Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαχα! Ναί άσε! Λυπάμαι που θα τις στείλω τις 4850! :)

Ανεβάζω μερικές pics σε λίγο. Αυτό που πρόσεξα είναι οτι δεν περιλαμβάνεται hdmi καλώδιο. Σε όσα unboxings είδα, είχε.

Αλλά never mind, πήρα κωδικό για Rome II και Grid 2 μαζί με το BF4!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλο με τις reference και aftermarket ψυχτρες παντως ειναι αυτο :P

(θυμα η ψυχτρα της 7950gt που ηταν Passive και το μεταλλικο πραγματα σαν σταυρος απο μια 4890 reference,απο πισω που κραταει την ψυχτρα στον πυρηνα.ελα μωρε ολοι οσοι εχετε amd καταλαβατε πιο λεω).κοπηκε το συγκεκριμενο σε 2 κομματια στην ακρη και χρησιμοποιηθηκαν σαν μπρατσα καπως.το heatpipe στην φωτο βγηκε γιατι δεν βολεψε.καποια στιγμη θα ξαναμπει ομως

και επιτελους εβαλα σωστα την κολοπαστα στην mk 26.τοσο καιρο εβαζα μια γραμμη επανω στον πυρηνα και απλα την αφηνα να απλωθει μονη της.υστερα ομως απο αυτη την εγχειρηση κοιταξα την βαση της mk 26 και εχει παρα πολλα grooves με αποτελεσμα να μην απλωνοταν σωστα οση παστα και να εβαζα.και καμια φορα ηταν και παραπανω η παστα.το μυστικο ηταν κατι πολυ απλο.απλωμα της παστα στην ψυχτρα μονο με σπατουλα.και οχι πολυ ποσοτητα.γυσισα κοντα 5 χρονια πισω με αυτη την διαδικασια.

χθες τα ξημερωματα ηταν αυτο.

k4sr.jpg

 

δεν μου αρεσε ομως το σκηνικο με το συρμα και με τα πολλα μπηκε καπως ετσι

 

61oi.jpg

 

παλι δεν μου αρεσε ομως ετσι οπως μπηκε γιατι το laptop heatpipe εμποδιζε στην σωστη συγκρατηση.

ετσι το τελευταιο συστημα συγκρατησης και το πιο αποδοτικο ειναι αυτο

 

rpqw.jpg

 

με τα μπρατσα αυτα να κανουν τελικα πολυ καλη δουλεια.για τους παρατηρητικους,γυρισαν και οι βιδες αναποδα.

τα αποτελεσματα παραπανω απο ικανοποιητικα.αργοτερα για οποιον θελει ποσταρω θερμοκρασιες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα! Ναί άσε! Λυπάμαι που θα τις στείλω τις 4850! :)

Ανεβάζω μερικές pics σε λίγο. Αυτό που πρόσεξα είναι οτι δεν περιλαμβάνεται hdmi καλώδιο. Σε όσα unboxings είδα, είχε.

Αλλά never mind, πήρα κωδικό για Rome II και Grid 2 μαζί με το BF4!

Τους κωδικούς τους είχε μέσα στο κουτί ή στους έστειλαν με mail;;; Επίσης έχω μια χαζή απορία. Το παιχνίδι κατεβαίνει σαν αρχείο στον σκληρό και μετά το κάνεις install; Σε περίπτωση π.χ. format μπορείς να ξανακατεβάσεις το αρχείο παιχνιδιού και να ξανα κάνεις install ή  γίνεται κάτι άλλο;

Μεγιά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BF4 το έχει μέσα στο κουτί.

Τα άλλα δύο μου τα έδωσαν μέσω ενός promo της Intel, μια καρτούλα είναι με έναν κωδικό.

 

Thx!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την επόμενη ερώτησή μου, γνωρίζεις τι παίζει ;

Αυτό λέω. :P

Μου έδωσε το παλικάρι απο το μαγαζί μια καρτούλα με έναν κωδικό απο promo της intel. :)

 

κοιτα εδω...καινουργια κυριλε καρτουλα ο αλλος,με ωραιο συστηματακι ψυξης και εμεις παλευουμε με τα κοψε ραψε..... :P

ααααα βρε.

Σαν το self-made δεν έχει. :P
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εδω...καινουργια κυριλε καρτουλα ο αλλος,με ωραιο συστηματακι ψυξης και εμεις παλευουμε με τα κοψε ραψε..... :P

ααααα βρε.

 

Έλα που δε σ'αρέσει τώρα..

 

 

@johnvani18 καλοδούλευτη η κάρτα.Πακέτο μαζί με πόσα παιχνίδια βλέπω.Μια χαρά  :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κατι μηνες ειχα αγορασει την Sapphire 7870 xt απο το αμαζον τις Γαλλιας.Ολα ηταν μια χαρα μεχρι που εδω και κατι μερες οταν παιζω games ακουγεται ενας θορυβος απο την καρτα λες και εχει μπει καποιο κουνουπι μεσα τις ή σαν κατι να μην πηγαινει καλα.Τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...