Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι ειχα "πιασει" οτι με το ρολογια εννοεις ανεμιστηρακι αλλα σιγουρα ηθελα διευκρινηση. Τωρα καταλαβα τι εννοεις ακριβως :)

Εχει το Gpu Tweak καμπυλη ρυθμισης της ταχυτητας του ανεμιστηρα με on-off κατασταση (εναλλαγη απο auto σε manual)? Αν ναι αξιζει να δοκιμασεις κατι τετοιο, ωστε να μην χασεις το ULPS.  Ενεργοποιησε παλι το ULPS (γινεται χωρις πειραγμα σε registry απο το Afterburner αλλα δεν ξερω αν πιανει) και αφου αποθηκευσεις ενα profile για το fan, κανε restart και ανοιξε gpu tweak. Λογικα το fan θα παει στο 100%, οποτε δοκιμασε να ενεργοποιησεις και να απενεργοποιησεις το profile που εφτιαξες πριν. Ενα παρομοιο conflict μου εκανε και μενα παλιοτερα πριν το φορματ το Afterburner και το CatalystCC οταν ανοιγε το Afterburner πριν το CCC στην εκκινηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ειχα "πιασει" οτι με το ρολογια εννοεις ανεμιστηρακι αλλα σιγουρα ηθελα διευκρινηση. Τωρα καταλαβα τι εννοεις ακριβως :)

Εχει το Gpu Tweak καμπυλη ρυθμισης της ταχυτητας του ανεμιστηρα με on-off κατασταση (εναλλαγη απο auto σε manual)? Αν ναι αξιζει να δοκιμασεις κατι τετοιο, ωστε να μην χασεις το ULPS.  Ενεργοποιησε παλι το ULPS (γινεται χωρις πειραγμα σε registry απο το Afterburner αλλα δεν ξερω αν πιανει) και αφου αποθηκευσεις ενα profile για το fan, κανε restart και ανοιξε gpu tweak. Λογικα το fan θα παει στο 100%, οποτε δοκιμασε να ενεργοποιησεις και να απενεργοποιησεις το profile που εφτιαξες πριν. Ενα παρομοιο conflict μου εκανε και μενα παλιοτερα πριν το φορματ το Afterburner και το CatalystCC οταν ανοιγε το Afterburner πριν το CCC στην εκκινηση.

όχι φιλαράκι και το ρολόι εννοώ ότι δεν πέφτει είναι δύσκολο να στο εξηγήσω γιατί κάνει δυο τρία μαζί αν δεν το δεις από μόνος σου .ένα είναι το θέμα. πριν απενεργοποιησω το upls το gpu usage της δεύτερης κάρτας ήταν στο 99% και όταν το απενεργοποιησα έπεσαι κανονικά στο 0% τέλος πάντων το θέμα λύθηκε και μην κουράζουμε και τους άλλους σε όποιον παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα αυτή είναι η λύση. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η καρτα θα σηκωνει παιχνιδια τυπου battlefield?

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37777&cat=5

 

οταν ειχα αγορασει φρεσκια την 4850 γυρω στα 150 ευρω θυμαμαι επαιζε τελεια ολα τα παιχνιδια εκεινης της γενιας

και για τα επομενα 2 χρονια ολα στο φουλ τωρα θελουμε 300 ευρω για καρτες μηπως και αντεξουν 2 χρονια με το ζορι

απο τις απαιτησεις των παιχνιδιων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η καρτα θα σηκωνει παιχνιδια τυπου battlefield?

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37777&cat=5

 

Εξαρτάται, τι ανάλυση έχει η οθόνη και από τι αποτελείται το pc σου.

 

οταν ειχα αγορασει φρεσκια την 4850 γυρω στα 150 ευρω θυμαμαι επαιζε τελεια ολα τα παιχνιδια εκεινης της γενιας

και για τα επομενα 2 χρονια ολα στο φουλ τωρα θελουμε 300 ευρω για καρτες μηπως και αντεξουν 2 χρονια με το ζορι

απο τις απαιτησεις των παιχνιδιων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ο αντικαταστατης της 7850 2GB απο τη νεα σειρα καρτων της AMD ποια κάρτα είναι;

Με εχουν μπερδεψει οι νεοι κωδικοι προιοντων.

Δεν έχει σαφή αντικαταστάτη από όσο γνωρίζω. Δηλαδή ακόμα και η 270,  νομίζω, είναι αρκετά καλύτερη ώστε να την πεις άμεσο αντικαταστάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ο αντικαταστατης της 7850 2GB απο τη νεα σειρα καρτων της AMD ποια κάρτα είναι;

Με εχουν μπερδεψει οι νεοι κωδικοι προιοντων.

