Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με απόδειξη 8 ημερών και δεν μου έκαναν δεκτό DoA για άμεσο έλεγχο και αντικατάσταση.

 

Αυτο ειναι απαράδεκτο , αγοράζεις κάρτα του κουτιού που δεν δουλεύει και δεν στην αλλάζουν αμεσως , βασικα για αυτο νομιζω πως ειναι στην ευχέρια του εκάστοτε μαγαζιού , τα ιδια μου λέγανε και απο το πλαίσιο παλιότερα για μια gtx 295 αν θυμάμαι καλα αλλα τελικα μου την αλλάξαν αμεσως και με καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη μερα σημερα πηρα την r9 270x την τοποθετησα ολα καλα πηγα να βαλω drivers και στη μεση της εγκαταστασης εσβεισε η οθονη κι απο τοτε η καρτα δεν λειτουργει τη συνεβη;;;;; Το συστημα αποτελειτε απο gigabyte 990xa ud3 thermaltake 630watt k fx 8320 τι να κανω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη μερα σημερα πηρα την r9 270x την τοποθετησα ολα καλα πηγα να βαλω drivers και στη μεση της εγκαταστασης εσβεισε η οθονη κι απο τοτε η καρτα δεν λειτουργει τη συνεβη;;;;; Το συστημα αποτελειτε απο gigabyte 990xa ud3 thermaltake 630watt k fx 8320 τι να κανω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Να φανταστώ ότι ούτε boot up screen δεν σου δείχνει όταν κάνεις εκκίνηση υπολογιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη μερα σημερα πηρα την r9 270x την τοποθετησα ολα καλα πηγα να βαλω drivers και στη μεση της εγκαταστασης εσβεισε η οθονη κι απο τοτε η καρτα δεν λειτουργει τη συνεβη;;;;; Το συστημα αποτελειτε απο gigabyte 990xa ud3 thermaltake 630watt k fx 8320 τι να κανω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Πριν τοποθετήσεις την κάρτα κανε ενα uninstall των drivers απο το control panel και μετα ενα καθάρισμα απο τα υπολείματα με το DDU https://forums.geforce.com/default/topic/550192/geforce-drivers/display-driver-uninstaller-ddu-v11-3-released-01-30-14-/ και μετα μπορεις να περάσεις τους drivers.

 

Τωρα επειδή λες οτι δεν ανάβει , κανε ενα bios reset απο την μπαταρία της motherboard και δες αν ανοίγει με την προηγούμενη που ειχε η αν εχει ενσωματομένη. Επισης σιγουρέψου οτι εχεις τοποθετήσει σωστα τα καλώδια ρεύματος στην κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα! εκατσα χθες βραδυ κ εκανα format κ εβαλα ολα τα drivers απο την αρχη απο τα cd τους. λεω μπας κ συνελθει, αλλα αν δω οτι αρχιζει παλι τα ιδια θα αναγκαστω να την στειλω πισω. την καρτα την εχω πολυ λιγο καιρο, αρχες νοεμβριου την αγορασα. το μονο που με προβληματιζει αν χρειαστει να την αλλαξω ειναι οτι την αγορασα απο γερμανια (mindfactory) κ δεν ξερω τι διαδικασια χρειαζεται κ φυσικα ποσο χρονο θα παρει ολο αυτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ δες πρώτα αν θα σου κανει τα ιδια και θα δούμε μετα , υπάρχει περίπτωση να ειναι καλύτερα να την στείλεις με rma στην κατασκευάστρια εταιρία κατευθείαν χωρις να περάσει απο το mindfactory , δες πρώτα και βλέπουμε και την διαδικασία μετα , δεν ειναι κατι δύσκολο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα! εκατσα χθες βραδυ κ εκανα format κ εβαλα ολα τα drivers απο την αρχη απο τα cd τους. λεω μπας κ συνελθει, αλλα αν δω οτι αρχιζει παλι τα ιδια θα αναγκαστω να την στειλω πισω. την καρτα την εχω πολυ λιγο καιρο, αρχες νοεμβριου την αγορασα. το μονο που με προβληματιζει αν χρειαστει να την αλλαξω ειναι οτι την αγορασα απο γερμανια (mindfactory) κ δεν ξερω τι διαδικασια χρειαζεται κ φυσικα ποσο χρονο θα παρει ολο αυτο....

 

Επικοινωνία και rma είτε με αυτούς είτε με ASUS. Εγώ να σου πω θα το είχα κάνει ήδη.

