαωρο αλλα δεν μου εβγαλε θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να δω αν μου δημιουργει προβλημα το τροφοδοτικο??Ετρεξα ενα bench της OCCT που ειναι για τροφοδοτικα για ενα μισαωρο αλλα δεν μου εβγαλε θεμα

 

Επειδή συχνά είχα τον ίδιο φόβο, πάντοτε αποδείχτηκε ότι δεν ήταν το τροφοδοτικό.

 

Δυο τροφοδοτικά που όντως είχαν πρόβλημα, απλά έσκασαν μια ωραία πρωϊα (με σπίθες και τα σχετικά) κατευθείαν με το power-on.

 

Για να μετρήσει το τροφοδοτικό κάποιος σωστά και με ασφάλεια καλύτερα να είναι ηλεκτρολόγος και να έχει σωστό μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε ας συνεχισω το mining παιδες σωστα??Λογικα ηταν προβληματικο κομματι ας μην ανησυχω...Μην καψω και δευτερη καρτα ειναι κριμα αν δεν με καλυψει η εγγυηση και για αλλη αντικατασταση καταστραφηκα(που λεει ο λογος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε ας συνεχισω το mining παιδες σωστα??Λογικα ηταν προβληματικο κομματι ας μην ανησυχω...Μην καψω και δευτερη καρτα ειναι κριμα αν δεν με καλυψει η εγγυηση και για αλλη αντικατασταση καταστραφηκα(που λεει ο λογος)

 

Aν όντως το παρών τροφοδοτικό το έχεις 3 χρόνια και θέλεις να είσαι 100% σίγουρος άλλαξέ το. Θα είναι μεν άλλο ένα =/>100 ευρώ έξοδο αλλά θα είναι και μέρος του εργαλείου "δουλειάς".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως μου εδωσες καλη ιδεα.Να πουλησω αυτο 50-60 σε καποιον που το χρειαζεται για πιο χαλαρη δουλεια και εγω να βαλω αλλα τοσα και να παρω ενα καινουργιο γιατι το δουλευω 24/7...Εχω μια r9 290 και μια r9 270x(ισως καποια στιγμη τις κανω 2 r9 290)750w θα φτασει η να παω σε 850??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και ηθελα βοηθεια η καρτα που πηρα ειναι μια asus R9 280x http://www.asus.com/Graphics_Cards/R9280XDC2T3GD5/#specifications

και παιζω το call of duty ghost ασε που το φορτονι αργα κανει πολλα σπασιμα οταν ζεσταθει η καρτα.Εχω αλλαξει το vbios το εκανα update και εβαλα τους καινουργιους drivers και παλι τα ίδια απο οτι ειδα σε αλλα φορουμ πολλοι λενε οτι εχουν προβλημα η καρτες αυτες και ηθελα αν υπαρχει κανενας να βοηθηση προτου την παρω απο εκει που την αγορασα για να την τσεκαρουν αν εχει τελικα προβλημα η καρτα.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνιδι δεν το φορτωνει η καρτα αλλα ο σκληρος.Αυτος φταιει που αργει να φορτωσει.Σπασιματα δεν ξερω τι εννοεις γινε πιο συγκεκριμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά θα είναι της τάξης του 8-10%.

Να ξέρεις πάντως επειδή η 6870 είναι πιό ενεργοβόρα από την 6850,

αν και το τροφοδοτικό σου ειναι επώνυμο, πρέπει να δείς αν την σηκώνει.

Πιστεύω θα είσαι οκ, αν και θα σου πρότεινα να μην βάλεις τίποτε άλλο πέρα από την 6870 ή να αναβαθμίσεις σε τροφοδοτικό κάποια στιγμή στο μελλον.

 

Τα οικονομικά έσυ τα ξέρεις αν σε συμφέρει από εδώ και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά θα είναι της τάξης του 8-10%.

Να ξέρεις πάντως επειδή η 6870 είναι πιό ενεργοβόρα από την 6850,

αν και το τροφοδοτικό σου ειναι επώνυμο, πρέπει να δείς αν την σηκώνει.

Πιστεύω θα είσαι οκ, αν και θα σου πρότεινα να μην βάλεις τίποτε άλλο πέρα από την 6870 ή να αναβαθμίσεις σε τροφοδοτικό κάποια στιγμή στο μελλον.

 

Τα οικονομικά έσυ τα ξέρεις αν σε συμφέρει από εδώ και πέρα.

 

To τροφοδοτικο μου ειναι ενα corsair cx modular 500watt.Λες να εχω θεμα με την 6870?Απλα σκεφτομαι αν αξιζει η συγκεκριμενη κινηση ή να ψαξω σε καποια 6950-6970 ή 7850.

 

Οποιος γνωριζει για τις καταναλωσεις αυτων των καρτων ας μου πει αν θα εχω καποιο θεμα με το τροφοδοτικο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...