265 αλλά δεν έχει ερθει ακόμη, http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_r7_265_review,1.html

αυτη η καρτα θα σηκωνει παιχνιδια τυπου battlefield?

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37777&cat=5

 

οταν ειχα αγορασει φρεσκια την 4850 γυρω στα 150 ευρω θυμαμαι επαιζε τελεια ολα τα παιχνιδια εκεινης της γενιας

και για τα επομενα 2 χρονια ολα στο φουλ τωρα θελουμε 300 ευρω για καρτες μηπως και αντεξουν 2 χρονια με το ζορι

απο τις απαιτησεις των παιχνιδιων..

 

 η αγορά τιμολογιακά από το '09 έχει εκτοξευθεί, όταν πηρες την 4850 ήταν η δευτερη ταχύτερη ati, και η τοπ  μονοπύρηνη (4870) είχε 230 ευρώ. Τώρα με 150 παίρνεις μια ψωρο260x που απέχει έτη φωτός από την 290χ των 550 ευρώ και φυσικά ξεχνάς τα φουλ σε σύγχρονα fps.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια.

Προτεινα σε ενα φιλο την 7850 2GB και με ρωτησε ποιες ειναι οι καινουργιες.

Εγω θυμαμαι την 7850 2GB να κοστιζε 250€ οταν κυκλοφορησε, οποτε περιμενα οι σημερινη αντικαταστατρια να κοστιζει το ιδιο. Ομως η R9 270 παιζει στα 160-200€. H 265 απο οτι λεει το αρθρο θα ειναι ακομα φθηνοτερη.

 

Τι λετε να του προτεινω στα 165 ευρω;

7850 ή R9 270 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτη η καρτα θα σηκωνει παιχνιδια τυπου battlefield?

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37777&cat=5

 

Εξαρτάται, τι ανάλυση έχει η οθόνη και από τι αποτελείται το pc σου.

 

οταν ειχα αγορασει φρεσκια την 4850 γυρω στα 150 ευρω θυμαμαι επαιζε τελεια ολα τα παιχνιδια εκεινης της γενιας

και για τα επομενα 2 χρονια ολα στο φουλ τωρα θελουμε 300 ευρω για καρτες μηπως και αντεξουν 2 χρονια με το ζορι

απο τις απαιτησεις των παιχνιδιων..

 

 

 

εχω monitor-tv lg 23" full hd..

στα 1080 και medium απαιτησεις σκεφτωμαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την καρτα και τις οθονες της υπογραφης μου και μια τηλεοραση samsung lcd,

και θελω να της συνδεσω ολες μαζι!

η hp εχει dvi,hdmi

η samsung dvi

και την τηλεοραση θελω με hdmi για μεταφορα ηχου!

εχω παρει και καλωδιο απο hdmi σε display port!

εχω δοκιμασει διαφορες συνδεσεις αλλα παντα μου συνδεει τις 2!

αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστε τα αποτελεσματα με την r9 280x matrix. αυτα ειναι artifacts ή bugs του παιχνιδιου?

φιλε μου τα ιδια ειχα στην 7770 στο συγκεκριμενο παιχνιδι και μονο.Σε κανενα αλλο παιχνιδι δεν εχω ξαναδει τετοια απο περσι που εχω την καρτα και παιζω ωρες και ωρες bf3 και skyrim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπέρα, πήρα κι εγώ την r7260χ 2gb και ειχε καποιο πρόβλημμα, την πηγα πισω και μου λενε θα ειμαι εναν μηνα χωρις καρτα γραφικων γιατι την στειλανε στην γερμανια για αντηκατασταση, τώρα αυτο γίνεται για όλες τις μαρκές ή μονο για την xfx evga και γιατι εγινε ετσί; και στο πλαισιο που ρωτησα τα μασουσαν τα λογια τους, λενε τωρα ετσι γινεται, και αν δεν εχουμε αλλη την στελνουμε γερμανια, και αλλα πολλά έαν είναι να παρω καποια αλλη μαρκα που να μην στελνεται στο εξωτερικο, γιατι νομιζω τωρα αρχισε να γινεται αυτο, και μονο για τις καρτες γραφικων, δηλαδη πλεον θα μας χαλαει η καρτα και θα ειμαστε εναν μηνα με της μητρικης την καρτα και η οποια δεν παιζει και τιποτα απο παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω monitor-tv lg 23" full hd..

στα 1080 και medium απαιτησεις σκεφτωμαι..

Χωρίς φίλτρα και σε medium settings κάτι θα κάνεις. Θες να παίξεις κάποια συγκεκριμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...