Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα βάλω άλλη έκδοση γιατί κάτι δεν μου αρέσει. επίσης κάποια ελληνικά γράμματα μου τα δείχνει με ερωτηματικό. Οπότε ας δοκιμάσω κάποια άλλη έκδοση με ενσωματωμένο το sp1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm επειδή έχω χάσει επαφή καμία εβδομάδα! Για πες μου λιγο εντυπώσεις της 290 απο θόρυβο και θερμοκρασίες, σε φουλ καταστάσεις ;;; ( ποιο CPU έχεις είπαμε ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να μάθω πια είναι η διαφορά της Sapphire Radeon R9 280X 3GB Toxic με την Sapphire Radeon R9 280X 3GB Vapor-X OC σε θέματα cooling κι γενικώς επιδόσεων.


 


Ξέρω διαφορά σε fps δεν βλέπεις μα, σε θόρυβο κτλ βλέπεις οπότε θέλω την άποψη σας  :-)


 


Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να μάθω πια είναι η διαφορά της Sapphire Radeon R9 280X 3GB Toxic με την Sapphire Radeon R9 280X 3GB Vapor-X OC σε θέματα cooling κι γενικώς επιδόσεων.

 

Ξέρω διαφορά σε fps δεν βλέπεις μα, σε θόρυβο κτλ βλέπεις οπότε θέλω την άποψη σας  :-)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Αν βλέπω καλά απο την υπογραφή σου έχεις την Sapphire Radeon R9 280X 3GB Toxic, οπότε ξέρεις απο πρώτο χέρι.Η toxic είναι η κορυφαία εκδοση της sapphire ,η πιο γρήγορη (oc ) και με το καλύτερο σύστημα ψυξης .επιπλέον έχει και τα καλύτερα υλικά σε κατασκευή.Τέλος είναι απο τις πιο δροσερές κάρτες με το τούμπανο σύστημα ψύξης με τους 3 ανεμιστήρες καθώς και αθόρυβη .Τι άλλο θες? :rolleyes:Α έχει και μια μικρή διαφορά σε fps ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm επειδή έχω χάσει επαφή καμία εβδομάδα! Για πες μου λιγο εντυπώσεις της 290 απο θόρυβο και θερμοκρασίες, σε φουλ καταστάσεις ;;; ( ποιο CPU έχεις είπαμε ;)

31 idle , 58 με valey 1000 πυρήνας / 1300 (5200) μνήμες, θόρυβος 0!!!  :P  :D  :lol:  8320 στα 5.2 με Seidon 240M

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.co.uk/XFX-Express-Graphics-2xDVI-2xm-DP/dp/B00FSC5MMQ/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1391522749&sr=8-6&keywords=r9+270

 

Ειμαι ετοιμος να παραγγειλω πως σας φαινεται?Καλη υλοποιηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση για τροφοδοσία ρεύματος σε R9 280X !!!!

επιδι το τροφοδοτικο μου εχει 1χ8+1χ6 pciexp μπορει να δεχτει μια τετοια καρτα ????
ειναι 750watt.


βλεπω οτι ( σχεδον ) ολλες η 280 εχουν 2χ8pin !!!!

αν πχ παρω μια εκδωση με 2χ8pin και της βαλω 1χ6 + 1χ8 θα εχω προβλημα ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

το ροζ κουτακι απο το αμαζον απο κατω το είδες:

  

Αν πατήσεις εκεί που λέει "22 new from £99.95" θα δεις οτι πουλάνε 260x και όχι 270x.

Αυτο παει να πει ασχετος απο amazon.Θα παρω μια απλη 270

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είχα μια sapphire ati4830 σε σύστημα το οποίο έβλεπα μόνο ταινίες χωρίς ιδιαίτερες αναλύσεις με ψύξη arctic cooling, ξαφνικά η κάρτα άρχισε να πιξελιάζει και να κρασάρει...την έβγαλα και έβαλα τη μαμά ψύκτρα και καινούργια πάστα...τώρα πλέον δείχνει αλλά πιξελιάζει συνέχεια...το psu είναι ένα enermax pro625 82+... Υπάρχει περίπτωση να φταίει η πάστα που έχει αλουμίνιο arctic silver 5 και να θέλει κεραμική ή απλά η κάρτα τα έχει φτύσει...?

υ.γ. Οι πυκνωτές φαίνονται καλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...