Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν κι αυτά αλλά εκτός παιχνιδιού; Αν ναι πας για rma. 

u8l3.jpg

 

Εγώ το έπαθα με ASUS r9 280x και την έστειλα για αλλαγή. Δυστυχώς δεν είχαν έτοιμη να μου δώσουν και έπρεπε να περιμένω 12 μέρες οπότε πήρα την 770 που είχαν ετοιμοπαράδοτη.

καλημερα! ναι τετοια τετραγωνακια ακριβως αλλα μου το εκανε αρκετες φορες πριν κανω το τελευταιο φορματ κ περασω ξανα τους drivers απο την αρχη. εχει μια βδομαδα που εκανα το φορματ κ ως τωρα δεν μου τα ξαναεμφανισε τα τετραγωνακια, παρα μονο κατι γραμμες οπως φαινεται στις φωτο που εβαλα απ'το cod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια έχει που βγήκε η 7950.

 

chris cs αν δε κάνω λάθος αν μιλάς για το ghost είναι θέμα του παιχνιδιού.Ρώτα και κανάν άλλον.

ok φιλε μου,το ψαχνω το θεμα πριν παω για rma....οποιος βλεπει κ εχει το ιδιο προβλημα ακουω γνωμες :) thnx guys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά προβλήματα για την R9 280X αλλά το καλό είναι ότι η AMD από τι έχω διαβάσει αρχίζει να το λύνει με τους νέους drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στο BF4 σου τα εμφανίζει όλα αυτά και σε κανένα άλλο παιχνίδι ή κατάλαβα λάθος. Αν είναι αποκλειστικά στο BF4 τότε με ή χωρίς Μανδύα το παιχνίδια έχει αρκετά προβληματάκια ακόμα. Σιγουρέψου ότι δεν είναι μοναδικό φαινόμενο και μετά το ξαναβλέπουμε.

Οχι εννοω πως μετα που εγινε αυτο και εσβησε ο υπολογιστης δεν δουλευει καθολου η καρτα με driver αλλα μονο σαν generic driver.

 

Την αλλη φορα ειχε γινει με αλλο παιχνιδι. Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι αφου τοσες φορες εχω παιξει το bf4 και δεν μου εμφανισε κατι. Τωρα δεν εχω καρτα :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εννοω πως μετα που εγινε αυτο και εσβησε ο υπολογιστης δεν δουλευει καθολου η καρτα με driver αλλα μονο σαν generic driver.

 

Την αλλη φορα ειχε γινει με αλλο παιχνιδι. Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι αφου τοσες φορες εχω παιξει το bf4 και δεν μου εμφανισε κατι. Τωρα δεν εχω καρτα :P.

rma... Ποιο τροφοδοτικό έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rma... Ποιο τροφοδοτικό έχεις?

Το εχω στην υπογραφη. Thermaltake Litepower 700w(3 χρονων)

 

Αν δεν εχουν την ιδια καρτα θα μου δωσουν πιστωτικο ωστε να παρω κατι αλλο? 

Να επισημανω οτι μου εχει ξαναγινει ακριβως το ιδιο πριν 3 μηνες(με το bo2 τοτε) οπου προηγηθηκαν artifacts και αφου πηγα να το κλεισω μετα απο 1-2 δευτερα εσβησε ο υπολογιστης και απο τοτε δεν λειτουργουσε με amd driver. Το πηγα στο πλαισιο οπου ειδαν οτι εχει προβλημα και μου την αλλαξαν με μια ιδια. Το θεμα μου ειναι βασικα αμα το προβλημα ειναι η καρτα ή κατι αλλο στον υπολογιστη το προκαλει. (ισως το oc..?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζω εδω μεσα πως οι περισσοτεροι κανουν stress test κ ειπα να δοκιμασω για να δειτε κ να μου πειτε αν ολα ειναι οκ. 

κατεβασα το furmark  εβαλα επιλογη στα 1920x 1080 ,fullscreen,χωρις anti-a. κ πατησα την επιλογη 

benchmark preset 1080. 

post-245315-0-24913900-1392570803_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

r9 280x Asus

 

καλησπερα για αλλη μια φορα ...Σας εχω κουραση αλλα αυτη την φορα δεν ειναι για εμενα αλλα για φιλο μου.Εφτιαξε το ιδιο pc με εμενα.Σημερα τον συνδεσαμε και ανοιξαμε το λολ και του κανει drop στα Fps και spikes τι μπορει να ευθυνετε παιδια !!!

 

P.S Εχω βαλει τους τελευταιους drivers !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα ξανα !!! Εφτιαξα τον υπολογιστη του φιλου μου και ενω ειναι ολα καλα οταν ανοιγει το λολ του κανει drop στα fps και κανει spikes.Τι μπορει να ευθυνετε?

P.S εχω τους τελαυταιους drivers !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα οι 280x παρουσιαζουν spikes..Σιγουρα δεν ειναι το πρωτο δειγμα που βλεπω, ισως να ειναι και το 10ο μεσα στο insomnia..Τι psu εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα οι 280x παρουσιαζουν spikes..Σιγουρα δεν ειναι το πρωτο δειγμα που βλεπω, ισως να ειναι και το 10ο μεσα στο insomnia..Τι psu εχεις?

Exω τον 8350 amd !!!!Δηλαδη δεν υπαρχει κατι που μπορω να κανω? :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα οι 280x παρουσιαζουν spikes..Σιγουρα δεν ειναι το πρωτο δειγμα που βλεπω, ισως να ειναι και το 10ο μεσα στο insomnia..Τι psu εχεις?

τα spikes που λες,υπαρχει περιπτωση να φτιαχτουν με new drivers ή απλα θα παραμεινει προβλημα σ αυτη τη σειρα?

Exω τον 8350 amd !!!!Δηλαδη δεν υπαρχει κατι που μπορω να κανω? 

μπλεξαμε με ελαττωματικη σειρα φιλε μου,οπου διαβαζω για την r9 280x  τα ιδια σκατοπροβληματα εχουν σε καθε γωνια της γης κ εξωγηινος να την αγοραζε θα τραβαγε τις ψ@#$%τριχες του!!!  :mad:

Επεξ/σία από chris cs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...