Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν σκάσει τουλάχιστον ένα 30% στο BF4 η 290Χ σε μια GTX Titan για μένα είπαν ψέματα..Όταν λες την λέξη obliterate σημαίνει ότι θα την σβήσει από το χάρτη.Και νομίζω up to 45% είπαν, όχι 40 :P

 

Στον κόσμο του high end όταν ένα προιόν των 400+ ευρώ προηγείται ενός προιόντος των 900+ ευρώ κατά 15% εγώ το "obliterate" θα το χαρακτήριζα σαν συντηρητική έκφραση. Και να μην νομίζεις τίποτα. Εγώ για ΜΕΧΡΙ 40 ακούω όλο αυτό τον καιρό και εσύ ήσουν αυτός που άλλαξες φύλο στον Τιτάνα. Τώρα που τα κόψαμε λυπάμαι αλλά δεν ξανακολλάνε :D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2414098-8901008242-ckq3a.jpg

 

 

Ε...μιλαει μαλλον σε γενικες γραμμες, οχι απαραιτητα για το Bf4..Απλα ετυχε να το εχει στο background λογω του καταπληκτικου promotion..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε...μιλαει μαλλον σε γενικες γραμμες, οχι απαραιτητα για το Bf4..Απλα ετυχε να το εχει στο background λογω του καταπληκτικου promotion.. :P

 

Δεν μίλησα για Kaveri, APU, SoC αλλά μόνο standalone GPUs. Αλλά ο Psycho όταν θέλει να τρολλάρει θα το κάνει ότι και να του κάνεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είδα τα μικρά γραμματάκια κάτω κάτω που λένε για kaveri :P Τέλος πάντων τι 40 τι 45, Γιάννης-Γιαννάκης.Άντε Zappee περιμένουμε από σένα τώρα που έχεις 290Χ να μας πεις εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είδα τα μικρά γραμματάκια κάτω κάτω που λένε για kaveri :P Τέλος πάντων τι 40 τι 45, Γιάννης-Γιαννάκης.Άντε Zappee περιμένουμε από σένα τώρα που έχεις 290Χ να μας πεις εντυπώσεις.

 

΄Οπως σου είπα και σε προηγούμενη συμμετοχή τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά ώστε να εξισώνονται σε ένα ενιαίο ποσοστό για όλα. Για ρίξε μια ματιά εδώ:

 

bf42qj1l.jpg

 

Δες πως στις 3 περιπτώσεις ανεβαίνεις από 4 σε 8 σε 12 πυρήνες και ταυτόχρονα δες πως από 720p πάει σε ultra 1080p για να καταλήξει σε ultra 1080p 4xMSAA. Kαι έχουμε +14%, +25% και +58% (mGPU). Eξίσωσέ το εσύ το 58% στην τελευταία περίπτωση σε "μόνο¨ 15% για high end και πες μου μετά τι σου διέφυγε. Και ναι είναι και διαφορετικά maps.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είδα τα μικρά γραμματάκια κάτω κάτω που λένε για kaveri :P Τέλος πάντων τι 40 τι 45, Γιάννης-Γιαννάκης.Άντε Zappee περιμένουμε από σένα τώρα που έχεις 290Χ να μας πεις εντυπώσεις.

 

Θα ειμαι ευχαριστημενος αν σε οολα τα maps παιζω με vsync αλλα καρφωμενο παντα στα 60fps..ουτε ενα drop..(τωρα πχ πεφτει στα 48 που και που και στα 40 αν εχω διοπτρα, νομιζω ομως αυτο ειναι θεμα του bf μονο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να δω αν θα κανει κατι στους apu 5800+6800...Αυτοι οι δυο ειναι 2fps πιο αργοι απο τον 7850k οποτε ισως η amd για δικαιολογησει τη πατατα στις τιμες της να δωσει παραπανω boost στον 7850..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός νοιάζεται για SP. :P

Εκτός και αν ισχύουν και για MP τα ποσοστά οπότε είναι καλά.

 

Αν δεν το δοκιμάσει κάποιος μόνος του σε πραγματικό χρόνο δύσκολο να υπάρχει απάντηση σε κάτι τέτοιο με τόσους παράγοντες που συμβάλλουν. Σε τελική ανάλυση μην μου πεις ότι ένα οποιοδήποτε σημερινό PC SoC ενδείκνυται για σοβαρό gaming. Fancy office processor θα παραμείνει όπως οι πάλαι ποτέ iGP/budget GPUs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DICE releases Battlefield 4 DirectX vs. Mantle Performance Numbers

 

Εδώ τα έχει μαζεμένα, το μεγαλύτερο boost είναι σε πίστα που είναι μόνο στο SP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...