Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήμαρτον, έβαλα το τελευταίο tomd raider (πολύ καλό btw) και έτρεξε το bench που έχει, όλα ultra, μια με tress fx on και μια off...στην πρώτη average περίπου 35, δε θυμάμαι ακριβώς και την άλλη 55....20 frames διαφορά για να δω τις τρίχες να πηγαίνουν πέρα δώθε....σε λάθος σημείο επικεντρώθηκαν...αν το tress fx on έκανε τον πισινό πιο στρογγυλό ή έκανε μια πλαστική επέμβαση στη Λάρα, να το δεχόμουν αυτό το performance drop :P ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ετρεξα ενα star swarm benchmark μια με mantle και μια με dx.τεραστια διαφορα.με dx ειχα average 9.09 και με mantle 21.67.settings extreme και scenario rts!!

 

edit:ετρεξα και ενα benchmark tomb raider και ειμαι περιπου 20+ καρε κατω με τους 14.1 drivers.......θα βαλω παλι τους παλιους.

 

edit:ακυρο παιδια,ολα οκ.κατι εγινε με το msi afterburner και ειχε ριξει τα clocks στα 550mhz....στο swarm ειμαι πανω περιπου +5 καρε.επισης στο bf4 ειμαι περιπου πανω 10+ καρε με το mantle!! :)

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμαρτον, έβαλα το τελευταίο tomd raider (πολύ καλό btw) και έτρεξε το bench που έχει, όλα ultra, μια με tress fx on και μια off...στην πρώτη average περίπου 35, δε θυμάμαι ακριβώς και την άλλη 55....20 frames διαφορά για να δω τις τρίχες να πηγαίνουν πέρα δώθε....σε λάθος σημείο επικεντρώθηκαν...αν το tress fx on έκανε τον πισινό πιο στρογγυλό ή έκανε μια πλαστική επέμβαση στη Λάρα, να το δεχόμουν αυτό το performance drop :P ...

 

΄Αλλο TressFX και άλλο FoustanosFX :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει περασει ενας μηνας+ απο τοτε που εστειλα την καρτα μου για RMA και κανενα νεο ακομα. Θα με ενημερωσουν κατα την διαρκεια για την πορεια του ελεγχου-αλλαγης ή απλα θα μου στειλουν καινουργια χωρις καμια επικοινωνια πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα και εγώ τον 14.1β για να δοκιμάσω το Star Swarm σε Mantle setting,μπας και μειώσει ή βελτιώσει τις επιδόσεις,αλλά τελικά δεν υπήρξαν καθόλου επιδόσεις! Απλά εμφανίστηκε μήνυμα στην οθόνη "η κάρτα γραφικών σας δεν είναι συμβατή".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει η υπογραφή σου, η 6850 δεν έχει GCN για να υποστηρίξει mantle.

 

φτού! Πάντως βγάζει τον 14.1 σαν επιλογή ως latest beta driver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτού! Πάντως βγάζει τον 14.1 σαν επιλογή ως latest beta driver

 

Σιγά μην σου βγάλουν χωριστούς οδηγούς μια φορά με ΜΑΝΔΥΑ και μια φορά χωρίς. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτόν και τους μελλοντικούς οδηγούς χωρίς να σου υπόσχεται κανείς ότι μπορείς να ενεργοποιήσεις Mantle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με εντυπωσιαζει η αυξηση επιδοσεων σε low cpus. Αν χρειαζομαστε μονο εναν athlon/pentium για καρτες 270/760 τι αλλο να ζητησει κανεις? Περισσοτερα παιχνιδια που να το υποστηριζουν μαλλον!

Το αλλο που παρατηρησα στα διαφορα site, εχουν ολοι μετρησει multiplayer bf4 σε αδειες πιστες για να ειναι "consistent".. Και εχεις εναν elfa να σου βγαζει τον 8350 ισα με τον i3 4130..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...