Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμ κλείνοντας το motion blur το frame rate ανεβαίνει δραματικά λέει!(σε DX) Κάτι μου βρωμάει εδώ.Συνήθως το mb δεν έχει τόσο μεγάλο κόστος σε απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χμμ κλείνοντας το motion blur το frame rate ανεβαίνει δραματικά λέει!(σε DX) Κάτι μου βρωμάει εδώ.Συνήθως το mb δεν έχει τόσο μεγάλο κόστος σε απόδοση.

 

Εγώ είμαι καλοθελητής και το πιστεύω, αλλά έχω άλλο ερώτημα: χρειάζεται πραγματικά να παραφορτώσω μια σκηνή με μυριάδες μπουρδίτσες για να έχει κάποιο επιθυμητό αποτέλεσμα; Μου θυμίζει το υπερβολικό tessellation στο αντίπαλο δέος με το οποίο παραφορτώνουν επιφάνειες με tessellation που ούτε καν φαίνεται η διαφορά σε πραγματικό χρόνο για να κερδίσουν σε επιδόσεις.

 

Θα τις χρειαστώ τις 5000 μονάδες για κάποιον ουσιαστικό λόγο ή είναι απλά επειδή γίνεται να εξαντλώ κάθε περιθώριο για λόγους προώθησης μιας τεχνολογίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα 2 Gigabyte 290 OC Windforce, το βράδυ που θα σχολάσω από τη δουλειά θα γίνει κ η εγκατάσταση

https://drive.google.com/file/d/0B6AQ-d5l9rZ1bTh5OVdRWTNPTzQ/edit?usp=sharing

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τις χρειαστώ τις 5000 μονάδες για κάποιον ουσιαστικό λόγο ή είναι απλά επειδή γίνεται να εξαντλώ κάθε περιθώριο για λόγους προώθησης μιας τεχνολογίας;

Ρητορική η ερώτηση! :-D

​Η δεύτερη φαίνεται καλή περίπτωση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρητορική η ερώτηση! :-D

 

΄Οταν οποιοδήποτε marketing προσπαθεί να μου πλασάρει μια λύση και ρωτήσω για την ουσιαστική του χρησιμότητα είναι κάτι πολύ παραπάνω από ρητορική η ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος πρόλαβε,καρτες πήρε!! LET THE HUNT BEGIN :D

 

2 λεπτα μετα το post αυτο και ο Prospector βαζει αγγελια την δικια του να παρει μια toxic :P.

Jk προφανως :D.

Σχολια απο Storm δεν βλεπω και ανυσηχω  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτα μετα το post αυτο και ο Prospector βαζει αγγελια την δικια του να παρει μια toxic :P.

Jk προφανως :D.

Σχολια απο Storm δεν βλεπω και ανυσηχω  :lol:

 

Υποσχέθηκα να την πάρω από φίλο που έχει μαγαζί στην Κατερίνη!

Άσχετο αλλά εδώ και κάποιες μέρες ξεκίνησα συνεργασία ως Ασφαλιστικός Σύμβουλος στην Metlife-Alico. Ετοιμαστείτε για πολλά συμβόλαια!  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποσχέθηκα να την πάρω από φίλο που έχει μαγαζί στην Κατερίνη!

Ναι βρε εννοω που βγηκαν επιτελους οι custom και ηρθαν και Ελλαδα,που ξερω καποιον που ξερει καποιον που τις ηθελε εδω και κατι μηνες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και αν δεν το πιστευεται,δεν θα αλλαζα την ψυχτρα με καμια αλλη custom xD Όταν βλέπω με αλλες custom καρτες στο mining να βγάζουν 75-80C while mining,η δικιά μου φτανει Max τους 60C :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Άμαζον Γερμανίας δυστυχώς γιατί δεν τις είχαν ακόμα Ελλάδα όταν τις αγόρασα. Η τιμή ίδια, η διαφορά ήταν το κόστος στα μεταφορικά (40 ευρώ για παράδοση την επόμενη μέρα με DHL).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

413 με το bf4, 424 χωρίς;Σαν τα μενού με coca cola στα mc donald's μου ακούγεται! :P

Κοίτα που ήρθαν σε περίοδο που είμαι τόσο πιεσμένος οικονομικά που δε λέγεται!  :mad:

Ένας μήνας υπομονή, αρκεί να μην τις ξαναψάχνουμεμε τα κυάλια.Πάντως νομίζω πως για πρώτες τιμές είναι πολύ καλές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...