Εν τω μεταξύ μόλις με πήραν τηλέφωνο από το μαγαζί. Τους πήρε ο προμηθευτής και η κάρτα πάει για αλλαγή, αλλά θα έχουν στοκ μετά τι 25/2  :fear:

Το μόνο που παίζει τώρα είναι να πάρω καμία από τις ετοιμοπαράδοτες στο μαγαζί. Το μόνο που έχει στα ίδια λεφτά όμως είναι GTX770 Windforce. Μετά πάμε σε άλλα επίπεδα με 780 και r9 290x (πάλι Asus οπότε δεν νομίζω)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ δες πρώτα αν θα σου κανει τα ιδια και θα δούμε μετα , υπάρχει περίπτωση να ειναι καλύτερα να την στείλεις με rma στην κατασκευάστρια εταιρία κατευθείαν χωρις να περάσει απο το mindfactory , δες πρώτα και βλέπουμε και την διαδικασία μετα , δεν ειναι κατι δύσκολο παντως.

ναι ετσι θα κανω, θα περιμενω να δω πως θα παει κ αν ειναι θα σας πω! 

Επικοινωνία και rma είτε με αυτούς είτε με ASUS. Εγώ να σου πω θα το είχα κάνει ήδη.

Εν τω μεταξύ μόλις με πήραν τηλέφωνο από το μαγαζί. Τους πήρε ο προμηθευτής και η κάρτα πάει για αλλαγή, αλλά θα έχουν στοκ μετά τι 25/2  :fear:

Το μόνο που παίζει τώρα είναι να πάρω καμία από τις ετοιμοπαράδοτες στο μαγαζί. Το μόνο που έχει στα ίδια λεφτά όμως είναι GTX770 Windforce. Μετά πάμε σε άλλα επίπεδα με 780 και r9 290x (πάλι Asus οπότε δεν νομίζω)...

ωχ καταλαβα... καλη υπομονη τοτε, ειναι μην σου τυχει. εγω λεω να περιμενω λιγο να δω τι θα παιχτει κ μετα το format, αν κανει τα ιδια τηλ. κατευθειαν στην asus.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τι θα σου κανει τώρα και τα λεμε , θα προσπαθήσω να βρώ και το ελληνικό support της asus στην αγγλία ή γερμανία δεν θυμάμαι για να σου πουν ακριβώς τις κινήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα.Μετα απο format σε win 8, εχω προβλημα με τα games. Συγκεκριμενα, οτι και να παιξω σε fullscreen, υπαρχει γυρω γυρω απο την οθονη μαυρο πλαισιο γυρω στα 2cm απο καθε πλευρα και τα γραφικα φαινονται χαλια!!Μολις βγενω απο fullscreen (alt+enter) ολα φαινονται καλα..

Να σημειωσω πως εχω τα τελευταια drivers και οτι τρεχω τα games σε 1920*1080(οσο ειναι και η οθονη)

 

 

Η καρτα ειναι gigabyte 7950 (χωρις OC)

Η οθονη Lg m2755 Fhd

 

Καμια βοηθεια;ευχαριστω!

 

 

...opening CCC and navigating to the My Digital Flat-Panels / Scaling Options tab in the advanced menu. Set overscan to 0%.

 

 

Δεν ειναι αυτο φιλε, για την ακριβεια δεν με αφηνει καν να το ρυθμισω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εχω μια xfx 5750 512mb και αντι να δωσω 150 ευρω για να παρω μια αλλη σκεφτικα να παρω μια 5750 ακομα. πηγα να κανω ενα φορματ στον φιλο μου και εχει μια saphire 5750 1gb του ειπα να την παρω 40 ευρω και συμφωνησε. η ερωτηση μου ειναι αξιζει να παρω με 40 ευρω αλλη μια για crossfire? σε παιχνιδια παντα με crossfire enable θα δω οντως διαφορα? θα γινεται να κανω crossfire με την xfx που ειναι 512 με την saphire 1gb??? ευχαριστω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εχω μια xfx 5750 512mb και αντι να δωσω 150 ευρω για να παρω μια αλλη σκεφτικα να παρω μια 5750 ακομα. πηγα να κανω ενα φορματ στον φιλο μου και εχει μια saphire 5750 1gb του ειπα να την παρω 40 ευρω και συμφωνησε. η ερωτηση μου ειναι αξιζει να παρω με 40 ευρω αλλη μια για crossfire? σε παιχνιδια παντα με crossfire enable θα δω οντως διαφορα? θα γινεται να κανω crossfire με την xfx που ειναι 512 με την saphire 1gb??? ευχαριστω :-D

 

Καλύτερα βασικά να μαζέψεις χρήματα και να παρεις μια καλύτερη , εκτος του οτι το crossfire δεν υποστηρίζεται απο ολα τα παιχνίδια , μετα η κάρτα που θα πάρεις το πιθανότερο ειναι να εχεις καλύτερες επιδόσεις απο το crossfire που θα κανεις με τις συγκεκριμένες κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...