Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια δειτε αυτες τις φωτο και πειτε μου, ειναι προβλημα drivers η των win 8? η ειναι για αλλαγη η καρτα?

(ενημερωμενη με τους τελευταιους drivers για win 8 64bit)

 

http://prntscr.com/2qwb8a

 

http://prntscr.com/2qweju

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κανει και σε αλλα παιχνίδια ?

Δοκίμασε με καινούργιους drivers η παλιότερους

 

Να ξέρεις οπως το hearthstone το παίζω και εγω και λογω του οτι ειναι beta εχει τα θεματάκια του μετα γραφικά , στο λεω γιατι μου τα κανει και εμενα ορισμένες φορές μονο στο συγκεκριμένο παιχνίδι , και φαντάζομαι και σε εσενα δεν το κανει συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο αλλο pc που εχω με μια 5850 τρεχει μια χαρα αψεγαδιαστα, με αυτην εχω θεμα, τα βιντεο μου τα τρεχει ολα μια χαρα οποιαδηποτε μορφης και ποιοτητας, αλλα εχω θεμα και με τις στατικες εικονες οπως εδω: http://prntscr.com/2qwqgp πανω δεξια και κατω αριστερα στην εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δεν μπορω να την δοκιμασω σε αλλο pc την καρτα. το κατεβασα κ προσπαθησα να το ξαναπερασω πανω απο 5 φορες κ καθε φορα το ιδιο σφαλμα μου βγαζει. εβγαλα κ μια φωτο με τις θερμοκρασιες

 

post-245315-0-82998300-1391952145_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω προβλημα με την amd radeon hd 7800 series ( συγκεκριμενα 7870 sapphire ghz edition 2 gb ) ...μου κανει κατι γραμμες-νερα οταν παιζω παιχνιδια ή τουλαχιστον εκει το καταλαβαινω καλυτερα κυριως οταν ειναι μαυρα σημεια ή πχ στο pause των παιχνιδιων ..driver απο οτι ειδα υπαρχει αρα ποιο μπορει να ειναι το προβλημα ?? ( η οθονη ειναι καινουργια και με την παλια γινοταν το ιδιο ) ..ευχαριστω !!!


παιδια εχω προβλημα με την amd radeon hd 7800 series ( συγκεκριμενα 7870 sapphire ghz edition 2 gb ) ...μου κανει κατι γραμμες-νερα οταν παιζω παιχνιδια ή τουλαχιστον εκει το καταλαβαινω καλυτερα κυριως οταν ειναι μαυρα σημεια ή πχ στο pause των παιχνιδιων ..driver απο οτι ειδα υπαρχει αρα ποιο μπορει να ειναι το προβλημα ?? ( η οθονη ειναι καινουργια και με την παλια γινοταν το ιδιο ) ..ευχαριστω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

μηπως ξερουμε εαν η καρτα AMD Radeon HD 7650M που φοριεται σε λαπτοπ ειναι ενσωματωμενη η' αποσπωμενη?

επισης αν ειναι αποσπωμενη σε περιπτωση μελλοντικης βλαβης της εαν αφαιρεθει θα μπορει ο υπολογιστης να δουλευει μονο με τα ενσωματωμενα γραφικα πχ intel hd 4000?

 

ευχαριστω

Μηπως να μας ελεγες & ποιος φορητος ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αλλάξεις οδηγούς και το πρόβλημα επιμένει η δική μου σκέψη θα ήταν να την πας πίσω αν έχεις εγγύηση. Αν έχεις ανεβάσει τα ρολόγια της κατεβάσε τα όλα.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!Τωρα τελευταια περνανε σκεψεις για αναβαθμιση της καρτας γραφικων.Οπως θα δειτε και στην υπογραφη εχω μια vtx 3d randeon 6850.Ποια θα ηταν η φθηνοτερη οικονομικη αναβαθμιση?

 

Θα αξιζε να παω σε 7790 ή πρεπει να κοιταξω απο 7850 και πανω?

 

Αποστολή από το LG-P970 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους χρονισμους καλο ειναι να τους αφησεις ησυχους μιας και αρχαριος για την ασφαλεια του συστηματος σου.

ωραια απο μονο του μου εχει GPU CLOCK 1070,MEMORY CLOCK 6400 και το μονο που αλλαζω ειναι το fan speed οταν παιζω παιχνιδια και ζεσταινεται η καρτα ανεβαζω την ταχυτητα του ανεμιστηρα..τπτ αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

artifacts asus matrix r9 280χ


ειναι προβλημα των drivers ή εχει προβλημα η καρτα κ παω για rma? αν εχει καποιος παρομοια εμπειρια ή ξερει ας μου πει γιατι ειναι κριμα καινουρια καρτα...ευχαριστω!!

 

βασικα αυτα τα artifacts μου τα κανει στο cod ghosts οχι παντα αλλα πολυ τακτικα και προχθες που εβλεπα μια σειρα στο web tv μου εβγαλε ενα τετραγωνο μωβ καπου δεξια περιπου 2x2cm με πολλα τετραγωνακια μεσα. αλλα οταν εβγαινα κ ξαναμπαινα κ στο παιχνιδι κ στο βιντεο αυτα χανοντουσαν κ ηταν μια χαρα. προς το παρων οταν μπαινω στα windows ειναι ολα οκ. κανω αυτο με τα drivers που μου ειπες κ βλεπω!!ευχαριστω


εσβησα τα παλια drivers με magician k ddu σε safe mode αλλα οταν παω να περασω το catalyst για να βαλω τους καινουριους οδηγους 14.11 μου βγαζει συνεχεια σφαλμα οτι λειπει το αρχειο INF. εχεις ιδεα μηπως τι ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

artifacts asus matrix r9 280χ

 

Σημείωσε το όνομα του INF που σου λείπει και προσπάθησε να το βρεις που ανήκει στο google. Μπορεί ο driver cleaner να το παράκανε λίγο με το ξεσκόνισμα και να παρέσυρε και κάνα inf που δεν έπρεπε. 

 

Τους μαιάνδρους τους βλέπεις μόνο σε ένα παιχνίδι ή τους έχεις δει και αλλού; Αν είναι μόνο ένα παιχνίδι είναι πρόβλημα είτε του ίδιου του παιχνιδιού ή του οδηγού της κάρτας γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

artifacts asus matrix r9 280χ

 

Δεν ξέρω τι αλλο να σου πω , παντως σε πρώτη ευκαιρία δοκίμασε την κάρτα σε ενα αλλο pc ετσι θα βγάλουμε καποιο σίγουρο συμπέρασμα τι συμβαίνει

Edit : Εχει δίκιο ο Ailuros αν στο κάνει στο συγκεκριμένο παιχνίδι μπορει οντως να ειναι μεμονομένο περιστατικό η κατι με τους drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...