Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  :mad:  Καλή Τρίτη η κάρτα!!!  :mad:

Μαλιστα...κατσε να παω να παιξω λιγο εγω μετα.να δοκιμασω εαν ανεβαινει και αλλο ρε παιδι μου.

εν το μεταξυ,

 

περιμενε εσυ,περιμενε :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος οτι είναι από τη κάρτα; Τι είδους θόρυβος είναι; Μπορεί να είναι coil whine.

Ναι απο την καρτα ειναι..δεν ειναι απο τους ανεμιστηρες της.Οταν παιζω games μου το κανει.Απο θερμοκρασιες ειναι μια χαρα..μεχρι 65 να παει σε full load..Να βγαλω video?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έβαλα τίποτα ακόμη, έπιασα το Beyond στο PS3.. :P

Πάντως την παρθενιά θα την πάρει το BF4! :D

 

Πιστεύω και με ένα unlock+OC είμαι οκ, είμαι ήδη στα 3.4 (3core) και μέχρι τώρα δεν είχα κάπου θέμα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες πρώτες εμπειρίες gaming... Νομίζω ότι ο Phenom θα αρχίζει να λαχανιάζει για να την ακολουθήσει....

Στο μόνο παιχνίδι που θα λαχανιάσει ο Phenom, είναι στο Left 4 Dead 2 που έχει μεγάλες απαιτήσεις σε επεξεργαστική ισχύ αλλά αστείες σε γραφικά.

Στα υπόλοιπα θα είναι το απόλυτο ταίριασμα. Ούτε ο ένας ούτε ο άλλος θα υστερεί.

Αλλά και στο Left 4 Dead 2 θα έχει πάνω από 100fps οπότε ποιος νοιάζεται;

Μπορείς κι εκεί βέβαια να ντροπιάσεις την κάρτα γραφικών βάζοντας supersampling  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μόνο παιχνίδι που θα λαχανιάσει ο Phenom, είναι στο Left 4 Dead 2 που έχει μεγάλες απαιτήσεις σε επεξεργαστική ισχύ αλλά αστείες σε γραφικά.

Στα υπόλοιπα θα είναι το απόλυτο ταίριασμα. Ούτε ο ένας ούτε ο άλλος θα υστερεί.

Αλλά και στο Left 4 Dead 2 θα έχει πάνω από 100fps οπότε ποιος νοιάζεται;

Μπορείς κι εκεί βέβαια να ντροπιάσεις την κάρτα γραφικών βάζοντας supersampling  :-D

Καλά μην παίρνεις και όρκο, βγαινουν και παιχνίδια όπως το w3... Καλός χρυσός ο Phenom αλλά τα χρόνια περνάνε.. Βέβαια με λίγο oc όλα γίνονται ευκολότερα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην παίρνεις και όρκο, βγαινουν και παιχνίδια όπως το w3... Καλός χρυσός ο Phenom αλλά τα χρόνια περνάνε.. Βέβαια με λίγο oc όλα γίνονται ευκολότερα....

Ναι, αλλά δεν μιλάμε για κάποια 290X. Για την R9 270 ή και την 280 ακόμα το ταίριασμα είναι καλό στις περισσότερες περιπτώσεις. 

Για 290 και πάνω δεν το συζητάμε, η Intel έχει καλύτερες προτάσεις.

Να μην αναφέρουμε και το Mantle που τα περισσότερα AMD fanboys ( :P ) θα τρέξουν να υποστηρίξουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα λοιπόν το BF4, η κάρτα ούτε που ακούγεται!

Στα 1080p, όλα ultra αλλά χωρίς φίλτρα και motion blur, σε ανοιχτές περιοχές κυμένεται μεταξύ 40 και 50fps.

Σε έντοντες σκηνές, κάτω απο 30 δεν έπεσε, και ηταν στιγμιαίο drop, μετά πάλι 40+.

Και δεν έκανα κάποιο OC. Είμαι απόλυτα ικανοποημένος! Δεν περίμενα να τραβάει έτσι (εκτός κι αν θα 'πρεπε να τραβάει καλύτερα :P ). :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...