Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια σελίδα πίσω το ανέφερα, ο Αίλουρος με προσ-γείωσε, 4 posts παραπάνω το ξανασχολιάζουμε.

 

Λίγη προσοχή, βρε.

Σωστός.. Αργεί ρε γαμώτο και έχω μείνει χωρίς κάρτα,περιμένοντας να δούμε τι παίζει για να είναι πιο ξεκάθαρη η επιλογή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο safe mode τρεξε τo ddu μεχρι να κανει επανεκινηση και κοιτα πως θα συμπεριφερθει μετα.

 

Το έκανα. Τα έβγαλα όλα έβαλα το HDMI και το άφησα να κάνει και την επανεκκίνηση. Μέχρι εκεί όλα καλά. Μετά πέρασα το catalyst AMD_VGADriver_Win7_Win8_Win8_1_VER13_152. Όλα ΟΚ μέχρι να κάνω επανεκκίνηση μετά το install. Μετά το reboot-->@@balls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έκανα. Με το DVI είμαι τώρα, απλά μου φάνηκε περίεργο που δεν δούλευε το HDMI και ήθελα να το διορθώσω.

Τέσπα, το Σ/Κ πάω για format και clear install OS και τα πάντα οπότε μικρό το κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα οπως φαινεται καταληγω στην Αsus 7790 αλλα εχω μια απορεια.Η 19αρα LG που εχω δεν εχει Dvi παρα μονο VGA και μεχρι να παρω αλλη βολευομαι μαυτην.Οταν χρησιμοποιουσα την 9600Gt ειχα εναν Dvi to VGA adapter και ολα λειτουργουσαν μια χαρα.Μπορω να κανω το ιδιο και με την 7790 που δεν εχει vga η θα εχω κανενα προβλημα και τζαμπα θα παρω την καρτα γιατι μετα θα θελω και οθονη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, χθες έκατσα να παίξω λίγο Farcry 3. Σχεδόν αμέσως άρχισα να βλέπω artifacts στην οθόνη και ώρες ώρες σε κάποια σημεία, κυρίως σκοτεινά, το μαύρο γινόταν πράσινο (σαν του Green Lantern) για ένα,δύο δευτερόλεπτα. Ποία η γνώμη σας;

1) Φταίει το πως έκανα install τους drivers

2) Φταίει το PSU, (650W, 7-8 ετών, brand: etasis) 

3) Φταίει η κάρτα; Αν και το αμφιβάλω πολύ αυτό

 

:shifty: Η κάρτα έχει ένα 6pin και ένα 8pin connector. Επειδή το PSU δεν έχει 8pin έχω βάλει ένα 6pin στο 8pin με αντάπτορα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το load της καρτας ποσο φτανει?

 

ειναι stock η oc?

 

Δεν είδα για το load. Η κάρτα είναι μαμά OC, εγώ δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα, αφού χθες το απόγευμα την πήρα στα χέρια μου. Εγώ κλίνω περισσότερο προς το τροφοδοτικό να σου πω την αλήθεια. Ίσως να μην σηκώνει την κάρτα. Το 6pin-8pin σκηνικό το είχα και στην EVGA 760 SC που είχα πριν αλλά εκείνη τράβαγε λιγότερα watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έτρεξα HEAVEN και στο δικό μου PC. Τρία run και είχα 0 artifacts. Ανοίγω Farcry και πάλι τα ίδια. Εν τω μεταξύ είναι πάντα στο ίδιο σημείο. Λίγο αριστερά από το ακριβές κέντρο της οθόνης και πάντα του ίδιου τύπου. Μικρά τετραγωνάκια τα οποία δημιουργούν ένα μεγαλύτερο τετράγωνο περίπου 2x2cm. Τέσπα πάω για format και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...