Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Έχω ένα laptop με εναλλασσόμενα γραφικά που έχει την 5650 και ως δεύτερη την 4200. Έχω κατεβάσει τους τελευταίους drivers για την κάρτα μου και αρχικά δεν είχα κανένα πρόβλημα ποιότητας γραφικών. Εδώ και λίγες εβδομάδες όμως τα γραφικά του υπολογιστή μου έχουν κάποιες δυσλειτουργίες (πάνε λίγο κομματιασμένα σε παιχνίδια 3d και flash και στα online βίντεο) και καθυστερούν λίγο σε ελαχιστοποιήσεις παραθύρων και εναλλαγές σε fullscreen. Τις ταινίες βέβαια που έχω κατεβασμένες τις παίζει κανονικότατα, τζάμι. Αυτό γίνεται και με το gpu υψηλής απόδοσης και με το gpu εξοικονόμησης ενέργειας. Αν και δεν είμαι πολύ σχετική, αυτό μου λέει ότι μάλλον δε φταίει η κάρτα γραφικών μου. Μπορεί να φταίει κάτι άλλο ή απλά η κάρτα (ή οι κάρτες) έχει φάει τα ψωμιά της και δεν το έχω καταλάβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMHO

δεν είναι τόσο σοβαρές λύσεις αυτές

Ναι μεν γίνεται

Ναι μεν στα χαρτιά κερδίζει

Αλλά άποψή μου

Όταν δε σου φτάνει η ενσωματωμένη

Δε θα σου φτάνει και η cf με 250

Θα θές πολύ πιο ισχυρή κάρτα

 

Η οποία θα έχει και ένα Χ μεγαλύτερο κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι πρεπει να πειραξες οταν εβαλες τους αλλους drivers.

 

Κατεβάσε τον τελευταίο driver απο το site της AMD.Λογικα θα λυθει...

Βαζοντας τουσ τελευταιους απο την amd στο display adapters μου αναγνωριζει την καρτα σαν amd radeon hd 8700/8800.Μπορεις να μου πεις τι παιζει ή οποιος αλλος ξερει.Με εχει κουρασει η amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα  , ποσταρω πρωτη φορα σ αυτο το τοπικ.

Επειδη δεν γνωριζω και πολλα απο υπολογιστες και το εσωτερικο τους 

εχω την ATI RADEON HD 4670 ...

 

ειναι καλη ή παλια για τα δεδομένα του 2014 ?
υπαρχει περιπτωση να αντεξει 2ο μονιτορ ? κυριως αυτο ειναι το ερωτημα μου .

 

οποιος γνωριζει , ας απαντησει :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , ποσταρω πρωτη φορα σ αυτο το τοπικ.

Επειδη δεν γνωριζω και πολλα απο υπολογιστες και το εσωτερικο τους

εχω την ATI RADEON HD 4670 ...

 

ειναι καλη ή παλια για τα δεδομένα του 2014 ?

υπαρχει περιπτωση να αντεξει 2ο μονιτορ ? κυριως αυτο ειναι το ερωτημα μου .

 

οποιος γνωριζει , ας απαντησει :-D

Για δουλεια γραφειου δυσκολα να φανταστω γιατι να μην κανει.

Βαζοντας τουσ τελευταιους απο την amd στο display adapters μου αναγνωριζει την καρτα σαν amd radeon hd 8700/8800.Μπορεις να μου πεις τι παιζει ή οποιος αλλος ξερει.Με εχει κουρασει η amd.

 

8750 δεν ειπες οτι εχεις η διαβασα λαθος; Αν ναι το πιθανοτερο ειναι να ειναι ηδη ολα ενταξει με τους οδηγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες να ειναι ηδη ολα ενταξει τι εννοεις?με ποιους οδηγους?

 

8750 εχεις ναι η οχι. Αν ναι και ο οδηγος σου αναγνωριζει 8700/8800 που το προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία... Ένας φίλος θέλει να κάνει νέο σύστημα AMD way και σκέφτεται να βάλει crossfire την 270x toxic. Σε συνδυασμό με τον 8350( stock όλα) θα το σηκώσει το battlefield 4 στα ultra άνετα??? Διάβασα σε ένα site, στο tomshardware συγκεκριμένα έναν που είχε τις συγκεκριμένες κάρτες και είχε περισσότερα fps από ότι με την 280x και την 290x...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς;

 

Γεια σας. Έχω ένα laptop με εναλλασσόμενα γραφικά που έχει την 5650 και ως δεύτερη την 4200. Έχω κατεβάσει τους τελευταίους drivers για την κάρτα μου και αρχικά δεν είχα κανένα πρόβλημα ποιότητας γραφικών. Εδώ και λίγες εβδομάδες όμως τα γραφικά του υπολογιστή μου έχουν κάποιες δυσλειτουργίες (πάνε λίγο κομματιασμένα σε παιχνίδια 3d και flash και στα online βίντεο) και καθυστερούν λίγο σε ελαχιστοποιήσεις παραθύρων και εναλλαγές σε fullscreen. Τις ταινίες βέβαια που έχω κατεβασμένες τις παίζει κανονικότατα, τζάμι. Αυτό γίνεται και με το gpu υψηλής απόδοσης και με το gpu εξοικονόμησης ενέργειας. Αν και δεν είμαι πολύ σχετική, αυτό μου λέει ότι μάλλον δε φταίει η κάρτα γραφικών μου. Μπορεί να φταίει κάτι άλλο ή απλά η κάρτα (ή οι κάρτες) έχει φάει τα ψωμιά της και δεν το έχω καταλάβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ειναι ολα κομπλε αν το αναγνωριζει ετσι?νομιζα υπαρχει θεμα.Δεν εχω ξαναδουλεψει amd.Ναι 8750 εχω.

A

Αν δεις οτι κατι δεν παει καλα παραυτα, επανερχεσαι & το ξαναβλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ.δοκιμαζω αυτους και αμα φτιαξει το θεμα με το openCL θα ενημερωσω.Να ρωτησω κατι?Τι ακριβως ειναι το openCL?Δεν εχω καταλαβει 100% απ αυτα που εχω διαβασει?Επηρεαζει την αποδοση της καρτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laziest OC ever..? :P

 

9uc4mb.jpg

 

Εντομεταξύ στο Τrixx τα ρολόγια πάνε πολύ παραπάνω, 1500MHz ο πυρήνας και 2200MHz η μνήμη.

Ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Powercolor Introduces Passively Cooled R9 270 Graphics Card

 

show_img.asp?id=535&file=image_b_s.jpg

 

It appears Powercolor is getting ready to launch a passively cooled version of AMD's Radeon R9 270 graphics card. Powercolor has yet to formally introduce what it's calling the R9 270 SCS3 edition, but if you look around the web, you'll discover some overseas retailers listing the SKU, including one that managed to get its hands on a press photo of the upcoming card.

 

The silent card sports what looks like a giant aluminum heatsink with a series of heat pipes running through it. Powercolor has the core clockspeed set at 900MHz, along with 2GB of GDDR5 memory clocked at 5,600MHz (effective) on a 256-bit bus. There are two 6-pin power connectors and outputs consisting of DVI (x1), DisplayPort (x1), and HDMI (x1).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laziest OC ever..? :P

 

9uc4mb.jpg

 

Εντομεταξύ στο Τrixx τα ρολόγια πάνε πολύ παραπάνω, 1500MHz ο πυρήνας και 2200MHz η μνήμη.

Ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει..?

Πρέπει να ανεβάσεις το powertune στο +20 και δες τι θα κάνει από εκεί και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...