Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την καρτα και τις οθονες της υπογραφης μου και μια τηλεοραση samsung lcd,

και θελω να της συνδεσω ολες μαζι!

η hp εχει dvi,hdmi

η samsung dvi

και την τηλεοραση θελω με hdmi για μεταφορα ηχου!

εχω παρει και καλωδιο απο hdmi σε display port!

εχω δοκιμασει διαφορες συνδεσεις αλλα παντα μου συνδεει τις 2!

αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει ευχαριστω!!!

 

Βump από μεταφορά ενότητας. Ας βοηθήσει κάποιος αν μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια νουμπίστικη ερώτηση, επειδή εχω χάσει επαφή με hardware Gpu.

 

Η αντίστοιχη "καινούργια" (νέοι κωδικοί δηλ!) κάρτα της amd σε σχέση με την 7950 που εχω, ποια είναι;

 

Πως είναι ο ανταγωνισμός σήμερα στα 200-230; αντικειμενικά, μη μου αρχίσετε με bencmarks κτλ.

 

Kάποιος ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου τα ιδια ειχα στην 7770 στο συγκεκριμενο παιχνιδι και μονο.Σε κανενα αλλο παιχνιδι δεν εχω ξαναδει τετοια απο περσι που εχω την καρτα και παιζω ωρες και ωρες bf3 και skyrim.

ισως ναι τελικα να ειναι το παιχνιδι μουφα, θα δοκιμασω κ σε αλλα να δω αν θα κανει τα ιδια. απλα καποια στιγμη εκτος παιχνιδιου μου εμφανιζοντουσαν κατι τετραγωνα μωβ κ ασπρα κ αυτο με εβαλε σε υποψιες. αρχιζει κ με κουραζει αυτη η καρτα, ολο περιεργα σκηνικα ειναι κ απ'οτι διαβαζω δεν ειμαι μονο εγω....  :mad:  ευχαριστω παντως οπως κ να χει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετώ και πάλι τα παιδιά. έτρεξα ένα  3dmark 11 και θέλω να μου πείτε αν είναι εντάξει τα νούμερα για τις κάρτες που φοράω .το σύστημα μου είναι της υπογραφής.  εντάξει ακόμα δεν έχει μπει η κάρτα που θέλω αλλά σιγά σιγά θα γίνει και αυτό. και μην ξεχνιέστε. να μου πείτε αν είναι εντάξει με βάση την φτωχικια 7770 και κάτι που δεν ανέφερα είμαι σε στοκ συχνότητα. και περίπου πια κάρτα μόνη της βγάζει αυτές τις επιδόσεις σε invidia kai amd και αν άξιζε τελικά το crossfire που έκανα γιατί δεν εχω εμπειρία από το 3dmark 11. λίγο που γκουγκλαρα τις είδα πολύ εντάξει. ευχαριστώ πολύ

 

2lm7vvk.jpg.

 2edys11.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετώ και πάλι τα παιδιά. έτρεξα ένα  3dmark 11 και θέλω να μου πείτε αν είναι εντάξει τα νούμερα για τις κάρτες που φοράω .το σύστημα μου είναι της υπογραφής.  εντάξει ακόμα δεν έχει μπει η κάρτα που θέλω αλλά σιγά σιγά θα γίνει και αυτό. και μην ξεχνιέστε. να μου πείτε αν είναι εντάξει με βάση την φτωχικια 7770 και κάτι που δεν ανέφερα είμαι σε στοκ συχνότητα. και περίπου πια κάρτα μόνη της βγάζει αυτές τις επιδόσεις σε invidia kai amd και αν άξιζε τελικά το crossfire που έκανα γιατί δεν εχω εμπειρία από το 3dmark 11. λίγο που γκουγκλαρα τις είδα πολύ εντάξει. ευχαριστώ πολύ

 

2lm7vvk.jpg.

 2edys11.jpg

μέχρι πόσο μπορώ να τις κλοκαρω αυτές?και κάτι ακόμα η μια είναι 2gb kai έχει core clock 1020 και η άλλη είναι 1gb και έχει core clock 1000. από ότι είδα στο gpu tweak τις έχει πάει και τις δυο στα 1020 kai εχω μνήμη 2gb όταν τρέχω heaven bechmark στο gpu tweak μου λέει ότι χρησιμοποιεί μνήμη 1800mb. κανονικά δεν έπρεπε να έχει ρολόι 1000 και μνήμη 1000mb να τα έχει ρίξει όλα στις μικρότερες τιμές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το mantle αρχισε να υποστηριζεται απο 7970 η οχι ακομη?

 

Υποστηρίζεται μεν αλλά έχει δρόμο ακόμα όμως και από άποψη driver και από το Bf4 (το μοναδικό με mantle μέχρι στιγμής)

Βγαίνει το thief σε μια βδομάδα να δούμε τι λέει και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι πόσο μπορώ να τις κλοκαρω αυτές?και κάτι ακόμα η μια είναι 2gb kai έχει core clock 1020 και η άλλη είναι 1gb και έχει core clock 1000. από ότι είδα στο gpu tweak τις έχει πάει και τις δυο στα 1020 kai εχω μνήμη 2gb όταν τρέχω heaven bechmark στο gpu tweak μου λέει ότι χρησιμοποιεί μνήμη 1800mb. κανονικά δεν έπρεπε να έχει ρολόι 1000 και μνήμη 1000mb να τα έχει ρίξει όλα στις μικρότερες τιμές?

τι έγινε ρε μάγκες τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1800mb σημαίνει ότι χρησιμοποιούνται 900 Mb απο κάθε κάρτα εκείνη την στιγμή. Το μεγάλο αλλα όμως εδώ ειναι ότι σε κάθε κάρτα αυτα το 900mb περιέχουν ακριβως τα ίδια δεδομενα ανα κάρτα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1800mb σημαίνει ότι χρησιμοποιούνται 900 Mb απο κάθε κάρτα εκείνη την στιγμή. Το μεγάλο αλλα όμως εδώ ειναι ότι σε κάθε κάρτα αυτα το 900mb περιέχουν ακριβως τα ίδια δεδομενα ανα κάρτα..

ευχαριστώ για την απάντηση. τα αποτελέσματα πως τα βλέπεις μιας και βλέπω ότι έχεις και εσύ crossfire?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την απάντηση. τα αποτελέσματα πως τα βλέπεις μιας και βλέπω ότι έχεις και εσύ crossfire?

 

 

Εχω μεν με αλλες καρτες δε.....

 

Googlare λιγο και θα βρεις μετρήσεις με αναλογα setup σαν το δικο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...