Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ όποτε θες έλα να σου δώσω ένα θερμόμετρο να παρακολουθείς το σασί σου να μου πεις πως αλλάζει η θερμοκρασία του, γιατί βαρέθηκα τις απαντήσεις σου... δεν επικοινωνούμε ή το κάνεις επίτηδες

 

Λύστε το όμως μέσω PM. ΄Ετσι το κάνω και εγώ και συνήθως η ‘συνδιάλεξη’ διαρκεί τουλάχιστον μερικές μέρες και έχει την συνηθισμένη διάταξη perpetuum mobile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.tomshardware.com/reviews/r9-290x-case-performance,3710-2.html Μερικές 290Χ σε μετρήσεις μέσα σε κουτί! Και από ότι φαίνεται η Sapphire TRI-X  είναι η καλύτερη σε όλες τις μετρήσεις!

Sapphire εγγύηση, παραδοσιακή κόκκινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας περιμένουμε κανά-δυο χρόνια τότε που αυτά που θα έχουν βγει τότε θα είναι πιο γρήγορα απ' ό,τι είναι τώρα.

Δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άσχετο αλλά για ποιο λόγο λυγίζουν προς τα κάτω κάποιες κάρτες; Π.χ. Σε αυτό το review η gigabyte είναι έτσι. Το έχω παρατηρήσει και στα sli/cf όπου λυγίζει μόνο η πάνω κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άσχετο αλλά για ποιο λόγο λυγίζουν προς τα κάτω κάποιες κάρτες; Π.χ. Σε αυτό το review η gigabyte είναι έτσι. Το έχω παρατηρήσει και στα sli/cf όπου λυγίζει μόνο η πάνω κάρτα;

It is called gravity. You know the experiment with the falling apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απλός δεν γέρνουν όλες. Και στα sli είναι μόνο η μια από τις δύο. Σπαστικό αν θελει κάποιος ένα εμφανισιμο ριγκ. τεσπα μην το πάω off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R9 290x

HIS-Radeon-R9-290X-IceQ-X2-Turbo-4GB-GDD

 

PowerColor-Radeon-R9-290X-PCS+-4GB-GDDR5

XEXE τις είχα δείξει λίγες σελίδες ποιο πίσω νομίζω. Άντε ακόμη να μπεί πάνω η 290 να την τεστάρεις έστω και με την εργοστασιακή ψύκτρα?  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η IceQ ειναι θεμα!! 

 

Ζαχαρωνω να τη βαλω πανω ακομα και με τη reference αλλα δε το κοβω...Πλησιαζουν οι μερες και ανυπομονω να δω τι θα δω...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ..Ποια μουσταρδα!! :P :P :P Μιλαμε για only black καταστασεις... :P

''Ζαχαρωνω να τη βαλω πανω ακομα και με τη reference'' busted mate!!!  :devil: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια ερώτηση:

 

Αυτή η κάρτα: Gigabyte Radeon R9 280X 3GB GDDR5,  είναι reference μοντέλο ή "καστομαρισμένη" από τη Gigabyte;

 

http://www.e-gate.gr/computers-and-hardware/hardware-components/vga/gigabyte-radeon-r9-280x-3gb-gddr5-gv-r928xoc-3gd.html Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται στο site τους ναι αλλά να ρωτήσεις αν είναι version 1 ή version 2. Να προτιμήσεις την version 2.

Αν και αν κρίνω από την φώτο πρέπει να είναι version 1. Ρώτα όμως πρώτα και ζήτα μήπως φέρουν την 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν εδώ είναι custom έκδοση; http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37528&cat=5

 

Από ότι φαίνεται version 2 είναι. Δεν θέλω να αγοράσω reference κάρτα.


Και μια άλλη ερώτηση. Γιατί η version 2 έχει λιγότερα χρήματα από την 1 αφού η 2 είναι βελτιωμένη version. Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...