Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους έστειλα mail για το πότε υπολογίζουν να φέρουν και άλλα μοντέλα 290-290Χ εκτός από αυτή για να πέσει η εξωφρενική τιμή και ....

... σιγή ιχθύος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα


Τους έστειλα mail για το πότε υπολογίζουν να φέρουν και άλλα μοντέλα 290-290Χ εκτός από αυτή για να πέσει η εξωφρενική τιμή και ....

... σιγή ιχθύος!

 

Η απάντηση: 

 

Vision Studio Computers 1:38 π.μ. (Πριν από 1 ώρα)
cleardot.gif
 
cleardot.gif
cleardot.gif
προς Εμένα
cleardot.gif
 
Καλησπέρα σας.

 

Κάθε εβδομάδα θα έχουμε κάποια νέα προϊόντα από τις VGA.

 

Με εκτίμηση,
Αλέξιος Τσατίδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπομονή είναι πικρή, αλλά ο καρπός της είναι γλυκός :P

Με αυτες τις τιμες δεν ξερω κατα ποσο αξιζε η αναμονη καθως θα μπορουσε να ειχε αγορασει Sapphire R9 290 με αλλη ψυξη και θα ηταν κυριος,αλλα τελος παντων αυτος ξερεις :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπομονή είναι πικρή, αλλά ο καρπός της είναι γλυκός :P

Ας περιμένουμε κανά-δυο χρόνια τότε που αυτά που θα έχουν βγει τότε θα είναι πιο γρήγορα απ' ό,τι είναι τώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tomshardware.com/reviews/r9-290x-case-performance,3710.html

 

To test είναι ενδεικτικό αλλα ενδιαφέρον, θα προτιμουσα να έχει 'πυρώσει' το κουτι μετα απο καμια ώρα δυο και οχι μετα απο 20 λεπτα μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θα προτιμούσα να μην ''πυρώνει'' καθόλου.Αλλά τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά, με τα custom coolers λύνεται το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θα προτιμούσα να μην ''πυρώνει'' καθόλου.Αλλά τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά, με τα custom coolers λύνεται το θέμα.

 

Πιασε τον υπολογιστή σου (με το σεταπ σου όποιο και να είναι) μετά από 2-3 ώρες βαρίου gaming … αυτό εννοώ

 

Αν θες σου δανείζω και infrared thermometer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την εμπειρία μου τα 20 λεπτά δεν αρκούν για να πιάσεις τα όρια

Για αυτό θα δεις πολλούς να προτείνουν τεστ stability για 1 ώρα ή και δύο και όχι 10 ή 20 λεπτά.

Και στα χέρια μου έχω δοκιμάσει λ.χ. pc που βγάζουν 20λεπτο full load tests , αλλά όχι 2 ώρες, υποπτεύομαι ότι και εσύ θα το έχεις δει.

 

Τεσπα το ‘δροσερός είναι’ , δεν σημάνει ότι δεν αλλάζει η θερμοκρασία του ,

Και εν παση περιπτώσει νομίζω ότι κατάλαβες τι γράφω και απαλά πάλι εφευρίσκεις αντίλογο :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα τι stability test εννοείς ; OCCT/Prime95 κλπ ; Αυτά και μισή ώρα να τα περνάς είσαι σταθερός για gaming, αν πάλι κάνεις χρήση folding κλπ θες αρκετές ώρες test.Τώρα τα peak σε θερμοκρασίες που πιάνει ο CPU ας πούμε στα παραπάνω stability tests δεν πρόκειται ποτέ να τα δεις σε χρήση gaming ας πούμε.Γνωστό αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tomshardware.com/reviews/r9-290x-case-performance,3710-2.html Μερικές 290Χ σε μετρήσεις μέσα σε κουτί! Και από ότι φαίνεται η Sapphire TRI-X  είναι η καλύτερη σε όλες τις μετρήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα τι stability test εννοείς ; OCCT/Prime95 κλπ ; Αυτά και μισή ώρα να τα περνάς είσαι σταθερός για gaming, αν πάλι κάνεις χρήση folding κλπ θες αρκετές ώρες test.Τώρα τα peak σε θερμοκρασίες που πιάνει ο CPU ας πούμε στα παραπάνω stability tests δεν πρόκειται ποτέ να τα δεις σε χρήση gaming ας πούμε.Γνωστό αυτό.

 

οκ όποτε θες έλα να σου δώσω ένα θερμόμετρο να παρακολουθείς το σασί σου να μου πεις πως αλλάζει η θερμοκρασία του, γιατί βαρέθηκα τις απαντήσεις σου... δεν επικοινωνούμε ή το κάνεις επίτηδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...