Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παίδες έχω μπερδευτεί, θα κάνω format γιατί τρώω κάτι BSOD με 0χ00000050 error code, από τότε που έβαλα την asus 280x.

 

Τι drivers χρειάζομαι και από που τα κατεβάζω ?

 

Απ' το site της asus ή της amd?

Στην Asus έχει 3 drivers

AMD VGA Driver ver13.251 for Win7/8/8.1 32/64bit OS

ATI Display Driver 13.152 for Win7 32/64, Win8 32/64, Win8.1 32/64

ATI Display Driver 13.101WHQL for Win7 32/64

 

και στην amd το Catalyst Software Suite

Τα χρειάζομαι όλα αυτά?

 

Θα χρειαστεί να κατεβάσω και το R9280X-DC2T-3GD5 VBIOS update για την κάρτα μου? Γιατί όπως γράφει από κάτω "BIOS update to remove rare artifacting events during gaming," έχω κάποια θεματάκια στο Assassin's creed Black flag..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εναν g3220 σπίτι μου (δεν λέω γιατί xD) ,να έβαζα πανω την 290 στα 1440p και να εδειχνα κάνα bench. Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω το Bf :P

 

Όσο αφορα απο τα πρωτα δείγματα του μανδύα, δεν είναι κάτι ουαου αλλά προσωπικά πιστευω,κάθε αύξηση που μπορούμε να κερδίσουμε ειναι καλοδεχούμενη,ειδικα στα επομενα games που θα έρθουν.

 

 

Omg,είμαι ο πρώτος που θα πει

ΒΓΗΚΕ Ο ΜΑΝΔΥΑΣ!!!!! :D

 

Ορμάτεεεεεεεε

http://www.guru3d.com/files_details/amd_catalyst_14_1_beta_1_6_(13_350_1005_january_31).html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γραφω και εδω εκτος απο το thread του BF4:

 

Περασα τους νεους drivers και εμφανηστικε στο μενου η επιλογη για dx/mantle. Τρεχω λοιπον τη Locker σε ενα σερβερ μονος μου με ping 70 και παω απο τη μια ακρη της πιστας στην αλλη απο μεσα και γυρναω στη βαση μου αλλα απο εξω (χιονια). Παρακατω τα νουμερα απο τη μετρηση DX vs Mantle..Το κακο ειναι ετρεξα το παιχνιδι 3 φορες και τις 3 κρασαρε..

 

Επισης το ξερω οτι η συγκεκριμενη μεθοδος μετρησης δεν ειναι και πολυ ρεαλιστικη αλλα το αποτελεσμα ειναι ιδιο ειτε μονος μου στο χαρτη ειτε με 64 ατομα..

 

DirectX:

Min, Max, Avg

 77, 142,  98.040

 

Mantle:

Min, Max, Avg

 78,  141, 98.511 

 

BF4@1920x1080, Ultra + 4xMsaa

[email protected], Ram@2400Mhz, Gpu@Stock

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερε Placebo που έχει να πεσει :P Ε νομιζω όταν θα γίνονται καταστροφές τριγύρω κτλπα που θα πρέπει να δουλεύει περισσότερο το CPU,τοτε ίσως να πάρει το προβάδισμα το mantle.. Όχι καμια τρελλή διαφορά φυσικά αλλά λέμε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον μετραω 3-4 διαφορετικες πιστες με DirectX και συνεχιζω με επισης αλλες 3-4 στη τυχη με Mantle..Οποτε θα εχω μια ολοκληρωμενη εικονα για το τι διαφορα θα υπαρξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουφάλες να γυρίσετε όλοι τώρα να παίζετε στα 720p για να έχετε ήδη επιδόσεις επόμενης γενιάς GPU :D

 

Μεχρι να ερθει το τροφοδοτικο απο Κινα ειμαι στα 1080p...Οταν φτασει ομως και γυρισω παλι στα 1600p, να δουμε τι θα γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...