Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτήν εδώ είναι custom έκδοση; http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37528&cat=5

 

Από ότι φαίνεται version 2 είναι. Δεν θέλω να αγοράσω reference κάρτα.

Μάλλον ναι. Αν και δεν νομίζω να βγήκανε 280Χ REFERENCE! Στείλε mail στην GIGABYTE και ρώτα τους για την rev.2 και θα σου απαντήσουν σε 2 μερούλες το πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια, την ''μουστάρδα''?  :-D  :P Ε τότε πάρε 2 μουστάρδες να δέσει το θέμα! :lol:

 

Μπεζ μεταλλικό / χρυσαφί θες να πεις. Είναι ειδικά εξαρτήματα για το σύστημα Φλωρινιώτης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν εδώ είναι custom έκδοση; http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37528&cat=5

 

Από ότι φαίνεται version 2 είναι. Δεν θέλω να αγοράσω reference κάρτα.

Και μια άλλη ερώτηση. Γιατί η version 2 έχει λιγότερα χρήματα από την 1 αφού η 2 είναι βελτιωμένη version. Σε ευχαριστώ.

Την παλιά την έχουν με την παλιά τιμή και με καθόλου διαθεσιμότητα(πάνω από 10 εργάσιμες)! Την νέα την έχουν σε διαθεσιμότητα και με την νέα τιμή.

Μπεζ μεταλλικό / χρυσαφί θες να πεις. Είναι ειδικά εξαρτήματα για το σύστημα Φλωρινιώτης.

Όχι Φλωρινιώτης αλλά τον άλλο με το κλαρίνο εκ Λειβαδειάς πλευρά (δεν θυμάμαι τώρα το όνομα του)!  :D  :P  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 280x Windforce Rev 2.0 είναι αισθητά βελτιωμένη σε σχέση με το Windforce cooler που ήταν στις 79ΧΧ και στην Rev 1.0, όχι τόσο θερμικά όσο ακουστικά. Έχω και τις δύο και η διαφορά είναι σημαντική, στο παλιό cooler τα ανεμιστήρια πάνω από 65-70%(2800RPM) είναι -σχετικά- ενοχλητικά, ενώ στην Rev 2.0 ακόμα και στο 85%(~3800RPM) δεν είναι ενοχλητικός ο θόρυβος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι έτοιμος για αγορά custom 290/X. Λογικά Sapphire tri-x.

 

Επειδή έχω χάσει μερικά επεισόδια (με έφαγαν τα cryptos) στο gaming/benching οι διαφορές 290 και 290Χ στα ίδια ρολόγια τι ποσοστό % είναι;

 

Επίσης αληθεύει ότι οι 290Χ πιάνουν υψηλότερα ρολόγια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι Φλωρινιώτης αλλά τον άλλο με το κλαρίνο εκ Λειβαδειάς πλευρά (δεν θυμάμαι τώρα το όνομα του)!  :D  :P  :lol:

 

http://aegeanews.gr/default.asp?id=27&lg_id=1&Records=Details&_id=382938

 

΄Ελα ρε σιγά το δύσκολο: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΓΚΑΣ :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οποιον ενδιαφερει ακομη η λυση της 290 με aftermarket cooler εδω ενα 2ωρο battlefield 4 single player με θερμοκρασια δωματιου γυρω στους 18 βαθμους.ελαφρως ανεβασμενος ο πυρηνας της (απο 947 που ειναι στοκ αυτη) και +50% το power limit.

ne73.png

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Next-gen strategy game engine lets you control an army of 5,000 units at one time (Star Swarm-Mantle)

 

Star Swarm is actually the first hard evidence we've seen of what Mantle can do, and the numbers speak for themselves: With everything else being equal, enabling Mantle increased the demo's frame rate by nearly 300 percent, from an unplayable 13 fps to a buttery 44 fps. AMD promised as much when it launched its Kaveri APU earlier today, adding that Star Swarm will run at playable frame rates even on low-power 65-watt versions of the APU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...