Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω την HD 4850 1gb αλλά μου ανεβάζει όλη την ώρα θερμοκρασία 93/96° με κάποιο παιχνίδι που παίζω.

Αν και δεν είμαι φανατικός gamer, παίζω κανένα racing.

Βρήκα την Asus EAH5770 Cucore με Accelero Twin Turbo Pro απο 45 μου το αφήνει 35 λόγο ότι δεν έχει το cd με τους οδηγούς.

Αξίζει να το πάρω;

post-76620-0-78582900-1392926088_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξε πάστα μεν, αλλα να ξέρεις μεγάλη διαφορά με την 5770 δεν θα δεις, αν και η τιμή είναι σουπερ.

 

Η 4850 σου θέλει ενα ανεβασμα και στα ανεμιστήρια. Αν την ρίξεις στους 85 βαθμους full load για τη σειρά της θεωρείτε φυσιολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη. Σίγουρα θα την δεις μια διαφορά παρόλαυτα σύντομα θα θέλεις να την ξαναλλάξεις αν παίζεις στα high γιατι είναι μόλις 128bit.

 

Καλό gaming!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγω και καινουργιο topic εδω για να ακουσω γνωμες.Λοιπον παιδια ακουστε.Ειχα αγορασει μια καρτα γραφικων r9 290 απο you.gr http://www.you.gr/pr...ddr5-384-bit-oc ..Eκανα mining 4-5 μερες και μου καηκε!!!Ουτε overclock ειχα κανει ουτε τιποτα και η καρτα ετρεχε στους 73 βαθμους.Να ειναι καλα οι ανθρωποι μου την αντικαταστησανκαι μου στειλανε μια καινουργια σφραγισμενη σημερα.Ειμαι σε διλλημα για το αν θα συνεχισω το mining η θα την πουλησω εδω στο forum γιατι αν μου καει και αυτη δεν πιστευω να μου στειλουν αλλη και την πηρα 460.Εσεις τι λετε ποια ειναι γνωμη σας??Τι μπορει να φταιει και καηκε η προηγουμενη?Mining η πουλημα?Αυτες τις αποριες εχω...

 

Α οκ thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ανοιγω και καινουργιο topic εδω για να ακουσω γνωμες.Λοιπον παιδια ακουστε.Ειχα αγορασει μια καρτα γραφικων r9 290 απο you.gr http://www.you.gr/pr...ddr5-384-bit-oc ..Eκανα mining 4-5 μερες και μου καηκε!!!Ουτε overclock ειχα κανει ουτε τιποτα και η καρτα ετρεχε στους 73 βαθμους.Να ειναι καλα οι ανθρωποι μου την αντικαταστησανκαι μου στειλανε μια καινουργια σφραγισμενη σημερα.Ειμαι σε διλλημα για το αν θα συνεχισω το mining η θα την πουλησω εδω στο forum γιατι αν μου καει και αυτη δεν πιστευω να μου στειλουν αλλη και την πηρα 460.Εσεις τι λετε ποια ειναι γνωμη σας??Τι μπορει να φταιει και καηκε η προηγουμενη?Mining η πουλημα?Αυτες τις αποριες εχω...

 

Α οκ thnx

 

 

Αν δεν έκανες κάτι μεμπτό με την κάρτα εσύ και δεν κάνεις με αυτήν που σου έστειλαν τώρα γιατί να μην στην αντικαταστήσουν όσο είναι εντός εγγύησης; Το πιθανότερο είναι η πρώτη κάρτα να ήταν ελαττωματική και να κάηκε. Από εκεί και πέρα δεν μπορεί να σου πει κανένας αν θα συνεχίσεις το mining ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να υπαρχει καποιο προβλημα στο pc και να μου εκαψε την προηγουμενη??Καποιο θεμα τροφοδοτικου ξερω γω


Και για να μην ξεχασωεχω ηδη μια r9 270x στο πρωτο pci που την εχω για γενικη χρηση και την 290 την ειχα μονο για mining στο δευτερο pci

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον η μητρικη ειναι αυτη http://www.intel.com/content/www/us/en/motherboards/desktop-motherboards/desktop-board-dx58so.html cpu http://ark.intel.com/products/37149/Intel-Core-i7-965-Processor-Extreme-Edition-8M-Cache-3_20-GHz-6_40-GTs-Intel-QPI 6gp ram της corasair στα 1333 και το τροφοδοτικο ενα 850αρι της corsair.


Και οι 2 καρτες που ειπα πιο πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ειναι απιθανο το Mining να μου καψει και δευτερη καρτα??Απο οτι διαβασα στο Internet αν ελεγχεις τις θερμοκρασιες λιγο συκολο να σου καταστρεψει το Mining καρτα.Το πολυ πολυ λεει να μειωθει ο χρονος ζωης της.Οποτε τι κανω ρε παιδες ξεκιναω mining ξανα?Η πουλαω και εχω το κεφαλι μου ησυχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ειναι απιθανο το Mining να μου καψει και δευτερη καρτα??Απο οτι διαβασα στο Internet αν ελεγχεις τις θερμοκρασιες λιγο συκολο να σου καταστρεψει το Mining καρτα.Το πολυ πολυ λεει να μειωθει ο χρονος ζωης της.Οποτε τι κανω ρε παιδες ξεκιναω mining ξανα?Η πουλαω και εχω το κεφαλι μου ησυχο?

 

Τις μεγαλύτερες πιθανότητες έχει να ήταν ελαττωματική η κάρτα, αλλά μην περιμένεις να στο εγγυηθεί και κανένας. Ο χρόνος ζωής κάθε κομματιού hardware μειώνεται όταν το ζορίζεις αλλά σε μαχροχρόνια βάση. Δηλαδή αν έχει θεωρητικά 4 χρόνια ζωής να πέσει στα 3 π.χ. και όχι από μερικά χρόνια εγγύησης σε μερικές μέρες που την είχες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...