Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα  , ποσταρω πρωτη φορα σ αυτο το τοπικ.

Επειδη δεν γνωριζω και πολλα απο υπολογιστες και το εσωτερικο τους 

εχω την ATI RADEON HD 4670 ...

 

ειναι καλη ή παλια για τα δεδομένα του 2014 ?

υπαρχει περιπτωση να αντεξει 2ο μονιτορ ? κυριως αυτο ειναι το ερωτημα μου .

 

οποιος γνωριζει , ας απαντησει :-D  

 

Είχα την παραπλήσια 4650 και είναι ακόμη οκ για πολύ low gaming χωρίς μεγάλες απαιτήσεις. 

Για ταινίες και δουλειά γραφείου καθώς και για 2ο μόνιτορ (πχ 22 ιντσων full hd αναλυση) είναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laziest OC ever..? :P

 

 

Εντομεταξύ στο Τrixx τα ρολόγια πάνε πολύ παραπάνω, 1500MHz ο πυρήνας και 2200MHz η μνήμη.

Ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει..?

Ναι, το overdrive εχει ορια νωριτερα απ τα 3rd party. OC με afterburner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την ρυθμίσεις ως προς τι ακριβως.. ? Μόνο drivers έχεις να περάσεις και τέλος. Μετά βαζεις το παιχνιδακι της αρεσκείας σου και πκαι εκει πο

και εκει που πρεπει να ρυθμισω GPU clock,memory clock,τι κανω;εβαλα τωρα λιγο να παιξω battlefield 4 και ανεβασε 70 θερμοκρασια.λογικο;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εκει που πρεπει να ρυθμισω GPU clock,memory clock,τι κανω;εβαλα τωρα λιγο να παιξω battlefield 4 και ανεβασε 70 θερμοκρασια.λογικο;

ευχαριστω

 

Τους χρονισμους καλο ειναι να τους αφησεις ησυχους μιας και αρχαριος για την ασφαλεια του συστηματος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι προβλημα των drivers ή εχει προβλημα η καρτα κ παω για rma? αν εχει καποιος παρομοια εμπειρια ή ξερει ας μου πει γιατι ειναι κριμα καινουρια καρτα...ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ανοίγεις το pc πριν ακομα μπεις στα windows σου πετάει artifacts ?

Το συνήθες σε αυτην την περίπτωση ειναι καποιο πρόβλημα στην κάρτα γραφικών για οποιοδήποτε λογο .

 

Το καλο ειναι οτι εχεις εγγύηση φαντάζομαι οποτε θα στην κανουν αλλαγή.

 

Πριν κανεις οτιδήποτε ομως δοκίμασε την και σε αλλο υπολογιστή , αν κανει και εκει τα ιδια τοτε ειναι η κάρτα

 

Edit : Δοκίμασε και κατι για drivers και αν δύσκολο να ειναι αυτο , κανε uninstall αυτους που εχεις τώρα σβήσε τα υπολλέιματα μετα με το DDU http://www.guru3d.com/files_details/display_driver_uninstaller_download.html και πέρνα παλιότερους η καινούργιους drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αυτα τα artifacts μου τα κανει στο cod ghosts οχι παντα αλλα πολυ τακτικα και προχθες που εβλεπα μια σειρα στο web tv μου εβγαλε ενα τετραγωνο μωβ καπου δεξια περιπου 2x2cm με πολλα τετραγωνακια μεσα. αλλα οταν εβγαινα κ ξαναμπαινα κ στο παιχνιδι κ στο βιντεο αυτα χανοντουσαν κ ηταν μια χαρα. προς το παρων οταν μπαινω στα windows ειναι ολα οκ. κανω αυτο με τα drivers που μου ειπες κ βλεπω!!ευχαριστω


εσβησα τα παλια drivers με magician k ddu σε safe mode αλλα οταν παω να περασω το catalyst για να βαλω τους καινουριους οδηγους 14.11 μου βγαζει συνεχεια σφαλμα οτι λειπει το αρχειο INF. εχεις ιδεα μηπως τι ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ αυτο δεν πρέπει να εχει να κανει με την κάρτα το inf που λές , δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις απλα.

Παντως αν μπορεις δοκίμασε την κάρτα σε αλλο pc

 

Δες λιγο και απο θερμοκρασίες πως ειναι με το hwmonitor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

μηπως ξερουμε εαν η καρτα  AMD Radeon HD 7650M που φοριεται σε λαπτοπ ειναι ενσωματωμενη η' αποσπωμενη?

επισης αν ειναι αποσπωμενη σε περιπτωση μελλοντικης βλαβης της εαν αφαιρεθει θα μπορει ο υπολογιστης να δουλευει μονο με τα ενσωματωμενα γραφικα πχ intel hd 4000?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...